Susisiekime

Didžiagabaričių transporto priemonių važiavimas oro linijų apsaugos zonose

Elektros tinklų apsaugos taisyklės nustato, kad Elektros tinklų apsaugos zonose be raštiško tuos elektros tinklus eksploatuojančių įmonių sutikimo draudžiama važiuoti mašinomis ir mechanizmais, kurių bendras aukštis su kroviniu arba be krovinio nuo kelio paviršiaus daugiau kaip 4,5 metro, elektros oro ir oro kabelių linijų apsaugos zonose.

Atstumas nuo mechanizmų, krovinių griebtuvų ir krovinių iki ESO eksploatuojamų 10-35 kV įtampos elektros oro linijų įtampą turinčių dalių turi būti ne mažesnis kaip 1 metras, o iki 0,4 kV įtampos elektros oro linijų įtampą turinčių dalių - ne mažesnis kaip 0,5 metro.

Važiuojant didžiagabarite transporto priemone pastebėjus, kad neišlaikomas saugus atstumas iki įtampą turinčių elektros oro linijų, transporto priemonė turi būti nedelsiant sustabdoma ir informuojama ESO tel. +37069761852.

Primename, kad didžiagabaričių transporto priemonių važiavimo sąlygos nurodomos tik ESO eksploatuojamų ir nuosavybės teise priklausančių 0,4 – 35 kV įtampos elektros oro linijų apsaugos zonose. Vežant didžiagabaričius krovinius, kurių aukštis mažesnis ar lygus 5 m valstybinės reikšmės keliais važiavimo sąlygų su ESO derinti nereikia, kadangi visais atvejais išlaikomas saugus atstumas iki elektros oro linijų laidų.

Didžiagabaričių transporto priemonių važiavimo maršrutas taip pat turi būti suderintas ir su kitomis elektros oro linijas eksploatuojančiomis bendrovėmis ar institucijomis (pvz. Litgrid AB, apšvietimo tinklus eksploatuojančiomis įmonėmis, savivaldybėmis ir t. t.).

Jei sąlygose nurodyta, kad reikia atjungti elektros oro linijas, ne vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų prieš važiavimą būtina pranešti ESO el. paštu [email protected],  nurodant konkrečias transporto priemonės važiavimo datas ir laikus. Neinformavus ESO ar informavus vėliau kaip prieš 15 kalendorinių dienų iki važiavimo pradžios, elektros oro linijos neatjungiamos ir važiavimas turi būti planuojamas vėlesniam laikotarpiui.

Už elektros oro linijų atjungimą ir / ar laidų nuėmimą po didžiagabaritės transporto priemonės važiavimo apmoka vežėjas, pagal ESO darbuotojų ir / ar rangovų atliktus darbus susijusius su elektros oro linijų atjungimu, laidų nuėmimu dėl didžiagabaritės transporto priemonės važiavimo.

Prieš registruojant prašymą maršrutas turi būti suderintas su Valstybine kelių transporto inspekcija. Norint gauti didžiagabaritės transporto priemonės važiavimo sąlygas ESO eksploatuojamų elektros oro linijų apsaugos zonose reikia registruoti prašymą:

PATEIKTI PRAŠYMĄ

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).