Susisiekime

Dėl Tinklų verslo segmento gamtinių dujų paslaugos pajamų lygio 2022 m.

2021 m. spalio 28 d.

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (toliau – ESO, Bendrovė) informuoja, kad 2021 m. spalio 28 d. Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (toliau – VERT), priėmė nutarimą dėl ESO gamtinių dujų skirstymo veiklos pajamų viršutinės ribos 2022 metams (toliau – Nutarimas) (nuoroda).

VERT Nutarimu, ESO 2022 metams nustatytas leistinas gamtinių dujų skirstymo paslaugos pajamų lygis sudaro 44,6 mln. eurų bei yra 12,5 proc. didesnis palyginus su 2021 metams nustatytu pajamų lygiu (39,7 mln. eurų). Atsižvelgiant į Nutarimo pažymoje (nuoroda) nurodytus nusidėvėjimo ir investicijų grąžos dedamųjų dydžius, AB „Ignitis grupė“ (toliau – Grupė) vertinimu, dėl šio Nutarimo 2022 metų Koreguota EBITDA rodiklis, lyginant su 2021 metais, reikšmingai nesikeis.

Pagrindinės pajamų lygio didėjimo priežastys yra didesnės gamtinių dujų technologinės sąnaudos, kurios didėjo dėl išaugusios gamtinių dujų pirkimo kainos (lyginant su 2021 metais įsigijimo kaina didėja 260 proc.) ir veiklos sąnaudų augimas, atspindintis rinkos tendencijas.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).