Susisiekime

Kodėl verta įsivesti dujas?

Taupu
 • Gamtinės dujos pinga - per pastaruosius ketverius metus dujų kaina sumažėjo trečdaliu.
 • Per pastaruosius ketverius metus prijungimo prie dujotiekio mokestis smuko perpus – iki 242,96 euro.
 • Prijungimo įkainis už kiekvieną nutiestą dujotiekio metrą sumažėjo iki 14,18 euro (su PVM).

 • Kuo daugiau kvartalo gyventojų jungiasi prie dujų tinklo, tuo mažiau kainuoja įvedimo darbai, o procedūros vyksta greičiau.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto kartu su Energetikų mokymo centru 2016 m. kovo mėnesį atliktas šildymo būdų palyginimas atskleidė, kad įvertinus investicijas į šildymo sistemą, kuro kainas, šildymo sąnaudas, šildytis namą kondensaciniu dujų katilu per dešimt metų kainuos šiek tiek daugiau nei kūrenti kietojo kuro katilą malkomis. Vaizdinė informacija parengta remiantis 2016 - ųjų metų pirmojo pusmečio kainomis:

 • Per 10 metų laikotarpį gyventojų bendros investicijos į įrangą ir išlaidos kurui būtų apie 15 tūkst. eurų. Tai apima būsto šildymą ir karšto vandens ruošimą.

 

 • Kondensacinių dujinių katilų efektyvumas siekia 111 %, t. y. iš mažesnio dujų kiekio gaunama daugiau naudos. Daugiau apie katilų efektyvumą galite sužinoti, paspaudę šią nuorodą.
Patogu
 • Nereikia sandėliuoti, todėl taupote erdvę, o namai lieka švaresni.
 • Nereikia rūpintis kuro tiekimu.
 • Paprastai reguliuojama temperatūra, jei dujos naudojamos šildyti.
 • Bendrovės „Spinter tyrimai“ atlikta Gyventojų nuomonės apklausa parodė, kad pusė gyventojų, jeigu techninės galimybės leistų, iš tradicinių šildymo būdų pasirinktų dujas.
 • Gyventojų šildymo būdo pasirinkimui didžiausią įtaką daro kaina (42 proc.) ir patogumas (39 proc.)

 

Švaru
 • Gamtinės dujos – švariausia iškastinio kuro rūšis. Aplinkosauginiu požiūriu tai draugiškiausia aplinkai energijos rūšis. Degdamos dujos neskleidžia nemalonaus kvapo, nesukelia smogo, lyginant su kitomis kuro rūšimis, išskiria mažiausią CO2 ir kietųjų dalelių kiekį.
 • Pagrindiniai degimo metu susidarę produktai: vandens garai ir nedidelis kiekis anglies dvideginio (tų pačių dujų, kurias iškvepia žmogus).

 

Klientų atsiliepimai

Darius, Ukmergė
Jei turite galimybę rinktis šildymą gamtinėmis dujomis – jokios kitos kuro rūšys neatstos patogumo ir kainos santykio. Dujinis katilas, palyginti su kitų kuro rūšių katilais, yra beveik pigiausias. Katilinės patalpa, palyginti su malkiniu ar granuliniu katilu, yra kelis kartus mažesnė ir sutaupo vietos Jūsų name. Automatikos įrengimas yra vienas paprasčiausių, lyginant su kitomis kuro rūšimis. Aš anksčiau naudojausi ir malkiniu katilu, ir dujiniu šildymu. Todėl puikiai žinau visus privalumus ir patogumus. Visiems būsimiems vartotojams galiu pasakyti – jei turite galimybę prisijungti ir naudoti šildymą gamtinėmis dujomis, daugiau neieškokite, nes tikrai nerasite pigesnės alternatyvos.

Karolina, Panevėžys
Tai yra pats patogiausias šildymo būdas, draugai jį vadina „tinginių šildymu“, kai tik įjungi dujas ir po pusmečio išjungi: jokių malkų ruošimo vasarą, kapojimo rudenį ir nešiojimo žiemą. Ir katilinė baltut baltutėlė. Įsirengėme dujas, o draugus, kurie statosi namus, įkalbinėjame pasekti mūsų pavyzdžiu.

Saulius, Vilnius
Pirmos mintys, kurios ateina į galvą, tai – patogumas ir komfortas. Pabundu ryte – šilta, pareinu po dienos darbų namo – šilta.
Kur gauti malkų, kur gauti granulių, kur jas pirkti, kur jas sandėliuoti, ar užteks jų šildymo sezonui, kodėl turiu mokėti už jas prieš šildymo sezoną, gal per daug nusipirksiu ir permokėsiu, ar granulės bus kokybiškos? O kaip vasarą šildysiu vandenį? Tai klausimai, kuriuos uždaviau sau prieš įsirengiant dujinę šildymo sistemą. Ir nekilo jokių abejonių, kad dujinis šildymas – tai ko man reikia. Be abejonės, visiems taupantiems laiką ir vertinantiems gyvenimo kokybę rekomenduoju tik dujinį šildymą.

Erika, Vilnius
Gamtinės dujos – tai kuras, besirūpinantiems ateities ekologija, ekonomika bei gerove, patogumu, komfortu. Padeda taupyti pinigus, nes už šildymą ir karštą vandenį mokate daug mažiau. Gamtinės dujos – tiesiog mažiau rūpesčių.

Dujų tinklas Lietuvoje