Susisiekime

ESO prašo žemaičių pasiruošti: gabenant dar vieną milžinišką krovinį į „Orlen Lietuva“ gamyklą, laikinai sutriks elektros energijos tiekimas

2023 m. rugsėjo 27 d.

„ORLEN Lietuva“ tęsiant modernizacijos darbus, į bendrovės gamyklą šalia Maežeikių šią savaitę pajudės dar vienas stambiagabaritis krovinys – vakuuminė kolona. Kelionė prasidės Klaipėdos mieste rugsėjo 30 dieną ir baigsis spalio 5-ąją kroviniui pasiekus gamyklą. Šiuo laikotarpiu Klaipėdos mieste ir rajone, taip pat Kretingos, Skuodo, Mažeikių rajonuose daliai gyventojų „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) privalės laikinai nutraukti elektros energijos tiekimą. 

ESO darbuotojai saugodami elektros tinklų infrastruktūrą, turės išardyti oro linijas ir laikinai nutraukti elektros energijos tiekimą, visuose ruožuose, kur oro linijos kliudys pravažiuoti dideliam kroviniui. Jam pravažiavus, elektros energijos tiekimas bus atstatytas. ESO skaičiuoja, kad gabenant krovinį 145 kilometrų ruože reiks išmontuoti, o reaktoriui pravažiavus, atstatyti net 178 oro linijų sankirtas. 

Skaičiuojama, kad minėtomis dienomis laikinus nepatogumus patirs 3005 vartotojai. Planuojama, kad vartotojams elektros tiekimas bus atnaujintas iki 10 val.

Rugpjūčio mėnesį, kai buvo gabenamas didžiausias šalies istorijoje krovinys – naftos perdirbimo gamyklai reikalingas reaktorius, ESO taip pat vykdė privalomus darbus tam tikruose kelio ruožuose. Tuomet elektros energijos tiekimas buvo atnaujintas dvigubai greičiau nei planuota.

ESO gyventojus ir verslo klientus informormuoja likus 5 d. iki darbų pradžios, nurodant numatomų darbų datą ir trukmę. Dėl krovinio gabaritų ir judėjimo apribojimų galimi maršruto atsilikimai, dėl kurių numatyti atjungimo laikai gali keistis. Tokiu atveju ESO informaciją atnaujins tik gavę žinią apie tvarkaraščio pasikeitimus. 

ESO ragina gyventojus būtinomis priemonėmis ir saugumu pasirūpinti iš anksto. Daugiau naudingos informacijos ir patarimų galite rasti čia.

Rugsėjo 30 – spalio 5 d. į „Orlen Lietuva“ gamyklą Mažeikiuose gabenamos vakuuminės kolonos ir transporto priemonės bendras svoris daugiau nei 282 tonos, aukštis su priekaba – 8 m., o transporto junginio ilgis – 74 m.

 

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).