Susisiekime

Elektros linijų tinklo apkrautumas

Žemėlapyje pateikiama preliminari informacija apie žemos įtampos elektros linijų galimybes prijungti naują galią. Jame galite susirasti savo adresą ir preliminariai sužinoti, kokios grupės įkainiai (I, II ar III) Jums būtų taikomi, didinant ar naujai jungiantis prie netoliese esančio elektros tinklo.

Kas yra grupės įkainiai ir kaip jie nustatomi? Tai Valstybinės Energetikos Reguliavimo Tarybos (VERT) nustatyti kliento prijungimo įkainiai, kurie priklauso nuo perkamos galios kiekio, esamo tinklo pralaidumo bei jei reikalingas projektas – projekto dedamosios.

VERT patvirtino elektros energijos įrenginių prijungimo prie elektros tinklų įkainių nustatymo metodikos pakeitimus, kurie įsigalios nuo 2024 m. balandžio 1 d. Su naujais prijungimo paslaugos / galios didinimo įkainiais galite susipažinti čia.

Iki 2024 m. balandžio 1 d. galiojantys prijungimo įkainiai:

Įkainių grupė Įkainis už 1 kW elektros įrenginių leistinos naudoti galios įrengimą ar padidinimą, Eur (be PVM) Įkainis už 1 m elektros tinklo nutiesimo, Eur (be PVM) Projekto parengimo įkainis, Eur (be PVM) Maksimali kompensuotina projektavimo kaina, Eur (be PVM)
I grupė 40,48
II grupė 161,69 45,29 743,89 743,89
III grupė 83,49 46,18 862,10 862,10

Įkainis už galią – mokamas priklausomai nuo naujai įsirengiamos ar didinamos galios dydžio;
Įkainis už tinklą – mokamas priklausomai nuo tiesiamo tinklo trumpiausio geometrinio atstumo metrų skaičiaus;
Įkainis už projektą – mokamas, jei projektą rengia skirstomųjų tinklų operatorius;

Maksimali kompensuotina projektavimo kaina – suma, kuri kompensuojama vartotojui, kai šis vartotojas savo lėšomis rengia prijungimo projektą.​

Kokiais kriterijais ESO priskiria grupes:

* I grupė – klientai, kurių prijungiamų elektros įrenginių leistina naudoti galia ar didinama elektros įrenginių leistina naudoti galia arba suminė leistina naudoti galia nesiekia 50 kW ir kurių įrenginiams prijungti ar įrenginių leistinai naudoti galiai padidinti nėra būtina įrengti, keisti ar rekonstruoti elektros tinklo;

II grupė – klientai, kurių prijungiamų elektros įrenginių leistina naudoti galia ar didinama elektros įrenginių leistina naudoti galia arba suminė leistina naudoti galia nesiekia 100 kW (išskyrus I grupės klientus);

III grupė – klientai, kurių prijungiamų elektros įrenginių leistina naudoti galia ar didinama elektros įrenginių leistina naudoti galia arba suminė leistina naudoti galia yra nuo 100 iki 500 kW (imtinai).

Daugiau apie įkainių taikymą galite rasti čia.

 

 Tikimybė, kad Jums galios I grupės įkainiai, jei pageidaujama galia neviršys 14 kW*

 - Tikimybė, kad Jums galios II ar III grupės įkainiai, priklausomai nuo galios poreikio.

 - Tik pateikus paraišką nustatysime kokios grupės įkainiai būtų taikomi Jums.

*Žemėlapyje pateikiami duomenys yra informacinio pobūdžio. Galutinė prijungimo kaina nustatoma tuomet, kai parengiamos prijungimo sąlygos. 

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).