Susisiekime

Savitarnos svetainė

Kviečiame naudotis mano.eso.lt savitarna, jeigu norite deklaruoti elektros rodmenis, atlikti mokėjimus už elektrą, peržiūrėti sąskaitas, sutartis, valdomus objektus arba užsakyti paslaugas. 

Kilus klausimams, kviečiame susipažinti su deklaravimo instrukcija ir dažniausiai užduodamais klausimais apačioje arba kreipkitės informacijos telefonu 1852.

Naujos paskyros sukūrimas ESO savitarnoje. Atsisiųskite PDF formatu

Elektros rodmenų deklaravimo instrukcija. Atsisiųskite PDF formatu


DAŽNIAUSIAI UŽDUODAMI KLAUSIMAI

Verslo deklaravimo, sąskaitų ir mokėjimų DUK
Kaip deklaruoti rodmenis?

Prisijungę prie ESO savitarnos mano.eso.lt, kairėje pusėje pasirinkite meniu esančią skiltį „Suvartojimo deklaravimas“. Tuomet pateiktų deklaravimo pažymų sąraše pasirinkite reikiamą pažymą ir užpildykite šalia objekto esantį elektros skaitiklio rodmenų deklaravimo laukelį. Pateikus deklaravimo pažymą, per kelias dienas Jums bus pranešta apie sugeneruotą sąskaitą, kurią taip pat galėsite apmokėti ESO savitarnoje mano.eso.lt arba Jums įprastu būdu. 

Kaip įkelti rodmenis „Microsoft Excel“ formatu?

Prisijungę prie ESO savitarnos mano.eso.lt, kairėje pusėje pasirinkite meniu esančią skiltį „Suvartojimo deklaravimas“. Tuomet deklaravimo pažymų sąrašo viršuje paspauskite mygtuką „Importuoti duomenis“. Atsidariusiame lange galėsite atsisiųsti rodmenų lentelę „Microsoft Excel“ formatu, ją užpildyti, prisegti prie formos, patvirtinti ir rodmenys bus perkelti į deklaravimo pažymą.

Ar turiu deklaruoti rodmenis, jei turiu automatizuotą apskaitą?

Ne, jei naudojatės automatizuota apskaita, Jūsų rodmenys yra nuskaitomi automatiškai. Jums reikės tik apmokėti pateiktą sąskaitą savitarnoje esančioje skiltyje „Mokėjimai“. Apie savitarnoje pateiktą sąskaitą Jums bus pranešta atskiru el. pranešimu Jūsų sutartyje nurodytais kontaktais.

Kur yra mano senosios deklaravimo pažymos?

Jūsų senosios deklaravimo pažymos bus visą laiką pasiekiamos savitarnos skiltyje „Suvartojimo deklaravimas“. Šalia pažymos matysite jos esamą būseną. Ją paspaudę, galėsite matyti detalią deklaravimo informaciją.

Kaip įsitikinti, ar deklaravau teisingai?

Pildant elektros skaitiklio rodmenų deklaravimo laukelį, Jūs nuolat būsite informuojami apie rodmenų korektiškumą. Jei rodmenys yra korektiški, laukelio kairėje pusėje matysite piktogramą, kuri bus žalios spalvos; jei nekorektiški, piktograma bus oranžinė. Jei klaida kritinė ir negalime priimti šios pažymos, piktograma bus raudonos spalvos. Paspaudę piktogramą, visada galėsite matyti detalų klaidos ar įspėjimo pranešimą.
Jei pažyma buvo pateikta, tačiau vėliau joje aptikome netikslumų, ją pažymų sąraše pažymėsime kaip „Atmesta“. Tuomet atsidarę šią pažymą, galėsite patikslinti įvestus rodmenis.

Kaip atšaukti neteisingai užpildytą deklaravimo pažymą?

Jei perdavėte rodmenų deklaravimo pažymą, bet vėliau pastebėjote, jog blogai ją užpildėte, visada galite pažymą atšaukti paspaudę šalia esančią nuorodą „Atšaukti“ Galimybė atšaukti galioja tol, kol gaunamas patvirtinimas iš ESO deklaravimo sistemos, kad Jūsų deklaracija yra perduota ir atitinka korektiškumo taisykles.

Pateikiau rodmenų deklaravimo paraišką, kada turėsiu mokėti?

Perdavus deklaravimo pažymą, per kelias dienas Jums el. paštu bus pranešta apie sugeneruotą sąskaitą, kurią taip pat galėsite apmokėti ESO savitarnoje mano.eso.lt arba Jums įprastu būdu, pavedimu arba įmokų surinkimo vietose.

Kaip užsakyti apmokėtą sąskaitą arba išplėstinę skaičiuotę?

Užsakyti apmokėtą sąskaitą arba išplėstinę skaičiuotę, galite skiltyje „Mokėjimai“. Sąskaitų ir mokėjimų sąraše paspauskite mygtuką „sąskaita pdf“ arba „Užsakyti skaičiuotę“.

Iki kada galima deklaruoti rodmenis?

Elektros energijos suvartojimo rodmenis galite deklaruoti iki einamojo mėnesio paskutinės dienos 23:59 val.

Ką daryti, jei noriu deklaruoti rodmenis ankščiau nei 20-a diena, nes pvz. pardaviau patalpas, nutraukiau nuomos sutartį ir reikia sąskaitos galutiniam atsiskaitymui?

Deklaruoti anksčiau galimybės nėra. Jei pardavėte patalpas, tokios galimybės taip pat nėra; jei nutraukėte nuomos sutartį, siūlome su prašymu nutraukti sutartį pateikti rodmenų suderinimo aktą su užfiksuotais el. skaitiklio rodmenimis.

Ar reikia deklaruoti rodmenis, jei nevartoju elektros energijos?

Taip, išskyrus tuos atvejus, jei esate pateikę laisvos formos laikino elektros energijos nevartojimo prašymą.

Ar reikia deklaruoti rodmenis, jei turiu permoką?

Taip, išskyrus tuos atvejus, jei esate pateikę laisvos formos laikino elektros energijos nevartojimo prašymą.

Ar galima deklaruoti rodmenis tik per savitarną?

Patogiausias ir greičiausias būdas deklaruoti rodmenis už suvartotą elektros energiją yra per ESO savitarną mano.eso.lt. Taip pat rodmenis galite deklaruoti ir tel. 1852.

Ar galiu deklaruoti mažesnį rodmenį, jei praėjusį mėn. klaidingai deklaravau didesnį?

Ne, negalite koreguoti jau deklaruoto rodmens. Rodmenų korekcijos galimos tik ESO inžinieriui užfiksavus mažesnį rodmenį. Jei susidūrėte su tokia situacija, visada galite kreiptis klientų aptarnavimo tel. 1852.

Kodėl nematau automatinio nuskaitymo el. skaitiklio duomenų?

Nuskaitytus rodmenis galėsite matyti tik tada, kai Jums bus sugeneruota sąskaita.