Ilgalaikiam naudojimui

Gyventojams, norintiems užtikrinti didesnį elektros energijos tiekimo patikimumą, rekomenduojame įsirengti nuosavus rezervinius elektros energijos šaltinius: elektros generatorius, baterijas ir pan.

Jeigu nuspręsite įsirengti rezervinius šaltinius, dalinamės su Jumis rekomendacijomis, į kurias prašome atkreipti dėmesį.

  1. Įsivertinkite, kokios galios generatoriaus Jums reikės. Jeigu norite, kad naudojantis generatoriumi galėtumėte naudotis elektros prietaisais, įprastai generatoriaus galią pasirinkite pagal turimo elektros įvado iš ESO galią. Atkreipkite dėmesį ir į atvado tipą: vienfazis ar trifazis. Generatorius turėtų būti tokio paties tipo. Galią bei įvado tipą galite sužinoti prisijungę prie ESO savitarnos.

  2. Planuojant generatoriaus įsirengimą ilgalaikiam naudojimui, rekomenduojame darbą patikėti reikiamą kvalifikaciją turinčioms įmonėms, kurios parinks geriausią generatoriaus prijungimo prie namo vidaus elektros sistemos vietą, taip pat įrengs reikiamą rankinio ar automatinio valdymo įrangą, kuri sudarys saugias sąlygas naudotis generatoriumi. Netinkamai prijungtas generatorius gali sugadinti elektros prietaisus ar padaryti kitą žalą Jūsų turtui. Įmonių sąrašą, su kuriomis ESO bendradarbiauja ir įgyvendina elektros tinklų įrengimo projektus, rasite čia, bet galite pasirinkti, bet kurią kitą reikiamą kvalifikaciją turinčią įmonę. Atkreipiame dėmesį, kad Jūsų pasirinkta įmonė gali atlikti įsigyto generatoriaus prijungimo darbus arba paruošti generatoriaus prijungimo vietą, kad bet kuriuo momentu galėtumėte atlikdami paprastus veiksmus prijungti išnuomotą generatorių.

  3. Atlikus generatoriaus prijungimą, naudokite (paleiskite, stebėkite veikimą, išjunkite) generatorių pagal jo instrukciją. Pažymime, kad laikotarpiu, kuriuo naudositės generatoriumi, Bendrovė neatsako už tiekiamos elektros energijos kokybę, rekomenduojame stebėti prijungtų įrenginių darbą ir pastebėjus neįprastą jų veikimą atjungti nuo generatoriaus, taip išvengiant galimo įrenginių sugadinimo. Dėl generatoriaus darbo specifikos konsultuotis su generatorių pardavusia ar išnormavusia įmone.

  4. Atsiradus galimybei naudotis elektra iš ESO tinklo, laikykitės įmonės, įrengusios generatoriaus prijungimo vietą ir generatoriaus pateiktomis instrukcijomis. Įprastai veiksmų seka turi būti tokia: generatoriaus veikimo stabdymas; namo vidaus elektros tinklo sujungimas su ESO tinklu atliekant perjungimą generatoriaus prijungimo vietoje įrengtu perjungikliu.

  5. Nerekomenduojame „skolinti“ elektros iš generatoriaus kaimynams, nes nežinote kokios būklės jų vidaus tinklas ir noras padėti gali sukelti žalą tiek Jūsų elektros prietaisams, tiek kaimynų.

SVARBU: už sprendimą įsirengti rezervinį elektros energijos šaltinį būsite atsakingi Jūs (ESO informuoti papildomai nereikia), todėl atsakomybė už tinkamą jo eksploatavimą, priežiūrą yra taip pat Jūsų atsakomybėje. Norime Jūsų paprašyti būti atsakingiems ir kiek įmanoma atidžiau atsižvelgti į visas mūsų aukščiau išvardintas rekomendacijas taip užtikrinant Jūsų ir aplinkinių saugumą.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).