Privaloma skaitiklio apsaugos zona

Privaloma skaitiklio apsaugos zona

Tam, kad būtų saugiai rekonstruojamos kliento dujų sistemos ir įrengiami (perkeliami) dujų skaitikliai patalpose, turi būti vadovaujamasi šiais reikalavimais:

  • atstumas nuo grindų iki dujų skaitiklio apačios ne mažesnis kaip 0,9 m.
  • vertikalus atstumas nuo grindų iki dujų skaitiklio jungčių su dujų vamzdžiais ne didesnis kaip  2,5 m.
  • Horizontalus atstumas nuo dujinės viryklės, dujinio šildytuvo ir dujinio šaldymo katilo turi būti ne mažesnis kaip 0,2 m.
  • Vertikalus atstumas nuo dujinio prietaiso iki dujų skaitiklio apačios turi būti ne mažesnis kaip 0,5 m. Jei yra įrengtas apsauginis skydas arba garų surinkimo gaubtas, dujų skaitiklis gali būti įsirengtas virš jo.
  • Jeigu dujų skaitikliai įrengiami spintelėse arba uždarose nišose, jų viršuje bei apačioje turi būti įrengtos ne mažesnio kaip 5 cm2 ploto vėdinimo angos ir langelis, kad būtų galima patikrinti skaitiklio rodmenis. Šis reikalavimas netaikomas virtuvės baldų spintelėse montuojamiems dujų skaitikliams.

Draudžiama:

  • Dažyti, braižyti, ardyti, gręžti, deformuoti ar kitaip gadinti dujų skaitiklius, plombas ar apsauginius lipdukus, pažeisti dujotiekio sujungimus.
  • Užgriozdinti, užstatyti, ar kitaip neprieinamai slėpti dujų skaitiklius, kuomet neįmanoma jų patikrinti ar pakeisti.
  • Dujų skaitiklius ir dujotiekius naudoti ne pagal paskirtį t. y. kabinti baldus, dėti daiktus ir pan.
  • Savarankiškai remontuoti, ardyti, perkelti dujotiekių, dujinių prietaisų, dujų kiekio matavimo priemonių ar keisti juos kitais, montuoti dujotiekius arba tuos darbus patikėti reikiamos kvalifikacijos neturinčiam asmeniui.

Už patikimą ir saugų vartotojo dujų sistemos (dujotiekių, buitinių dujinių prietaisų, dūmtraukių, dūmtakių ir vėdinimo kanalų) eksploatavimą bei jų reikiamos būklės palaikymą atsakingi patalpų savininkai ar nuomininkai.

Jei paaiškėja, kad dujų skaitiklis ar jo plombos, apsauginiai lipdukai pažeisti dėl kliento kaltės, pagal teisės aktų reikalavimus suvartotas dujų kiekis pažeidimo laikotarpiu skaičiuojamas pagal didžiausią visų dujinių prietaisų galią,išskyrus atvejį, kai buitinis vartotojas dėl neatsargumo pažeidžia plombą, nedelsdamas informuoja tiekimo įmonę ir (ar) ESO, o kitų pažeidimų nebuvo nustatyta

Jei aptikote dujų kiekio matavimo priemonių mechaninį gedimą, jų darbo sutrikimus, pažeistas plombas, lipdukus ar kitokius pažeidimus, privalote apie tai nedelsiant pranešti mums. Taip pat turite užtikrinti, kad įgalioti dujų įmonės darbuotojai nuo 8 iki 21 val. galėtų tikrinti visą dujotiekio sistemą.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).