Susisiekime

Kompensacijos už elektrą

Buitiniams vartotojams, kuriems užtikrinamas garantinis tiekimas, taikoma dalinė tiekimo kainos kompensacija:

  • už 2022.07-2022.12 mėnesiais suvartotą elektros energiją taikomas kompensacijos maksimalus dydis yra iki 9,00 ct/kWh su PVM. Kompensacija taikoma tik tuo atveju, jeigu vienos kilovatvalandės galutinė kaina viršija 24,00 ct/kWh.
  • už 2023.01-2023.06 mėnesiais suvartotą elektros energiją taikomas kompensacijos maksimalus dydis yra iki 28,50 ct/kWh su PVM. Kompensacija taikoma tik tuo atveju, jeigu vienos kilovatvalandės galutinė kaina viršija 28,00 ct/kWh.

Kompensacijos apskaičiavimo sąlygos (nuo 2023-01-01):

  1. jeigu vartotojo galutinė elektros energijos kaina yra mažesnė arba lygi 28,00 ct/kWh - kompensacija netaikoma;
  2. jeigu vartotojo galutinė elektros energijos kaina didesnė nei 28,00 ct/kWh ir mažesnė nei 56,50 ct/kWh - taikoma kompensacija nuo 0,00 ct/kWh iki 28,50 ct/kWh, t.y. taikoma tokio dydžio kompensacija, kuri sumažintų elektros energijos kainą iki 28,00 ct/kWh. Pavyzdys: jeigu galutinė 1 kilovatvalandės kaina yra 40,00 ct/kWh, kompensacijos dydis yra apskaičiuojamas 40,00-28,00=12,00 ct/kWh;
  3. jeigu vartotojo galutinė elektros energijos kaina yra didesnė nei 56,50 ct/kWh, visuomet taikomas maksimalus kompensacijos dydis 28,50 ct/kWh (tokiu atveju galutinė kaina visuomet bus didesnė nei 28,00 ct/kWh). Pavyzdys: jeigu galutinė 1 kilovatvalandės kaina yra 60,00 ct/kWh, taikomas maksimalus kompensacijos dydis 28,50 ct/kWh, tuomet vartotojo galutinė kaina įvertinus kompensaciją yra 60,00-28,50=31,50 ct/kWh).

Taip pat vartotojams suteikiamas valstybės taikomas papildomos dedamosios prie elektros energijos persiuntimo paslaugos kainos dalinis kompensavimas, kurio dydis yra:

  • už 2022.07-2022.12 mėnesiais suvartotą elektros energiją - 13,90 ct/kWh su PVM.
  • už 2023.01-2023.06 mėnesiais suvartotą elektros energiją - 4,81 ct/kWh su PVM.

Ši kompensacijos dalis nėra atvaizduojama vartotojo sąskaitoje faktūroje, kadangi pilna skirstymo paslaugos dedamosios kaina nėra įskaičiuota į vartotojo galutinę elektros energijos kainą.

Dėl kompensacijos taikymo klientams atskirai kreiptis į bendrovę nereikia.

Tuo atveju, jeigu Jums elektros energiją tiekia nepriklausomas tiekėjas, kompensaciją apskaičiuoja ir taiko Jūsų pasirinktas nepriklausomas tiekėjas.

Kompensacijos taikomos pagal LR Vyriausybės patvirtintą tvarką. Detaliau apie kompensacijų taikymą galite rasti LR Vyriausybės nutarime „Dėl elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų kainos dalinio kompensavimo, skirto elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų buitinių vartotojų išlaidoms už suvartotą elektros energiją ir (ar) suvartotas gamtines dujas sumažinti, taikymo

Atkreipiame dėmesį, kad LR Vyriausybės patvirtintas Aprašas (13 ir 14 punktai) reglamentuoja, kaip yra taikomas kompensavimas tuo atveju, jeigu pasibaigus kompensavimo laikotarpiui klientams yra perskaičiuojami (tikslinami, koreguojami) elektros energijos ar gamtinių dujų suvartojimo kiekiai:

  • Tuo atveju, kai pasibaigus dalinio kompensavimo taikymo laikotarpiui nustatoma, kad faktinis buitinio vartotojo elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų suvartojimas yra didesnis nei deklaruotas, už perskaičiuotą didesnę nei deklaruotą elektros energijos ar gamtinių dujų kiekio dalį buitinis vartotojas atsiskaito perskaičiuojamu laikotarpiu nustatytomis elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų kainomis ir tarifais, o dalinis kompensavimas netaikomas.

  • Tuo atveju, kai pasibaigus dalinio kompensavimo taikymo laikotarpiui faktinis buitinio vartotojo elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų suvartojimas yra mažesnis nei deklaruotas, už perskaičiuotą elektros energijos ar gamtinių dujų kiekį buitinis vartotojas atsiskaito perskaičiuojamu laikotarpiu nustatytomis kainomis ir tarifais, o už susidariusį elektros energijos ir (ar) gamtinių dujų kiekio skirtumą buitiniam vartotojui nepagrįstai pritaikytos dalinio kompensavimo lėšos ar jų dalis sumokamos (grąžinamos) tiekėjui Aprašo 15 punkte nustatyta tvarka ir terminais.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).