Susisiekime

Galios keitimas daugiabutyje

Viskas, ką turite žinoti prieš pateikiant paraišką
Pasitikrinkite, kokia yra leistina naudoti elektros galia Jūsų objekte

 Kviečiame prisijungti prie ESO savitarnos ir pasitikrinti.

Pasiskaičiuokite, kiek Jums reikia elektros galios ir kokia preliminari paslaugos kaina

Skaičiuoklę rasite čia.

Atkreipiame dėmesį, pildydami paraišką norimą elektros galią po atliktos galios didinimo paslaugos galėsite rinktis tik iš lentelėje nurodytų reikšmių.  

Įvado tipas Suminė leistinoji elektros galia po atliktos galios didinimo paslaugos (kW)
Vienfazis įvadas

3, 4, 5 ir 7

Trifazis įvadas 

7, 9, 11, 14, 18, 22, 28, 35, 45, 60 (esant poreikiui daugiau nei 60 kW, galite rinktis ir toliau 1 kW tikslumu).

Susipažinkite, kaip apskaičiuojama galios didinimo arba elektros įvedimo paslaugos kaina

Kviečiame susipažinti čia.

Pasiruoškite visus reikiamus dokumentus paraiškos pateikimui

Pildant paraišką, prašysime pateikti: 

  • Pastato ir žemės sklypo bendraturčių laisvos formos sutikimą (dokumento pavyzdys čia). Jei turtas bendrąja jungtine nuosavybe priklauso Jums ir sutuoktiniui, bendraturčių sutikimo nereikia.

  • Notaro patvirtintą įgaliojimą, jeigu paraišką pildote ne kaip objekto savininkas.
  • Pageidaujamą apskaitos įrengimo vietą, jei apskaitos prietaisas (skaitiklis) yra įrengtas Jūsų objekto patalpų viduje. Rekomendacijas rasite čia.

Vėliau prašysime Jūsų pateikti likusius dokumentus:

  • Rangovo aktą, patvirtinantį Jūsų vidaus elektros įrenginių tinklo techninė būklę ir saugumą. Kai tik gausite Prijungimo sąlygas, jas turėsite pateikti pasirinktam elektrikui, kuris parengs Rangovo aktą.
  • Daugiabučio namo administratoriaus laisvos formos leidimą. Šį leidimą galėsite gauti, kai tik turėsite ESO sutartį su nurodytomis prijungimo sąlygomis, kurias reikės perduoti namo administratoriui. Administratorius Jums išduos atskiras prijungimo sąlygas, kuriose bus nurodyta, kokius reikės atlikti laiptinės elektros tinkle darbus.

SVARBU: darbus pradėti galėsime tik gavę visus reikiamus dokumentus.

Informacija Jums: galios didinimo daugiabutyje atveju susikerta 3 tinklai: Jūsų buto tinklas, ESO tinklas ir namo administratoriaus tinklas. Atkreipiame dėmesį, kad pokyčių gali reikėti visuose šiuose tinkluose. ESO ir namo administratorius kiekvienai daliai reikalingus atlikti darbus įvardija prijungimo sąlygose (jos bus nurodytos Prijungimo paslaugos sutartyje), todėl Jums patiems reikės susirasti atestuotą elektriką, kuris: 

  • parengs Jūsų buto vidaus tinklo Rangovo aktą ir jį perduos ESO; 
  • parengs namo administratoriaus prašomus dokumentus ir, esant poreikiui, atliks laiptinės elektros tinklo plėtros darbus.  

Norite užsisakyti šią paslaugą?

Pateikite paraišką ESO savitarnoje

Kviečiame prisijungti prie ESO savitarnos ir greitai bei patogiai pateikti paraišką. Pildydami paraišką, komentarų lauke prašome patikslinti, kokiu tikslu didinate leistinąją naudoti galią, pvz.: dėl numatomų papildomų elektros įrenginių, elektromobilių įkrovimo stotelės, planuojamos įsirengti saulės elektrinės ar kitos priežasties. Taip pat pateikite kuo išsamesnę informaciją apie objektą tam, kad mūsų komanda pasiūlytų Jums geriausius techninius sprendimus.

Jei rengiant prijungimo sąlygas paaiškės, kad atliekant galios didinimą Jūsų nurodytame objekte, reikės pertvarkyti ESO tinklą, tokiu atveju, Jums reikės parengti skirstomųjų tinklų projektą ir jį suderinti su atsakingomis institucijomis, todėl pildant paraišką prašysime nuspręsti, kas rengs ESO tinklo projektą.

SVARBU: kai tik gausime paraišką, atsiųsime Jums išankstinio mokėjimo sąskaitą už prijungimo sąlygų parengimą - 31,75 Eur su PVM. Kai tik gausime mokėjimą, per 3 k. d. įvertinsime paraišką. Dėl šiuo metu padidėjusio pateiktų paraiškų kiekio prijungimo sąlygas parengsime per 30 k. d. Atsiprašome už nepatogumus.

 

  Viskas, ką turite žinoti apie projektavimo darbus
Projektą rengia KLIENTAS

Jūs arba Jūsų pasirinktas projektuotojas turės pagal atskirai išduotas prijungimo sąlygas parengti projektą (brėžinius ir planus DWG formatu), jį susiderinti su atsakingomis institucijomis. Dažniausiai prijungimo projektai derinami su savivaldybe, kaimynais, per kurių žemę tiesiamas elektros tinklas, Nacionaline Žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Telia, Jūsų gyvenvietės vandens tiekėju, šilumos tinklais, Kultūros paveldo departamentu bei kelių direkcija. Kai pateiksite suderintą projektą, paskaičiuosime prijungimo įmoką ir parengsime prijungimo paslaugos sutartį. Parengto projekto skaitmeninę versiją (brėžinius ir planą DWG formatu bei kitus dokumentus PDF formatu) prašome patalpinti čia

Projektą rengia ESO

Projektą parengsime mes ir suderinsime su atsakingomis institucijomis. Parengti projektą įprastai užtrunka nuo 2 iki 4 mėn. ESO projektuotojas su Jumis gali susisiekti, jei reiktų gauti suderinimus su kaimynais dėl elektros tinklo tiesimo kaimynų žemėje.

Prašysime peržiūrėti parengtą Prijungimo paslaugos sutartį bei apmokėti prijungimo įmoką

Jei projektą rengs ESO – per 40 k. d. nuo paraiškos priėmimosavitarnoje pateiksime Jums apskaičiuotą preliminarią prijungimo paslaugos kainą, Jūsų objekto prijungimo sąlygas ir prašysime pateikti Rangovo aktą.

SVARBU: apmokėti sutartį prašome tik pateikus Rangovo aktą. Gavę Rangovo aktą, savitarnoje pateiksime Prijungimo paslaugos sutartį. Su sutarties bendrosiomis sąlygomis galite susipažinti mūsų svetainėje čia.

Jeigu projektą rengsite Jūs –  per 40 k. d. nuo paraiškos priėmimo, parengsime Jums atskirai prijungimo sąlygų dokumentą, kuriame bus nurodyti visi būtini atlikti veiksmai ESO tinklo pertvarkymui. Jūsų projektuotojas pagal prijungimo sąlygas turės parengti projektą. Kai pateiksite suderinti su visomis institucijomis suderintą projektą, per 5 d. d. parengsime Prijungimo paslaugos sutartį su apskaičiuota preliminaria prijungimo įmoka. Kartu su sutartimi gausite ir išankstinę sąskaitą paslaugos apmokėjimui. Jei kaina vėliau keisis, apie tai Jus informuosime asmeniškai.

Pateikite Rangovo aktą

Rangovo aktas – dokumentas, kuris patvirtina Jūsų vidaus elektros įrenginių ir tinklo techninė būklę ir saugumą. Rangovo aktas yra išduodamas po atliktos varžų matavimo paslaugos. Šią paslaugą gali atlikti bet kuris Jūsų pasirinktas atestuotas elektrikas. Rangovo akto užsakymas ir parengimas nėra įtraukti į galios didinimo kainą, todėl prašysime Jūsų pasirūpinti šiuo dokumentu patiems. Rangovo aktą prašome pateikti čia.

SVARBU: rangovui parengus aktą, mūsų rekomendacija Jums – susipažinkite su dokumentu, paprašykite, kad rangovas prieš pateikiant aktą mums, Jus taip pat supažindintų su visa informacija.

Atnaujinsime Nuosavybės ribų aktą

Atlikus galios didinimo darbus, atnaujinsime Jūsų objekto nuosavybės ribų aktą. Dokumentą matysite prisijungę  savitarnoje prie objekto informacijos ir paraiškos stebėsenoje. Nuosavybės ribų akte nurodysime Jūsų objekto techninę informaciją: leistiną galią, fazių skaičių ir nuosavybės tarp ESO ir Jūsų tinklų ribą iki kurios gedimo atveju ESO tvarko tinklą.  

Pakeisime elektros skaitiklį arba automatinį jungiklį

Jei rangos darbų nereikės, Jums pateikus Rangovo aktą ir sumokėjus prijungimo įmoką, per 2 d. d. paraiškoje nurodytais kontaktais su Jumis susisieks ESO inžinierius susiderinti patogaus darbų atlikimo laiko ir atvyks pakeisti elektros skaitiklį arba automatinį jungiklį.  

Naudokitės elektra!

Ar ši informacija Jums aiški?