Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

Elektros skaitiklių gedimo / pažeidimo priežasčių nustatymo metodikos ir išvadų pateikimo paslaugos sukūrimas

2018 m. lapkričio 26 d.

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) vykdo ikiprekybinį pirkimą, kurio dalyvius kviečia sukurti elektros skaitiklių gedimo / pažeidimo priežasčių nustatymo metodiką bei objektyvių išvadų pateikimo paslaugą.

Projekto tikslas – sukurti elektros skaitiklių su neveikiančia / neveikiančiomis įtampos ritėmis ar analogiškos paskirties elementų neveikimo priežasčių nustatymo metodiką, ir objektyvių išvadų pateikimo paslaugą.

Problematikadėl elektros apskaitos prietaisų vienos ar daugiau įtampos ričių / analogiškos paskirties elementų neveikimo, skaitiklis neapskaičiuoja dalies arba visos sunaudotos elektros energijos. Elementų sutrikimo priežastys gali būti įvairios: natūrali gamtinė elektros iškrova (žaibas), gamybinis defektas, trumpojo jungimo srovė, blogas srovinių dalių kontaktas, tyčinis elementų sugadinimas paveikus specialiais prietaisais su tikslu neapskaityti elektros energijos sunaudojimo ir kt. Šiuo metu ESO negali identifikuoti priežasčių, galėjusių sąlygoti minėtų elementų sugedimą ar sugadinimą. Net ir turint informaciją, kad skaitiklio minėtieji elementai buvo tyčia sugadinti, Bendrovė teismuose priversta ilgai įrodinėti kitos šalies kaltę. Su šia problema susiduria ir kitų valstybių skirstymo sistemos operatoriai.

Sukurta metodika ir paslauga bus naudojama siekiant nustatyti tikrąsias neveikiančių įtampos ričių / analogiškos paskirties elementų neveikimo priežastis bei atsakomybes dėl tyčia sugadintų elementų. Turint ir plačiai naudojant būsimą problemos sprendinį būtų identifikuojami nesąžiningi elektros energijos naudotojai.

Nauda – ikiprekybinio pirkimo metu būtų sukurta metodika ir tyrimo išvadų teikimo paslauga, kuria naudojantis ESO galėtų gauti objektyvias išvadas apie elektros skaitiklių gedimų / pažeidimų priežastis ir būtų naudojama aprašytai problemai spręsti.

Mokslo, inovacijų ir technologijų agentūra kartu su ESO kviečia verslo, mokslo, technologijų atstovus ir kūrėjus pasiūlyti inovatyvius sprendimus.

Dokumentai konkursui teikiami el. paštu ikiprekybiniai2@eso.lt iki 2019.02.05, 12:00 val.
Konkurso sąlygos skelbiamos www.eso.lt ir www.mita.lt svetainėse.

Informuojame, kad dokumentų teikimo terminas pratęsiamas iki 2019-02-19  13.00 val.

Kilus klausimams kreipkitės į ESO apskaitos prietaisų ir sąnaudų valdymo skyriaus analitiką Titą Petkų el. paštu titas.petkus@eso.lt arbašio ikiprekybinio pirkimo bendruoju el. paštu ikiprekybiniai2@eso.lt.

Dalyvių, su kuriais bus pasirašomos II etapo sutartys, sąrašas

Dalyvių, su kuriais bus pasirašomos I etapo sutartys, sąrašas

Ikiprekybinio pirkimo dokumentai. METODIKOS sukūrimas.

Komisijos susitikimo protokolas 2018.09.24 (Nr. 1)

Komisijos susitikimo protokolas 2018.11.14 (Nr. 2)

Ikiprekybinio pirkimo komisijos protokolas 2019.01.31 (Nr. 3)

Užduodami klausimai ir atsakymai

 

 

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba