Susisiekime

Planuojantiems tapti naujais gamtinių dujų tiekėjais

Jeigu planuojate pradėti nepriklausomo gamtinių dujų tiekėjo veiklą, čia pateikiama pagrindinė aktuali informacija naujiems rinkos dalyviams.

Nepriklausomi gamtinių dujų tiekėjai parduoda dujas biržoje ir (ar) pagal dvišales sutartis -  dujų vartotojams (buitiniams ir nebuitiniams).Gamtinių dujų tiekimu gali užsiimti tiekimo leidimus turinčios įmonės, importuojančios dujas ar jas perkančios dujų tiekimo rinkoje, ar dujų biržoje ir jas parduodančios vartotojams. Tiekimo įmonė yra atsakinga už kokybės reikalavimus atitinkančių dujų tiekimą ir dujų tiekimo reguliarumą.

Kaip gauti leidimą tiekėjo veiklos vykdymui?

Įmonėms, norinčioms pradėti nepriklausomo tiekėjo veiklą gamtinių dujų sektoriuje, privaloma turėti tiekėjo leidimą, kurį išduoda Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Daugiau informacijos apie reikalavimus skaitykite www.vert.lt.

Kokiu modeliu vyksta paslaugos teikimas?

Gamtinių dujų tiekimas vartotojams vyksta vienos sąskaitos sutarties modeliu, kai klientas pasirinkdamas tiekėją pasirašo vieną kompleksinę sutartį su tiekėju. Sutartis apima tiek tiekimo, tiek gamtinių dujų skirstymo paslaugas. Atitinkamai klientas gauna vieną bendrą sąskaitą iš tiekėjo. Šis rinkos modelis taikomas tiek buities, tiek verslo klientų segmentams.

Kaip sudaryti Gamtinių dujų perdavimo paslaugos sutartį su AB „Amber Grid“?

Nepriklausomas tiekėjas, gavęs leidimą iš VERT ir siekdamas įgyti teisę naudotis AB „Amber Grid“ valdoma perdavimo sistema ir naudotis dujų perdavimo paslaugomis, privalo sudaryti gamtinių dujų perdavimo paslaugų sutartį su AB „Amber Grid“. Daugiau informacijos skaitykite www.ambergrid.lt.

Kokias sutartis reikia sudaryti su AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO)?

Norint pradėti tiekimo veiklą vartotojams, tiekėjas turi sudaryti Gamtinių dujų skirstymo paslaugos sutartį su ESO.

Kaip vyks klientų duomenų apsikeitimas tarp tiekėjo ir ESO?

Duomenų apsikeitimas tarp tiekėjo ir ESO bei paslaugų užsakymas vyksta per elektroninę skirstymo paslaugų užsakymo ir administravimo sistemą – ESPS. Sistemos naudotojui ESPS prisijungimo vardą ir slaptažodį suteikia ESO sudarant gamtinių dujų skirstymo paslaugų sutartį.

Nepriklausomas tiekėjas, turintis reikiamus leidimus bei sudaręs visas reikiamas sutartis teikimo veiklai vykdyti, susitikimų su AB „Energijos skirstymo operatoriumi“ (ESO) metu supažindinamas su vykstančiais rinkos, aptarnavimo procesais, sistemų naudojimo instrukcijomis. Tiekėjui suteikiamos reikalingos prieigos prie sistemų. Esant poreikiui, ESO vykdo mokymus ir konsultacijas aktualiais klausimais. Kiekvienam nepriklausomam tiekėjui priskiriamas asmeninis vadybininkas, kuris užtikriną sklandų ir kokybišką tiekėjo ir ESO bendradarbiavimą.

Jeigu nusprendėte pradėti nepriklausomo tiekėjo veiklą ir turite klausimų, parašykite mumis el. paštu [email protected]

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).