Susisiekime

Kodėl verta įsivesti dujas?

Taupu

 

 • Gamtinės dujos pinga - per pastaruosius ketverius metus dujų kaina sumažėjo trečdaliu.
 • Per pastaruosius ketverius metus prijungimo prie dujotiekio mokestis smuko perpus – iki 242,96 euro.
 • Prijungimo įkainis už kiekvieną nutiestą dujotiekio metrą sumažėjo iki 14,18 euro (su PVM).

 • Kuo daugiau kvartalo gyventojų jungiasi prie dujų tinklo, tuo mažiau kainuoja įvedimo darbai, o procedūros vyksta greičiau.

 • Įvertinus investicijas į šildymo sistemą, kuro kainas, šildymo sąnaudas, šildytis namą kondensaciniu dujų katilu per dešimt metų kainuos šiek tiek daugiau nei kūrenti kietojo kuro katilą malkomis. Tai atskleidė Vilniaus Gedimino technikos universiteto kartu su Energetikų mokymo centru atliktas šildymo būdų palyginimas

 

Vaizdinė informacija parengta pagal 2016 - ųjų metų pirmojo pusmečio gamtinių dujų kainas

 • Per 10 metų laikotarpį gyventojų bendros investicijos į įrangą ir išlaidos kurui būtų apie 15 tūkst. eurų. Tai apima būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą.

Vaizdinė informacija parengta pagal 2016 - ųjų metų pirmojo pusmečio gamtinių dujų kainas

 • Kondensacinių dujinių katilų efektyvumas siekia 111 %, t. y. iš mažesnio dujų kiekio gaunama daugiau naudos. Daugiau apie katilų efektyvumą galite sužinoti, paspaudę šią nuorodą.
Patogu

 

 • Nereikia sandėliuoti, todėl taupote erdvę, o namai lieka švaresni.
 • Nereikia rūpintis kuro tiekimu.
 • Paprastai reguliuojama temperatūra, jei dujos naudojamos šildyti.
 • Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta Gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad pusė gyventojų, jeigu techninės galimybės leistų, iš tradicinių šildymo būdų pasirinktų dujas.
 • Gyventojų šildymo būdo pasirinkimui didžiausią įtaką daro kaina (42 proc.) ir patogumas (39 proc.)

 

Švaru
 • Gamtinės dujos – švariausia iškastinio kuro rūšis. Aplinkosauginiu požiūriu tai draugiškiausia aplinkai energijos rūšis. Degdamos dujos neskleidžia nemalonaus kvapo, nesukelia smogo, lyginant su kitomis kuro rūšimis, išskiria mažiausią CO2 ir kietųjų dalelių kiekį.
 • Pagrindiniai degimo metu susidarę produktai: vandens garai ir nedidelis kiekis anglies dvideginio (tų pačių dujų, kurias iškvepia žmogus).

 

Kodėl verta dujas naudoti namuose?

Patogumas – nepalyginamas

„Svarsčiau ir kitus šildymo būdus, tačiau pasirinkau dujas. Kai įvertini išlaidas įrengimui, net ir šiek tiek aukštesnė dujų kaina atperka išlaidas, pavyzdžiui, granuliniam katilui įrengti, o patogumas – nepalyginamas.“

Antanas Barzdėnas, Vilnius

„Jaučiamės ypač ramiai“

„Kai kurie kaimynai žiemą iš namų negali išvažiuoti net ir savaitgaliui, nes reikia pakrauti malkas į katilą, kitaip visa sistema gali užšalti. O mes sumažiname temperatūrą ir paliekame dujinį katilą veikti. Jaučiamės dabar ypač ramiai, nes neseniai jį atnaujinome – pastatėme efektyvesnį ir saugesnį.“

Rita Daugėlienė, Rumšiškės

Pigiausias būdas

„Dujos yra pats pigiausias šildymo būdas, skaičiuojant atvedimo, įrangos ir įrengimo kainą. Ir žinoma, pats komfortiškiausias“.

Artūras, Vilnius

Švariau ir erdviau

„Dujų katilas yra žymiai mažesnis, lyginant su senuoju malkiniu – bent 4-5 kartus. Kuro nereikia niekur sandėliuoti: juk jis ateina tiesiai iš dujų skirstymo sistemos, nereikia niekuo rūpintis. O kur dar komfortas – namuose švariau, nuolat laikosi reikiama temperatūra. Atkrito rūpesčiai dėl visų tų kamino valymų, o ir paties kamino nė nereikėjo perstatyti, nes dujinis katilas tiesiog veikia savaime.“

Daiva Riklienė, Vilkaviškis

Dujų tinklas Lietuvoje