Susisiekime

Rekomendacijos rezervinio šaltinio įsirengimui

Klientams, kurie nori padidinti turimą elektros energijos tiekimo patikimumą, užsitikrinti nepertraukiamą elektros energijos tiekimą svarbiems elektros imtuvams, rekomenduojame, kaip tai numato Elektros įrenginių įrengimo bendrosios taisyklės, įsirengti nuosavus rezervinius (autonominius) elektros energijos šaltinius: elektros generatorius, akumuliatorių baterijas ir pan.

Paprastai rekomenduojama įsirengti elektros generatorių su vidaus degimo varikliu, kuris, nutrūkus elektros energijos tiekimui iš ESO tinklo, pradeda elektros energijos tiekimą per 10–30 sekundžių (laikas, kurio reikia automatikos suveikimui ir vidaus degimo variklio automatiniam užvedimui). Elektros generatorių su vidaus degimo varikliais pasirinkimas pagal galią yra labai platus, tad lengvai rasite Jums reikiamo galingumo įrenginį. Tačiau įvertinkite, ar pastato išorėje turėsite pakankamai vietos tokio generatoriaus įrengimui.

Tais atvejais, kai būtinas visiškai nepertraukiamas elektros energijos tiekimas ir/arba nėra galimybių įrengti generatorių su vidaus degimo varikliu pastato išorėje, įrengiamos akumuliatorių baterijos. Sutrikus elektros energijos tiekimui iš ESO, jos tiekia sukauptą elektros energiją. Šis sprendimas pasižymi nepertraukiamu veikimu, todėl yra tinkamas tais atvejais, kai būtina užtikrinti elektros nenutrūkstamą energijos tiekimą kritinei įrangai ir yra galimybė rezervinį šaltinį įrengti pastato viduje.

Dalijamės su Jumis rekomendacijomis, į kurias prašome atkreipti dėmesį, jei nuspręsite įsirengti rezervinį šaltinį.

Planuodami rezervinio šaltinio įsirengimą, darbą patikėkite reikiamą kvalifikaciją ir patirtį turinčioms įmonėms, nes nuo Jūsų pasirinkto rangovo darbų atlikimo kokybės priklausys Jūsų įrenginių aprūpinimas aukštesnio patikimumo elektros energija. Generatorių įrengimo paslaugas teikiančių įmonių sąrašą peržiūrėti galite čia.

Prieš priimant sprendimą, Jus ir Jūsų pasirinktą rangovą rezervinio šaltinio įrengimui raginame atkreipti dėmesį į žemiau pateikiamus patarimus:

  1. Įvertinkite įrenginių, kuriems norite padidinti elektros energijos tiekimo patikimumą, elektros energijos galios poreikį. Galią bei įvado tipą galite sužinoti prisijungę prie ESO savitarnosAtkreipiame dėmesį, kad įprastai ne visi turimi elektros įrenginiai reikalauja aukštesnės patikimumo kategorijos. Todėl rekomenduojame įvertinti tik pačių svarbiausių elektros imtuvų elektros energijos poreikį: taip bus supaprastintas techninis sprendinys, jis pareikalaus mažesnių kaštų.

  2. Nuspręskite, kokiu režimu veiks rezervinis šaltinis. Pažymime, kad rezerviniai šaltiniai negali veikti lygiagrečiai su ESO elektros tinklu. Tai reiškia, kad prieš perjungiant elektros imtuvus prie rezervinio šaltinio, šie elektros imtuvai komutaciniu įrenginiu turi atsijungti nuo ESO elektros tinklo ir tik po to prisijungti prie rezervinio šaltinio, iš kurio būtų toliau aprūpinami elektros energija. Jei siekiama įsirengti elektros generatorius, kurie elektros energiją gamintų ir nesant elektros energijos tiekimo sutrikimo, apie elektros energijos gamintojų prijungimo paslaugą prašome išsamiau skaityti čia: Elektros energijos gamintojams.

    SVARBU: rezerviniai šaltiniai gali būti naudojami tik esant elektros energijos tiekimo sutrikimui iš skirstomųjų elektros tinklų.
  3. Pasirūpinkite rezervinio šaltinio periodinės priežiūros paslauga, kaip to reikalauja Jūsų pasirinkto rezervinio šaltinio priežiūros vadovas, kad, atsiradus poreikiui, rezervinis šaltinis veiktų tinkamai ir be trikdžių.

  4. Apie sprendimą įsirengti rezervinį šaltinį ESO informuoti nereikia. Įvertinę aukščiau pateiktus ir kitus Jums svarbius aspektus, rezervinį šaltinį įsirengti galite sutarę su paslaugą teikiančia įmone be ESO žinios. Tikime, kad pasirinksite patikimus partnerius, kurie paslaugą Jums suteiks kokybiškai.

    SVARBU: už sprendimą įsirengti rezervinį elektros energijos šaltinį būsite atsakingi Jūs (ESO informuoti papildomai nereikia), todėl tinkama jo eksploatacija bei priežiūra – taip pat Jūsų atsakomybė. Siekiant užtikrinti Jūsų pačių bei aplinkinių saugumą, prašome atidžiai išnagrinėti ir atsižvelgti į aukščiau išvardintas rekomendacijas.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).