Prijungimo įkainis už kiekvieną nutiestą dujotiekio metrą sumažėjo iki 14,18 euro (su PVM).
Kuo daugiau kvartalo gyventojų jungiasi prie dujų tinklo, tuo mažiau kainuoja įvedimo darbai, o procedūros vyksta greičiau.
Įvertinus investicijas į šildymo sistemą, kuro kainas, šildymo sąnaudas, šildytis namą kondensaciniu dujų katilu per dešimt metų kainuos šiek tiek daugiau nei kūrenti kietojo kuro katilą malkomis. Tai atskleidė Vilniaus Gedimino technikos universiteto kartu su Energetikų mokymo centru atliktas šildymo būdų palyginimas
Vaizdinė informacija parengta pagal 2016 - ųjų metų pirmojo pusmečio gamtinių dujų kainas
Vaizdinė informacija parengta pagal 2016 - ųjų metų pirmojo pusmečio gamtinių dujų kainas
Patogumas – nepalyginamas
„Svarsčiau ir kitus šildymo būdus, tačiau pasirinkau dujas. Kai įvertini išlaidas įrengimui, net ir šiek tiek aukštesnė dujų kaina atperka išlaidas, pavyzdžiui, granuliniam katilui įrengti, o patogumas – nepalyginamas.“
Antanas Barzdėnas, Vilnius
„Jaučiamės ypač ramiai“
„Kai kurie kaimynai žiemą iš namų negali išvažiuoti net ir savaitgaliui, nes reikia pakrauti malkas į katilą, kitaip visa sistema gali užšalti. O mes sumažiname temperatūrą ir paliekame dujinį katilą veikti. Jaučiamės dabar ypač ramiai, nes neseniai jį atnaujinome – pastatėme efektyvesnį ir saugesnį.“
Rita Daugėlienė, Rumšiškės
Pigiausias būdas
„Dujos yra pats pigiausias šildymo būdas, skaičiuojant atvedimo, įrangos ir įrengimo kainą. Ir žinoma, pats komfortiškiausias“.
Artūras, Vilnius
Švariau ir erdviau
„Dujų katilas yra žymiai mažesnis, lyginant su senuoju malkiniu – bent 4-5 kartus. Kuro nereikia niekur sandėliuoti: juk jis ateina tiesiai iš dujų skirstymo sistemos, nereikia niekuo rūpintis. O kur dar komfortas – namuose švariau, nuolat laikosi reikiama temperatūra. Atkrito rūpesčiai dėl visų tų kamino valymų, o ir paties kamino nė nereikėjo perstatyti, nes dujinis katilas tiesiog veikia savaime.“
Daiva Riklienė, Vilkaviškis