Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba
Dingus elektrai

Vidaus dujotiekio įrengimo reikalavimai

Primename – Jūsų dujų sistemos projektavimą ir montavimą turi atlikti tik specializuotos įmonės, turinčios šiems darbams reikalingas licencijas. 

Tačiau yra keletas svarbių dalykų, kuriuos reikia žinoti ir Jums. Taip galėsite užtikrinti, kad dujų vamzdynai ir apskaitos prietaisai nesugandintų Jūsų statomo ar rekonstruojamo būsto interjero. 

Ką Jums pravartu žinoti apie:

Vamzdžius

Pastatų viduje dujotiekis montuojamas iš plieninių, varinių vamzdžių.

Dujotiekio įrengimą būsto viduje
  • Vidaus dujotiekis gali būti atviras, paslėptas (nišose, kanaluose, uždengiant juos skydais arba grindjuostėmis) arba užtinkuotas (užbetonuotas) sienų kanaluose ir betoninėse grindyse.
  • Vidaus dujotiekį leidžiama montuoti vėdinamose kabamųjų lubų erdvėse, sienų nišose, kanaluose, kur yra vėdinimo grotelės. 
  • Nišos ir kanalai turi būti uždengiami lengvai nuimamais skydais, o kabamosiose lubose po vamzdžiais turi būti įrengiamos nuimamos vėdinimo grotelės tokio pločio, kad būtų galima lengvai eksploatuoti dujotiekį (sumontuoti, išmontuoti ir pan.).
  • Leidžiama užtinkuoti pastato sienose vidaus dujotiekio vamzdžius. Visi paslėpti ir užtinkuoti (užbetonuoti) dujotiekiai turi būti be išardomų jungčių.
  • Prieš užtinkuojant (užbetonuojant) dujotiekį arba jį paslepiant, dujotiekis turi būti išbandytas.
Dujinių prietaisų prijungimą
  • Dujiniai prietaisai prie dujotiekio paprastai prijungiami išardomomis jungtimis.
  • Dujinio prietaiso jungiamieji vamzdžiai gali būti gofruoti nerūdijančio plieno vamzdžiai, lanksčiosios jungtys arba kietosios jungtys. Lanksčios jungtys negali kirsti sienų, langų bei durų. Draudžiama lanksčiąsias jungtis prailginti, jas jungiant tarpusavyje. Jų ilgis negali viršyti 2 m.
  • Tiesiant dujotiekį patalpose, turi būti išlaikytas atstumas tarp ryšio ir elektros kabelių.

Dujas deginantys įrenginiai, į kuriuos tiekiama elektros energija, turi būti įžeminti arba įnulinti. Draudžiama naudoti vidaus dujotiekį įžeminimui. 

Už patikimą, efektyvų ir saugų vartotojo dujų sistemos eksploatavimą atsako savininkas.

Daugiau informacijos galite rasti Dujų sistemų pastatuose įrengimo taisyklėse.

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba
Dingus elektrai