Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba
Dingus elektrai

DABAR GERIAUSIAS LAIKAS ĮSIVESTI DUJINĮ ŠILDYMĄ

Gauti pasiūlymą dujų įvedimui Pildyti paraišką Apsisprendusiems

NUO KO PRADĖTI, JEI SVARSTOTE ĮSIVESTI DUJAS

Dujas galite įsivesti savo būstui ar verslui. Šiuo ekologišku šildymo būdu lengva užtikrinti jaukumą ir šilumą ištisus metus. Tolesniuose žingsniuose sužinosite kaip tai atlikti, bei galėsite užpildyti dujų įvedimo prašymo formą, kurią gavęs Jums priskirtas asmeninis vadybininkas su jumis susisieks ir padės dujų įvedimo procese.

            

   Įvedimo kaina 

  Pasinaudoję mūsų skaičiuokle, kuri automatiniu būdu nustatys atstumą nuo dujotiekio iki Jūsų namo, galite sužinoti numatomą dujų įvedimo kainą.

    Skaičiuoti

Kiek tai užtrunka

Jei tiesiamas dujotiekis (skirtas vienam vartotojui) yra nutolęs ne daugiau kaip 200 m. nuo esamo dujotieko, įvedimo terminas – nuo 4 mėn. (135 dienų) iki 7 mėn. (200 dienų). Jei dujotiekio tiesimo periodas tęsiasi šaltuoju metų laiku – prijungimo terminas pailgėja 4 mėnesiais (135 dienomis).

Kiek tai užtrunka

Jei tiesiamas dujotiekis (skirtas vienam vartotojui) yra nutolęs daugiau kaip 200 m. nuo esamo dujotieko, įvedimo terminas – apie 7 mėn. (200 dienų). Jei dujotiekio tiesimo periodas tęsiasi šaltuoju metų laiku – prijungimo terminas pailgėja 4 mėnesiais (135 dienomis).

Kodėl verta įsivesti dujas?

Taupu
 • Gamtinės dujos pinga - per pastaruosius ketverius metus dujų kaina sumažėjo trečdaliu.
 • Per pastaruosius ketverius metus prijungimo prie dujotiekio mokestis smuko perpus – iki 242,96 euro.
 • Prijungimo įkainis už kiekvieną nutiestą dujotiekio metrą sumažėjo iki 14,18 euro (su PVM).

 • Kuo daugiau kvartalo gyventojų jungiasi prie dujų tinklo, tuo mažiau kainuoja įvedimo darbai, o procedūros vyksta greičiau.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto kartu su Energetikų mokymo centru 2016 m. kovo mėnesį atliktas šildymo būdų palyginimas atskleidė, kad įvertinus investicijas į šildymo sistemą, kuro kainas, šildymo sąnaudas, šildytis namą kondensaciniu dujų katilu per dešimt metų kainuos šiek tiek daugiau nei kūrenti kietojo kuro katilą malkomis. Vaizdinė informacija parengta remiantis 2016 - ųjų metų pirmojo pusmečio kainomis:

 • Per 10 metų laikotarpį gyventojų bendros investicijos į įrangą ir išlaidos kurui būtų apie 15 tūkst. eurų. Tai apima būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą.

 

 • Kondensacinių dujinių katilų efektyvumas siekia 111 %, t. y. iš mažesnio dujų kiekio gaunama daugiau naudos. Daugiau apie katilų efektyvumą galite sužinoti, paspaudę šią nuorodą.
Patogu
 • Nereikia sandėliuoti, todėl taupote erdvę, o namai lieka švaresni.
 • Nereikia rūpintis kuro tiekimu.
 • Paprastai reguliuojama temperatūra, jei dujos naudojamos šildyti.
 • Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta Gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad pusė gyventojų, jeigu techninės galimybės leistų, iš tradicinių šildymo būdų pasirinktų dujas.
 • Gyventojų šildymo būdo pasirinkimui didžiausią įtaką daro kaina (42 proc.) ir patogumas (39 proc.)

 

Švaru
 • Gamtinės dujos – švariausia iškastinio kuro rūšis. Aplinkosauginiu požiūriu tai draugiškiausia aplinkai energijos rūšis. Degdamos dujos neskleidžia nemalonaus kvapo, nesukelia smogo, lyginant su kitomis kuro rūšimis, išskiria mažiausią CO2 ir kietųjų dalelių kiekį.
 • Pagrindiniai degimo metu susidarę produktai: vandens garai ir nedidelis kiekis anglies dvideginio (tų pačių dujų, kurias iškvepia žmogus).

 

Klientų atsiliepimai

Darius, Ukmergė
Jei turite galimybę rinktis šildymą gamtinėmis dujomis – jokios kitos kuro rūšys neatstos patogumo ir kainos santykio. Dujinis katilas, palyginti su kitų kuro rūšių katilais, yra beveik pigiausias. Katilinės patalpa, palyginti su malkiniu ar granuliniu katilu, yra kelis kartus mažesnė ir sutaupo vietos Jūsų name. Automatikos įrengimas yra vienas paprasčiausių, lyginant su kitomis kuro rūšimis. Aš anksčiau naudojausi ir malkiniu katilu, ir dujiniu šildymu. Todėl puikiai žinau visus privalumus ir patogumus. Visiems būsimiems vartotojams galiu pasakyti – jei turite galimybę prisijungti ir naudoti šildymą gamtinėmis dujomis, daugiau neieškokite, nes tikrai nerasite pigesnės alternatyvos.

Karolina, Panevėžys
Tai yra pats patogiausias šildymo būdas, draugai jį vadina „tinginių šildymu“, kai tik įjungi dujas ir po pusmečio išjungi: jokių malkų ruošimo vasarą, kapojimo rudenį ir nešiojimo žiemą. Ir katilinė baltut baltutėlė. Įsirengėme dujas, o draugus, kurie statosi namus, įkalbinėjame pasekti mūsų pavyzdžiu.

Saulius, Vilnius
Pirmos mintys, kurios ateina į galvą, tai – patogumas ir komfortas. Pabundu ryte – šilta, pareinu po dienos darbų namo – šilta.
Kur gauti malkų, kur gauti granulių, kur jas pirkti, kur jas sandėliuoti, ar užteks jų šildymo sezonui, kodėl turiu mokėti už jas prieš šildymo sezoną, gal per daug nusipirksiu ir permokėsiu, ar granulės bus kokybiškos? O kaip vasarą šildysiu vandenį? Tai klausimai, kuriuos uždaviau sau prieš įsirengiant dujinę šildymo sistemą. Ir nekilo jokių abejonių, kad dujinis šildymas – tai ko man reikia. Be abejonės, visiems taupantiems laiką ir vertinantiems gyvenimo kokybę rekomenduoju tik dujinį šildymą.

Erika, Vilnius
Gamtinės dujos – tai kuras, besirūpinantiems ateities ekologija, ekonomika bei gerove, patogumu, komfortu. Padeda taupyti pinigus, nes už šildymą ir karštą vandenį mokate daug mažiau. Gamtinės dujos – tiesiog mažiau rūpesčių.

Dujų tinklas Lietuvoje

Jeigu nusprendėte įsivesti – dujų įsivedimo procesas

1
Surinkite dokumentus, reikalingus prašymo pateikimui

Prieš teikdami prašymą dėl dujų įvedimo, pasirūpinkite reikiamais dokumentais. Juos reikės prisegti prie prašymo.

Reikalingi dokumentai: 

 • Situacijos planas (VĮ Registrų centras užregistruoto Žemės sklypo planas su sklypo ribomis ir su pageidaujama dujotiekio įvado įrengimo vieta - Pavyzdys);
 • Dujotiekio projektas (jeigu yra).
2
Pateikite prašymą ir dokumentus

Pateikite prašymą dėl naujo buitinio vartotojo sistemos prijungimo ir prie jo prisekite reikiamus dokumentus:

Pateikti prašymą

ESO taip pat gali paprašyti papildomos informacijos, kuri yra reikalinga
prijungiant naujo privataus kliento sistemą prie ESO dujų sistemos.


Prašymą prisijungti prie dujų skirstymo sistemos galite pateikti ir el. paštu info@eso.lt.

Gavę Jūsų prašymą bei visus reikiamus dokumentus, vidutiniškai per 15, tačiau ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų informuosime Jus raštu apie sprendimą bei atsiųsime prisijungimo prie dujotiekio sąlygų aprašą ir prijungimo paslaugos sutartį, kurioje bus pateikta ir apskaičiuota preliminari prijungimo paslaugos kaina.

3
Pasirašykite Prijungimo sutartį ir sumokėkite įmoką
Klientas ESO
Jeigu mūsų pateiktos prisijungimo sąlygos Jums yra priimtinos, pasirašykite Prijungimo sutartį ir sumokėkite sutartyje nurodytą prijungimo įmoką.  Gavę pasirašytą sutartį ir prijungimo įmoką organizuosime dujotiekio iki sklypo ribos projektavimo ir statybos darbus. Darbus atliks konkurso būdu parinkti rangovai.

Prijungimo įmoka

Privatiems klientams prijungimo įmoką sudaro dvi dalys:

 • įmokos dalis, kuri taikoma nepriklausomai nuo atstumo;
 • įmokos dalis, kuri taikoma už kiekvieną nutiestą dujotiekio metrą.

VKEKK patvirtinti prijungimo įkainiai, galiojantys nuo 2017-01-01:

Dujų vartojimo kiekiai Prijungimo įkainis,
Eur (su PVM)
įkainis už dujotiekio įrengimo darbus,
EUR (SU PVM) už vieną nutiestą dujotiekio metrą
Jei suvartosite iki 500 m³ imtinai per metus arba dujos bus naudojamos buitinėms viryklėms.

1164,58

49,82

Jei suvartosite daugiau kaip 500 m³ per metus arba dujas naudosite vandens/patalpų šildymui.

276,03

16,54

Prijungimo įmoka apskaičiuojama vadovaujantis Gamtinių dujų naujų vartotojų, naujų gamtinių dujų sistemų ir biodujų jėgainių prijungimo įkainių nustatymo metodika, patvirtinta Valstybinės kainų ir energetikos kontrolės komisijos (toliau – VKEKK) 2008 m. lapkričio 17 d. nutarimu Nr. O3-187 (Žin., 2008, Nr. 138-5487; 2012, Nr. 111-5669) ir vadovaujantis VKEKK  2016 m. lapkričio 30 d. nutarimą Nr. O3-414 Dėl Akcinės bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ buitinių vartotojų gamtinių dujų sistemų prijungimo įkainių nustatymo

Kaip skaičiuojama įmoka daugiabučiui namui?

Skaičiuojant prijungimo įkainį naujiems privatiems klientams, dujas naudosiantiems daugiabučiuose namuose, apskaičiuotas prijungimo įkainis padalinamas iš prie dujų skirstymo sistemos (dujų sistemos įvado į atskirą laiptinę) galimo prijungti naujų butų skaičiaus, įskaitant ir jau prijungtus naujus butus, o prijungimo įkainį šie vartotojai turi sumokėti jungdamiesi prie dujų sistemos ar daugiabučio namo vartotojų sistemos, nepriklausomai nuo prijungimo momento.

 

Kaip skaičiuojama įmoka individualių namų savininkams?

Individualių gyvenamųjų namų (ar/ir sklypų) savininkams, norintiems prisijungti prie kvartale statomos gamtinių dujų sistemos (dujotiekio), prijungimo įmoka skaičiuojama įvertinus nustatytą vidutinį dujotiekio ilgį.

Daugiau apie kvartalų dujofikavimą ir dujofikuojamų kvartalų sąrašą skaitykite čia:

KVARTALŲ DUJOFIKAVIMAS

4
Įsirenkite dujų sistemą savo sklype / name

Dujų tiekimas pradedamas, kai įrengiamas ESO skirstomasis dujotiekis iki jūsų sklypo ribos bei jis prijungiamas prie jūsų dujų sistemos. Dujų skirstomąjį dujotiekį iki jūsų sklypo ribos įrengia ESO. Dujotiekį jūsų sklype/ name gali įrengti ESO arba jūsų parinkta atestuota dujotiekius projektuojanti ir montuojanti įmonė.

Kodėl Jūsų dujų tinklo įrengimo paslaugą verta užsisakyti pas ESO?

Patogumas

 • Visas dujų prijungimo paslaugas užsisakysite vienoje vietoje vieno vizito metu;
 • Darbus iki sklypo, sklype ir pastate atliksime vienu metu;
 • Suderinsime visus vidaus dujotiekio įrengimo dokumentus reikiamose institucijose.

Garantija

 • Esame patikimas partneris, prisiimame visus rūpesčius ir atliktiems darbams užtikrinsime 10 metų garantiją.

Daugiau apie ESO klientų dujotiekio įrengimo paslaugą rasite ČIA

Dokumentai, kuriuos turėsite pateikti šiame etape (paslaugą užsisakius ne pas ESO):

 • Vartotojo dujų sistemos projekto kopiją;
 • Vartotojo dujų sistemos statybos techninio paso kopiją;
 • Požeminių dujotiekių geodezinę nuotrauką (grafinis ir skaitmeninis formatas);
 • Valstybinės energetikos inspekcijos išduotą pažymą apie vartotojo energetikos įrenginių techninės būklės patikrinimą;
 • Prieš dujų paleidimą į vartotojo dujų sistemas turi būti parengti reikalingi dokumentai, nurodyti vartotojo dujų sistemos statybos techniniame pase, dūmtraukių ir vėdinimo sistemos patikros bei dūmtraukio įdėklo, dūmtraukio-ortakio įrengimo aktai, kurių formos nustatytos Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklių (Žin.,2012, Nr.3-96) 11 priede.

Pateikti dokumentus

 

5
Sumokėkite patikslintos prijungimo įmokos dalį ir užsakykite dujų paleidimo paslaugą

Jei pastatytos skirstymo sistemos ilgis skiriasi nuo planuotos daugiau nei 1 m, Jūsų anksčiau sumokėta įmoka bus perskaičiuota. Tokiu atveju Jūs turėsite pasirašyti atsakomybės ribų aktą ir užsakyti dujų paleidimą į savo dujų sistemą.

Jei skirstymo sistemos ilgis bus mažesnis nei planuotas, Jums bus grąžinta patikslintos prijungimo įmokos dalis. Šiuo atveju Jums pateiksime pasirašyti dujų sistemų atskyrimo atsakomybės ribų aktą ir pažymą apie pasirengimą sujungti sistemas. Taip pat Jums bus pateikta sąskaita už dujų paleidimą.

6
Sumokėkite už dujų paleidimą ir sudarykite sutartį dėl dujų tiekimo

Sumokėkite už dujų paleidimą pagal mūsų pateiktą sąskaitą – dujų paleidimo sistema teikiama už papildomą mokestį.

Tuomet sudarykite gamtinių dujų pirkimo-pardavimo ir paslaugų teikimo sutartį su pasirinkta dujų tiekimo įmone.

7
Suderinkite dujų paleidimo į Jūsų sistemą laiką
Klientas ESO

Dujų paleidimo metu privalo dalyvauti ESO atstovas. Todėl prieš tai suderinkite su mūsų specialistais Jums patogų laiką.

Paleidus dujas į Jūsų dujų sistemą, Jums reikės užsakyti dujų paleidimą į dujinius prietaisus.

Mūsų specialistai patikrins Jūsų dujų sistemos sandarumą, įrengs dujų apskaitos prietaisą bei sujungs abi dujų sistemas.

Kai Jūsų sistema bus užpildyta dujomis, surašysime ir išduosime dujų paleidimo aktus.

Apsaugos kodas *
secimg
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba
Dingus elektrai