Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

Didžioji dauguma 12-13 d. registruotų gedimų sutvarkyti dar šeštadienio vakarą

2020 m. kovo 14 d.

Gamtos stichijai nuo 03.12 15 val. pradėjus slinkti nuo vakarinės dalies, gedimai elektros tinkle pradėti fiksuoti visoje Lietuvos teritorijoje: stipraus vėjo laužomi, audros verčiami medžiai, nutraukę oro linijų laidus, nugriovę jų atramas, atsijungę transformatorinės, daugeliu atvejų sutrikdė elektros tiekimą vartotojams. Šalinant vėjo padarinius dirba maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius.

ESO gedimų šalinimą organizuoja pagal ekstremalių situacijų elektros tinkle likvidavimo tvarką. Gamtos stichijų atvejais elektros energijos tiekimo atstatymo laikas priklauso nuo gedimų masto, konkrečių gedimų priežasčių, jų sudėtingumo ir gedimų vietos pasiekimo galimybių (privažiavimo sąlygų).

Pirmiausia bendrovės operatyvinės brigados pašalina tuos gedimus, kurie susiję su elektros tiekimu didesnei daliai vartotojų ir ypatingos reikšmės visuomeninės paskirties objektams. Pirma šalinami vidutinės įtampos, po to žemos įtampos linijų ir įrenginių gedimai. Pažymime, jog ESO kiekvienam vartotojui siekia atkurti elektros energijos tiekimą per įmanomai trumpiausią laiką.

Kovo 15 d. 

Elektros Lietuvoje neturi 8,5 tūkst. namų ūkių. Daugiausia jų žemos 0,4 kV įtampos tinkle - Klaipėdos, Utenos ir Panevėžio regionuose. Likę gedimai - ypač sudėtingi ir imlūs laikui, kai jų šalinimui reikalinga speciali technika, įranga ir priemonės. Dirba apie 220 ESO ir rangovų brigadų Lietuvoje, šalinančių gedimus elektros tinkle.

Atsiprašome klientų dėl patiriamų nepatogumų. 

Kovo 14 d. 18 val. 

Elektros Lietuvoje neturi virš 11 tūkst. namų ūkių. Daugiausia jų žemos 0,4 kV įtampos tinkle - Klaipėdos, Utenos ir Panevėžio regionuose. 

Antrą parą imamasi maksimalių pajėgų, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. Visoje Lietuvoje elektros tinklo gedimus šalina daugiau nei 220 ESO ir rangovų brigadų. 

Didžiajai daugumai namų ūkių, elektros tiekimo netekusiems dėl audros „Laura“, elektros tiekimą viliamės atstatyti per šiandieną. Kai kuriuose miestuose ar miesteliuose jau beveik visi audros „Laura“ gedimai sutvarkyti: Druskininkai, Kauno miestas ir rajonas, Jonava, Kaišiadorys, Prienai, Šakiai, Klaipėdos miestas, Skuodas, Šiaulių miestas, Akmenė, Kuršėnai, Joniškis, Pakruojis, Radviliškis, Mažeikiai, Vilniaus rajonas ir miestas, Širvintos, Trakai, Šalčininkai. 

Nuo kovo 12 d. vakaro, daugiau nei 240 tūkst. klientų, nukentėjusių nuo audros „Laura“, atstatytas elektros energijos tiekimas. 

Lietuvoje tokio masto gamtinio poveikio elektros tinklui, nebuvo daugiau nei 15–20 metų, kai Lietuvą niokojo uraganai „Anatolijus“ ir „Ervinas“.

Kovo 14 d. 14 val. 

Iki ankstyvo ryto ESO brigados buvo reikšmingai sumažinusios klientų skaičių, po ketvirtadienio-penktadienio audros neturėjusių elektros. Naktį, apie 2 val. ir rytą, nuvilnijus naujai gūsingo vėjo bangai, vėl išaugo naujai fiksuojamų gedimų skaičius. Dėl jų, užregistravome dar apie 53 tūkst. klientų be elektros. Iš jų, 35 tūkst. jau sutvarkėme, tad 14 val. duomenimis, elektros Lietuvoje neturi iki 27 tūkst. ESO klientų. 

Atsiprašome klientų dėl patiriamų nepatogumų. 

Antrą parą intensyviai elektros tiekimo sutrikimus šalina daugiau nei 250 ESO ir rangovų brigadų. Skaičiuojame, kad nuo kovo 12 d. vakaro, jau 240 tūkst. klientų atkurtas elektros energijos tiekimas 0,4-35 kV įtampos tinkle. 

Kai kuriuose miestuose ar miesteliuose jau beveik visi audros „Laura“ gedimai sutvarkyti: Druskininkai, Kauno miestas, Kauno rajonas, Jonava, Kaišiadorys, Prienai, Klaipėdos miestas, Skuodas, Šiauliai, Akmenė, Joniškis, Pakruojis, Radviliškis, Vilniaus miestas. 

Skambučių centras

Dėl audros „Laura“ nulemtų elektros tinklo gedimų gausos, ESO skambučių centras 1852 per valandą gauna iki 1500-2000 gyventojų skambučių. Iš Facebook, sms ar el.paštu gauname iki 1 tūkst. pranešimų. Dalis pranešimų kartojasi, nes gyventojai ne po kartą informuoja apie gedimus ESO. 

Gyventojus informuojame, kad jei jau vieną kartą jie pranešė apie gedimą, antrą kartą jokiais kanalais jo kartoti nereikia – ESO žino ir fiksuoja gyventojo pranešimą apie gedimą. 

Kovo 12-13 d. visą parą ESO skambučių centre klientų skambučius priėmė 85 konsultantai. Savaitgalį dirba 50 žmonių. Dar apie 30 žmonių nuolat registruoja gyventojų pranešimus iš Facebook, gaunamus sms ar el.paštu

Kovo 14 d. 12 val. 

Šiandien paryčiais per Lietuvą vėl praūžė gūsingas vėjas, padarydamas naujos žalos žemos įtampos 0,4 kV elektros tinklui, skaičiuojame didelę gausą pavienių klientų gedimų.

Lietuvoje be elektros skaičiuojame apie 36 tūkst. namų ūkių. Dedamos maksimalios pastangos, kad elektros tiekimas būtų atstatytas kuo operatyviau. Vakar ir šiandien visoje Lietuvoje ESO brigados dirba maksimaliais pajėgumais. Didžiajai daliai klientų elektros tiekimą planuojame atstatyti per šiandieną.

Dirba ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius -  virš 250 brigadų.

Kovo 14 d. 8 val. 

Paryčiais sustiprėjęs vėjas ir pradėjęs kristi sniegas prie anksčiau be elektros buvusių namų ūkių pridėjo naujus, kuriems nutrūko elektros tiekimas. 8 val. duomenimis Lietuvoje be elektros skaičiuojame virš 37 tūkst. namų ūkių.

Gedimui augimui didžiausią įtaką darė smulkūs 0,4 kV linijų gedimai ir gausus pavienių klientų gedimų skaičius.

Dirba ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius -  apie 250 brigadų.

Kovo 13 d. 22 val.

Nuo 2020-03-12, 15 val. ESO ir rangovų brigados beveik 230 tūkst. klientų atkūrė elektros energijos tiekimą, sutaisė virš 1300 elektros linijų gedimų 0,4-35 kV įtampos tinkle.

Lietuvoje be elektros skaičiuojame virš 37 tūkst. namų ūkių.

Dirba ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius -  apie 170 brigadų.

Kovo 13 d. 19 val.

Nuo 2020-03-12, 15 val. ESO ir rangovų brigados beveik 195 tūkst. klientų atkūrė elektros energijos tiekimą, sutaisė beveik 1100 elektros linijų gedimų 0,4-35 kV įtampos tinkle.

Kovo 13 d. 16 val.

Lietuvoje be elektros skaičiuojame apie 68 tūkst. namų ūkių. Sudėtinga padėtis išlieka Klaipėdos regione, čia elektros neturi daugiau nei 26 tūkst. namų ūkių. Vartotojų be elektros kituose regionuose: 

Kovo 13 d. 12 val.

Lietuvoje be elektros suskaičiuojame virš 90 tūkst. namų ūkių. Vis dar sudėtingiausia padėtis Klaipėdos regione, čia elektros neturi beveik 35 tūkst. namų ūkių. Klaipėdos regione dirba apie 80 ESO ir rangovų brigadų šalinančių gedimus.   

Nuo ryto pradėjome registruoti tūkstančius pavienių gedimų, kai viena linija tiekiama elektra keliems ar keliolikai gyventojų. Vakar ir naktį fiksavome daugiausia gedimų, kai būdavo nutraukiamos linijos, kurios tiekia elektrą šimtams ar tūkstančiams vartotojų. 

Visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius, šiuo metu išvykusių šalinti gedimus brigadų skaičius siekia virš 300.

Kovo 13 d. 8 val.

Visoje Lietuvoje be elektros suskaičiuojame iki 100 tūkst. namų ūkių.

Sudėtingiausia padėtis Klaipėdos regione, čia bene du trečdaliai visų gedimų (Plungės, Telšių, Mažeikių, Tauragės, Kelmės, Raseinių ir kituose rajonuose). Kita zona, kuriai  didelę žalą padarė uraganinis vėjas – Šiaurės Lietuva (Kupiškis, Pasvalys, Rokiškis, Biržai, Anykščiai, Zarasai ir kiti rajonai). 

Pagrindiniai gedimai fiksuojami dėl masiškai lūžusių elektros oro linijų atramų, nutrauktų laidų, tiek žemosios, tiek vidutinės, tiek aukštos įtampos tinkle. Skaičiuojame tūkstančius išsijungusių transformatorinių.

Visą naktį dirbo maksimalus ESO ir rangovų organizacijų darbuotojų skaičius. Ne visur įmanoma buvo privažiuoti, tad realus uraganinio vėjo padarytos žalos mastas matomas ir vertinamas tik dabar, prisijungus naujoms darbuotojų pajėgoms.

Kovo 12 d. 22 val.

Atnaujinta informacija apie elektros linijų gedimus visoje Lietuvoje – be elektros virš 130 tūkst. namų ūkių Lietuvoje. 

Vėjas, kurio gūsiai viršija 30 m/s, visu smarkumu smogė pajūrio regionams - be elektros ESO priskaičiuoja virš 100 tūkst. namų ūkių, dar apie 30 tūkst. - įvairiuose kituose Lietuvos regionuose.

Situacija labai sudėtinga, vietomis fiksuojami pakartotiniai gedimai. Iki vidurnakčio ir po vidurnakčio pajūrį talžantis vėjas turėtų „atkeliauti“ ir į kitus Lietuvos rajonus. Darytina prielaida, kad naktį nerimstantis vėjas gedimų skaičius išaugins dar ne viena dešimtimi tūkstančių namų ūkių.

Prie jau dirbančių operatyvinių brigadų jungiasi papildomos pajėgos. Šiuo metu dirba virš 120 brigadų visoje Lietuvoje, tačiau virstantys medžiai, šakos, laidus trauko nepaliaujamai, atskiruose ruožuose elektros oro linijos pažeistos ir ne vienoje vietoje. 

Kovo 12 d. 20 val.

ESO fiksuoja apie 50 tūkst. namų ūkių visoje Lietuvoje neturinčių elektros energijos.

Per Lietuvą keliaujantis stiprus vėjas verčia medžius, jų šakas, kas lemia elektros tinklo sutrikimus. ESO stengiasi ne tik fiksuoti pačius gedimus, bet ir operatyviai juos sutvarkyti.

ESO primena svarbiausias saugos taisykles:

  • Pastebėjus nutrūkusį laidą ar bet kokį kitą apgadintą elektros įrenginį – transformatorinę, pastotę, − jokiu būdu prie jo nesiartinkite. Tarp žmogaus ir nutrūkusio laido turėtų būti bent 8 metrų atstumas. Reikėtų saugotis ir ant elektros laidų užvirtusių medžių ar išvirtusių laidų atramų, kurios taip pat gali būti pavojingos gyvybei. Prie jų prašome nesiartinti ar, juo labiau jų nelieskite.
  • Pastebėjus apgadintus ar kibirkščiuojančius elektros energijos įrenginius, ant gatvės, automobilių ir kitur nukritusius, nutrauktus laidus, būtina nedelsiant pranešti ESO telefonu 1852 arba bendruoju pagalbos telefonu 112. Siekiant padėti žmogui, nukentėjusiam nuo elektros srovės, būtina laikytis atsargumo ir iškviesti gelbėtojus telefonu 112.
  • Venkite artintis prie avarijos vietos, neleiskite prie jos eiti kitiems žmonėms ar gyvūnams ir kuo greičiau praneškite, kad į įvykio vietą būtų nedelsiant išsiųsta operatyvinė komanda. Ji likviduos avarijos padarinius. Elektros tiekimą išoriniame tinkle gali išjungti tik ESO specialistai, jokiu būdu nerizikuokite ką nors daryti patys ir palikite šiuos darbus specialistams.

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba