Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

Dujų šildymo katilo įrengimas

Jei norite teisingai pasirinkti dujų katilą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą svarbių šio pagrindinio šildymo sistemos elemento parametrų. 

Katilo galingumas

Katilo galia turi patenkinti būsto šildymo ir karšto vandens poreikius.

Pastarųjų metų tyrimai rodo, kad nuolat šiltinant namus, galios dalis šildymui mažėja, o karštam vandeniui didėja. Tam turi įtakos išaugęs komforto lygis – mums reikia vis daugiau karšto vandens.

Renkantis katilą reikėtų sužinoti jo karšto vandens ruošimo charakteristiką – maksimalų ruošiamo karšto vandens kiekį piko ir ilgalaikės apkrovos metu. Taigi, 1 kW galima apšildyti 10-15 m2 plotą, bet būtinai reikia atsižvelgti ir į pastato šiluminę varžą, patalpų aukštį, bei karšto vandens poreikį.

Dūmų šalinimas

Dujų katilai pagal dūmų šalinimo būdą skirstomi į natūralios traukos katilus ir katilus su priverstiniu dūmų išmetimu (šie kitaip dar žinomi „turbo“ katilų pavadinimu).

Įrengiant natūralios traukos katilą, būtinas kamino įdėklas iš korozijai atsparios medžiagos.

„Turbo“ katiluose dūmai šalinami ventiliatoriumi. Juose oras įsiurbiamas iš lauko, o ne iš patalpos. Degimo produktai pašalinami ir oras degimui tiekiamas specialiu dvigubu vamzdžiu, kuris gali būti išvedamas tiesiai per lauko sieną.

Katilo tipai – pastatomi ir pakabinami katilai

Dėl mažų gabaritų sieniniai pakabinami katilai naudojami butų ir nedidelių kompaktiškų gyvenamųjų namų ar visuomeninės paskirties patalpų šildymui.

Dėl mažos galios ir srovinio karšto vandens ruošimo principo, pakabinami dujų katilai gali ruošti vandenį vienam pilnai atsuktam arba dviem pusiau atsuktiems karšto vandens čiaupams.

Sieniniai pakabinami dujiniai katilai retai viršija 30 kW galingumą. Katile yra sumontuoti siurblys, išsiplėtimo indas, apsauginis vožtuvas katilo, karšto vandens temperatūros valdymo, dujų įleidimo ir saugumo automatika.

Tai – tarsi maža katilinė, kurios gabaritai neviršija virtuvinės spintelės dydžio.

Didesniems pastatams, namams ir ten, kur yra didelis karšto vandens poreikis, naudojami pastatomi katilai su tūriniais karšto vandens šildytuvais. Juose sukaupta karšto vandens atsarga leidžia patenkinti trumpalaikį, tačiau didelį karšto vandens poreikį.

Katilo valdymo būdas

Jei norite gyventi šiltai ir efektyviai naudoti dujas, patariame naudoti patalpų šilumos reguliatorius arba lauko temperatūros daviklius. Galima naudoti ir abu šiuos prietaisus.

Jei naudosite patalpų temperatūros reguliatorių, galėsite pasirinkti skirtingas temperatūras skirtingiems paros periodams ir skirtingoms savaitės dienomis.

Lauko davikliai reguliuoja katilo vandens ruošimo temperatūrą, atsižvelgiant į lauko temperatūros pokyčius. Šie automatiniai valdymo reguliatoriai garantuoja komfortą bei ekonomišką kuro naudojimą.

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba