Laikinas elektros vartojimas

Laikino elektros vartojimo paslauga teikiama klientams, kuriems reikia laikinai prie tinklų prijungti savo elektros įrenginius vienkartiniams renginiams ar kitiems trumpalaikiams tikslams. Įprastai, laikinas elektros įvadas įrengiamas ne ilgiau nei 12 mėn. Terminas gali būti taikomas reklaminiams stendams, žuvininkystės įrenginiams, vaizdo stebėjimo kameroms, pašto siuntos savitarnos terminalams, fontanams, žaidimo aikštelėms, mobilaus ryšio bazėms ir kt. Jei klientas pageidauja laikino įvado ilgesniam nei 12 mėn. laikotarpiui - prašysime pateikti nuomos arba panaudos sutartį, kurioje būtų pagrindžiamas ilgesnis terminas. 

Įprastai laikino elektros vartojimo paslauga teikiama šiais atvejais: 

 • šventėms, renginiams, mugėms ir ji galioja iki savivaldybės leidimo pabaigos datos, bet ne ilgiau kaip 1 metus nuo sutarties pasirašymo (apmokėjimo) dienos;  
 • prijungiant lakinus statinius (pvz. vagonėlius, konteinerius, kioskus, fontanus, žaidimo aikšteles, mobilaus ryšio bazes / stotis, reklaminius stendus, vaizdo stebėjimo kameras, pašto siuntos savitarnos terminalus);
 • prijungiant įrenginius žemės sklypo priežiūrai (pvz. laistymo įrangai, genėjimui); 
 • kai reikia elektros statinių statybai ir klientas dar nėra pateikęs statybos leidimo, prijungimo terminas galioja ne ilgiau kaip 1 metus nuo sutarties pasirašymo (apmokėjimo) dienos. Kai tik statybos leidimas yra išduodamas, klientas turi teikti paraišką nuolatiniam elektros naudojimui (daugiau skaitykite čia).

Mūsų rekomendacija Jums, jei norėsite pratęsti laikino elektros vartojimo paslaugą, rekomenduojame tai daryti nepasibaigus paslaugos galiojimo terminui. Prasitęsti terminą galite prisijungę ESO savitarnoje ir pasirinkę Paraiškos → Nauja paraiška → Laikino objekto pratęsimas. Pasibaigus laikino vartojimo paslaugos terminui, pratęsti paslaugos negalėsite, nes turėsite teikti naują ESO savitarnoje paraišką ir pakartotinai pateikti visus reikiamus dokumentus.

SVARBU:  atkreipiame renginių ir švenčių organizatorių dėmesį, kad laikino elektros vartojimo paslaugą rekomenduojame užsakyti ne vėliau kaip prieš 10 k. d. iki renginio pradžios, kad spėtume atlikti visus prijungimo paslaugos darbus.  

Viskas, ką turite žinoti prieš pateikiant paraišką
PASISKAIČIUOKITE, KIEK JUMS REIKIA ELEKTROS GALIOS IR KOKIA PRELIMINARI PASLAUGOS KAINA

Skaičiuoklę rasite čia.

Atkreipiame dėmesį, pildydami paraišką norimą elektros galią po atliktos galios didinimo paslaugos galėsite rinktis tik iš lentelėje nurodytų reikšmių.     

Įvado tipas Suminė leistinoji elektros galia po atliktos galios didinimo paslaugos (kW)
Vienfazis įvadas

3, 4, 5.

Trifazis įvadas 

7, 9, 11, 14, 18, 22, 28, 35, 45, 60 (esant poreikiui daugiau nei 60 kW, galite rinktis ir toliau 1 kW tikslumu).

Susipažinkite, kaip apskaičiuojama laikino elektros vartojimo paslaugos kaina

Paslaugos kaina gali susidėti iš dviejų dedamųjų:

 1. Sąskaitos už ESO tinklo įrengimą (skaitiklį ir elektros tinklą): kaina apskaičiuojama įvertinus ESO kaštus kiekvienam klientui pagal jo situaciją. 
 2. Sąskaitos už abonentinių tinklų prijungimo (ir vėliau laikino įvado išmontavimo) darbus prie ESO skirstomojo tinklo. 

Atkreipiame dėmesį, jei apskaitos įrengimo vieta sutampa su Jūsų objekto nuosavybės riba – gausite tik vieną sąskaitą už ESO tinklo įrengimą; jei nesutampa – gausite dvi sąskaitas: už ESO tinklo ir abonentinių tinklų prijungimą.

SVARBU: abonentinio kabelio prijungimo darbus pradedami vykdyti tik tuomet, kai apmokėsite Jums pateiktą sąskaitą. Preliminari darbų trukmė (nuo paraiškos pateikimo iki darbų pabaigos) įprastai yra 15 – 85 k. d., priklausomai nuo Prijungimo sąlygose numatomų darbų apimties.

Pasiruoškite visus reikiamus dokumentus

Pildant paraišką, prašysime pateikti: 

 • Pastato ir žemės sklypo bendraturčių laisvos formos sutikimą (dokumento pavyzdys čia). Jei turtas bendrąja jungtine nuosavybe priklauso Jums ir sutuoktiniui, bendraturčių sutikimo nereikia.

 • Įgaliojimą, jeigu paraišką teikia ne savininkas.
 • Situacijos planą su pažymėta pageidaujama elektros skaitiklio įrengimo vieta (pavyzdys). 
 • Veiklą leidžiantį dokumentą pvz.: savivaldybės leidimą organizuoti renginį, kai reikalingas prijungimas iki 5 dienų; lauko prekybos leidimą, kai reikalingas sezoninis prijungimas iki 6 mėn. arba statybą leidžiantį dokumentą, kai reikalingas laikinas prijungimas iki 3 metų.(išskyrus, kai yra prašomas laikinas prijungimas žemės ūkio priežiūrai). 
 • Nuomos arba panaudos sutartį, kuri apibrėžia laikino objekto galiojimo terminą. 

SVARBU: darbus pradėsime tik gavę visus reikiamus dokumentus.  

Norite užsisakyti paslaugą?

Pateikite paraišką ESO savitarnoje

Kviečiame prisijungti prie ESO savitarnos ir greitai bei patogiai pateikti paraišką (instrukciją matysite čia). Pildydami paraišką, komentarų lauke prašome pateikti  kuo išsamesnę informaciją apie objektą tam, kad mūsų komanda pasiūlytų Jums geriausius techninius sprendimus.

Svarbu: kai gausime paraišką, Jums atsiųsime išankstinio mokėjimo sąskaitą už prijungimo sąlygų parengimą – 41,89 Eur su PVM. Gavę mokėjimą paraišką patikrinsime (užtrunkame iki 3 k. d.), kai ji bus patvirtinta, prijungimo sąlygas parengsime per 5 k. d.

Prašysime peržiūrėti parengtą Prijungimo paslaugos sutartį bei apmokėti prijungimo įmoką

Per 40 k. d. nuo paraiškos priėmimo, parengsime Prijungimo paslaugos sutartį su apskaičiuota preliminaria prijungimo įmoka ir prijungimo sąlygomis. Kartu su sutartimi gausite ir išankstinę PVM sąskaitą-faktūrą už ESO tinklo darbus apmokėjimui. Jei kaina keisis ir dėl tai lėmusių priežasčių, apie tai Jus informuosime asmeniškai.  

SVARBU: atkreipiame dėmesį, kad už laikino elektros vartojimo paslaugą priklausomai nuo situacijos, kuri buvo paminėta anksčiau, galite gauti dvi sąskaitas, antroji ateis, kai sumokėsite prijungimo paslaugos sutartyje nurodytą paslaugos prijungimo įmoką, Jūsų prijungimo paslaugos sutartis bus laikoma pasirašyta, todėl papildomai prijungimo paslaugos sutarties pasirašyti nereikės.

Patekite Elektros įrenginių prijungimo supaprastintą projektą (schemą - planą)

Jeigu Jūsų nuosavybės ir turto eksploatavimo riba nesutampa su elektros apskaitos įrengimo vieta, prašysime pateikti Elektros įrenginių prijungimo supaprastintą projektą (schemą - planą), kuris turi būti suderintas su mumis. Schemoje turi būti nurodyta abonentinė ir, jei yra, lokaliojo elektros tinklo dalis su prijungiamo tinklo apsaugančiais elementais bei prijungiamais laidininkais, nurodant: laidininko tipą, skerspjūvį bei ilgį iki  abonentinės apskaitos spintos, kurioje bus įrengtas elektros energijos apskaitos prietaisas. Projektas (schema – planas) turi būti parengtas vadovaujantis Elektros įrenginių įrengimo bendrosiomis taisyklėmis.

Dėl supaprastinto projekto (schemos – plano) parengimo galite kreiptis į reikiamą kvalifikaciją turinčias projektavimo įmones. Parengus supaprastintą projektą (schemą – planą) suderinimui prašome mums pateikti čia.

SVARBU: jeigu Jūsų nuosavybės ir turto eksploatavimo riba sutampa su elektros apskaitos įrengimo vieta, projekto pateikti nereikia.

Parengsime Nuosavybės ribų aktą

Kai tik gausime Elektros įrenginių prijungimo supaprastintą projektą (schemą - planą), prieš prijungiant Jūsų nuosavybės elektros įrenginius prie Bendrovės skirstomųjų tinklų, parengsime nuosavybės ribų aktą. Dokumentą matysite prisijungę ESO savitarnoje prie objekto informacijos ir paraiškos stebėsenoje. Nuosavybės ribų akte matysite Jūsų objekto techninę informaciją: leistiną galią, fazių skaičių ir nuosavybės tarp ESO ir Jūsų tinklų ribą iki kurios gedimo atveju ESO tvarko tinklą.   

Pastatysime elektros energijos apskaitos prietaisą

Sumokėjus prijungimo įmoką, per 2 d. d. paraiškoje nurodytais kontaktais su Jumis susisieks ESO inžinierius susiderinti patogaus darbų atlikimo laiko ir atvyks sumontuoti elektros energijos apskaitos prietaisą. 

Atkreipiame dėmesį, kad švenčių ir renginių atveju skaitiklis ne visada gali būti įrengiamas. Šią informaciją galite visada pasitikrinti Jums parengtoje Prijungimo paslaugos sutartyje.

Pateiksime galutinę PVM sąskaitą - faktūrą

Atlikus visus darbus, parengsime galutinę paslaugos PVM sąskaitą-faktūrą. Jei po atliktų darbų susidarys permoka - ją grąžinsime Jums į tą pačią sąskaitą iš kurios atlikote mokėjimą, jei susidarys nepriemoka – prašysime Jūsų sumokėti papildomai.    

Ar ši informacija Jums aiški?

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).