Susisiekime

Išmanioji apskaita


APIE PROJEKTĄ

ESO šiuo metu įgyvendina bandomąjį „Išmaniosios apskaitos“ projektą, kurio metu 3 tūkst. privačių klientų elektros vartojimą apskaitome išmaniaisiais skaitikliais. Projektą įgyvendiname remdamiesi Europos Komisijos rekomendacijomis ir užsienio šalių gerąja patirtimi.

Įgyvendindami bandomąjį projektą siekiame ištirti išmaniųjų skaitiklių efektyvumą ir jų naudą gyventojams. Priklausomai nuo projekto rezultatų, ESO spręs, ar imtis masinio išmaniųjų skaitiklių diegimo. 

Daugiau apie projektą – www.eso.lt/ismaniojiapskaita


NAUDA

Su išmaniaisiais skaitikliais klientui nebereikia nurašinėti skaitiklio rodmenų.

Išmanieji skaitikliai atveria galimybę sekti savo elektros suvartojimą ir tendencijas detaliau: savitarnos svetainėje galima matyti duomenis, atnaujinamus valandiniais intervalais, jų analizę ir palyginimą su praėjusiais laikotarpiais.

Projekto dalyviai gali rinktis naują keturių laiko zonų tarifų planą „Išmanusis“. Lankstesnis tarifų planas sudaro sąlygas klientams keisti savo elektros suvartojimo įpročius ir koreguoti elektros suvartojimo kiekį ir laiką atsižvelgiant į kintančią elektros energijos kainą paros metu. Tokiu būdu galima sutaupyti namų ūkio išlaidų.


DARBAI

„Išmaniosios apskaitos“ projektas prasidėjo 2016 m. liepos 1 d. ir tęsis iki 2017 m. pabaigos. Išmanieji skaitikliai įrengti Vilniuje, Šiauliuose, Alytuje, Šilutės, Trakų, Varėnos ir Vilniaus rajonuose, o klientai atrinkti, atsižvelgus į vidutinį elektros suvartojimą, butų kiekį name ir infrastruktūrą. RANGOVAS

Lietuvoje registruota bendrovė „Tecnolinės“ ir užsienio bendrovės „ELKO“ bei „ADD-Production“ su partneriais Lietuvoje.