Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba
Dingus elektrai

ESO Sandbox

Atveriame elektros skirstymo tinklą inovatyvios įrangos testavimui

ESO valdo 121,7 tūkst. km elektros linijų: 78,7% jų sudaro elektros oro linijos, o 21,3% – elektros kabeliai. Bendrovė taip pat eksploatuoja 8,1 tūkst. km skirstomųjų dujotiekių. Bendrovės valdomas tinklas dengia visą Lietuvos teritoriją ir aptarnauja 1,6 mln. klientų. ESO „Sandbox“ siūlo inovacijų kūrėjams galimybę pasinaudoti ESO turima infrastruktūra ir išbandyti technologinius sprendimus ir įrangą realioje aplinkoje.

ESO įvertinęs paraiškos teikėjo poreikius suteiks nemokamą prieigą prie infrastruktūros ir pasiūlys optimalią testavimo vietą bet kurioje Lietuvos vietoje. Inovatyvią idėją galėsite išbandyti realiomis sąlygomis, o pasiteisinusios inovacijos bus svarstomos paversti pritaikomu sprendimu visoje Lietuvoje.

Kaip dalyvauti?

„Sandbox“ projekte gali dalyvauti visos energetikos srityje inovatyvius sprendimus kuriančios bendrovės, technologijų startuoliai, universitetai ir mokslo centrai. 

Kurkime pažangią energetiką kartu!

Kodėl verta?

 • Gausite prieigą prie didžiausios skirstomojo tinklo infrastruktūros Baltijos šalyse
 • Idėją patikrinsite realiomis sąlygomis
 • Įrangos testavimas nemokamas
 • Lengva paraiškų pateikimo forma
 • ESO konsultuos projekto metu, padės sumontuoti įrangą
 • Projekto rezultatus galėsite pristatyti ESO – gal tai verslo galimybė jums?

Kaip dalyvauti:

1
Užpildyk paraišką

Dalyvauti ESO „Sandbox“ projekte paprasta – užtenka užpildyti internetinę paraišką čia, nurodant kokią įrangą siūloma testuoti, kokie siekiami tikslai, kokios tinklo infrastruktūros reikės ir kokių rezultatų tikimasi pasiekti.

Pildant paraišką nepamiršk paminėti kuo tavo koncepcija ypatinga ir skiriasi nuo analogų. Pateik informaciją apie rizikas, kurios gali kilti testavimo metu ir koks galėtų būti jų poveikis skirstomajam tinklui naudotojams bei infrastruktūrai. Gali pateikti vizualinės medžiagos ir pasirink į kurią arba kurias iš šių krypčių tavo įranga yra orientuota:

 • Elektros ar dujų vartotojams skirtos technologijos
 • Tinklų efektyvumo didinimas
 • SAIDI\SAIFI mažinimas
 • Elektros ar dujų tinklo skaitmenizacija
 • AEI ir gaminančių vartotojų integracija
 • Mikrotinklų technologijos
 • Energijos saugojimas
 • Apkrovos valdymas ir lanksčios paslaugos
 • SGD technologijos
 • Elektros, dujų ir aplinkos sauga
 • Kita

ESO su tavimi susisieks per 2 darbo dienas nuo paraiškos pateikimo. Paraiškos vertinimas užtruks nuo 2 iki 4 savaičių.

2
Kartu su ESO komanda parenk projekto planą ir pasirašyk bendradarbiavimo sutartį

Atrinktų paraiškų savininkams bus pasiūlyta kartu su ESO komanda parengti pilotinio projekto planą. Plane apibrėšime projekto tikslus, apimtį ir parengsime testavimo grafiką, kuriuo vadovausimės projekto vykdymo metu. Baigus rengti projekto planą susiderinsime ir pasirašysime bendradarbiavimo sutartį. Sutarties šablonas pateikiamas čia. Sutartį bus galima derinti atsižvelgiant į kiekvienos aplikacijos savininko individualius poreikius.

3
Kartu su ESO komanda sumontuok savo įrangą bei eksperimentuok pagal planą

Po sutarties pasirašymo ESO organizuos susitikimą, kurio metu, tikimės, jog papasakosi apie savo technologiją ir kaip tavo įranga veikia, kaip ją montuoti ir kokią naudą ji kuria. Aptarsime gyvai projekto plano ir montavimo darbų detales.

Sutartoje vietoje susitiksime įrangos montavimui. Darbus atliksi pats, tačiau šalia bus ESO komanda, kuri tau padės. Po įrangos sumontavimo eksperimentuok laikydamasis projekto plano. Tai laikas skirtas tavo įrangos išbandymui. Panaudok jį efektyviai, sistemingai kaupk informaciją ir ją analizuok. Eksperimentai negali trukti ilgiau nei vienerius metus. Nepamiršk eksperimento eigoje informuoti, kaip tau sekasi.

4
Parenk įvykdytų testų ataskaitą ir pristatyk mums gautus rezultatus

Eksperimentų pabaigoje kartu su ESO komandos pagalba parenk laisvos formos projekto įgyvendinimo ataskaitą ir rezultatų pristatymą. ESO patalpose surengsime gyvą (arba internetu) susitikimą, kurio metu turėsi progą pateikti mums savo eksperimento rezultatus, papasakoti apie tavo technologijos įtaką skirstomajam tinklui ir kaip sekėsi pasiekti užsibrėžtų tikslų. Kartu pasidalinsime įžvalgomis ir įvertinsime platesnio masto įrangos pritaikymo galimybes.

Nepamiršk projektui pasibaigus kartu su ESO pagalba išsimontuoti ir pasirūpinti savo įrangos išvežimu iš eksperimento vietos bei suteikti mums grįžtamąjį ryšį apie dalyvavimą šiame projekte.

Papildoma informacija:

Paraišką pildyk čia
Jei kilo klausimų, susisiekime el. paštu sandbox@eso.lt
Bendradarbiavimo sutarties šablonas
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba
Dingus elektrai