Susisiekime

Genėjimo darbai

Nepamirškite – jūs esate atsakingi už jūsų valdose augančių medžių priežiūrą

Labai dažna elektros avarijų priežastis – šalia elektros linijų augantys neprižiūrėti medžiai. Pučiant stipriam vėjui, siaučiant audrai, medžiai ir jų šakos gali nutraukti laidus ar nuversti atramas. Primename, kad jūs esate atsakingi už jūsų valdomoje teritorijoje šalia elektros linijų augančių medžių ir kitus želdinių priežiūrą.


Pastebėję, kad medžiai yra pavojingai pasvirę ir gali užgriūti ant elektros linijų – nedelsiant apie tai praneškite ESO nemokamu telefonu 1852

Kada reikia genėti medžius?

Savo valdose augančius medžius būtina apžiūrėti kiekvieną pavasarį, kad jie nesukeltų nuostolių jums ir nepatogumų kaimynams. Įvairius medžius ir vaismedžius reikia genėti anksti pavasarį, kai medžių pumpurai dar nėra išsprogę, o gyvatvores – baigiantis vasarai, kai augalas nustoja augti ir ima ruoštis žiemai. Tuomet yra lengviau nukirpti dar nesumedėjusius ūglius.

Medžius savo sklype sodinkite saugiu atstumu nuo elektros linijų

Jei sodinate medį, kuris augs netoli elektros linijų, iš anksto sužinokite, koks ateityje bus medžio aukštis ir kaip šakosis jo vainikas. Pavyzdžiui, obelis per 3 metus užauga iki 2-2,5 m aukščio, o jos vainikas gali siekti 2,5 m.

Elektros tinklų apsaugos zonos

Elektros linijos Atstumas nuo linijų laidų iki medžių Atstumas nuo laidų iki medžio šakų
1 kV įtampos oro linijos 2 m 1 m
6 ir 10 kV įtampos oro linijos 10 m 3 m
35 kV įtampos oro linijos 15 m 4 m

 

 

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).