Susisiekime

ESO verslo atstovams pristatė neišnaudotą energetinio efektyvumo potencialą

2017 m. vasario 08 d.

Energetika sparčiai keičiasi – jos pokyčius diktuoja duomenų skaitmenizavimas, išmaniosios technologijos ir energijos vartojimo efektyvumas. Tai akcentavo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) konferencijos „Energetinio efektyvumo sprendimai konkurencingam verslui“ pranešėjai. Tradiciškai, kartu su leidiniu „Verslo žinios“ organizuotoje konferencijoje, vasario 7 d. įteiktas ir „Žaliojo protokolo“ apdovanojimas – už pasiekimus tausojant energiją.

Jau į septintą kasmetinę energetinio efektyvumo konferenciją susirinkę verslo atstovai klausėsi energetikos ekspertų ir pirmaujančių šalies įmonių specialistų įžvalgų apie sumanius sprendimus, jų įgyvendinimo būdus, darbuotojų įtraukimą. Renginyje pristatyti aktualūs pokyčiai energetikos srityje, taip pat mūsų šalies progresas tarptautiniame kontekste.

„Energetinio efektyvumo didinimas yra viena iš labai aiškiai apibrėžtų ir svarbių mūsų bendrovės veiklos sričių, kuriai dėmesys ir Lietuvos, ir pasaulio mastu nuolat auga. Efektyvindami veiklą, diegdami inovacijas prisidedame prie šalies ir pasaulio darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimo. Naujų ir tobulinamų paslaugų spektras jau dabar mūsų verslo klientams leidžia siekti didesnio energetinio efektyvumo. Ir pirmiausia – kalbant apie sutrumpėjusį paslaugų suteikimo laiką bei išmaniosios apskaitos teikiamą naudą“, – atidarydama konferenciją kalbėjo ESO generalinė direktorė Dalia Andrulionienė.

ESO inicijuotos energijos tausojimo skatinimo iniciatyvos – „Žaliojo protokolo“ – konkurso apdovanojimas už inovatyvius energetinio efektyvumo sprendimus ir pasiektus puikius energijos taupymo rezultatus šiemet skirtas Klaipėdoje veikiančiai pasaulinio „Indorama Ventures“ tinklo įmonei UAB „Orion Global Pet“. Pranešimą apie savo įmonės patirtį pristatė ir šios didelės PET granulių gamyklos technikos direktorius Arūnas Jonuška.

Įvairių sričių verslo organizacijų konferencijoje skaityti pranešimai parodė, kad Lietuvoje dirbantys specialistai yra lyderiai ir už mūsų šalies ribų. Akcentuota, kad energetinio efektyvumo sprendimai nebūtinai yra brangūs, reikalaujantys didelių investicijų ir dėl to neįkandami mažesnėms įmonės. Priešingai, dėl sparčios technologijų plėtros ir didelės konkurencijos rinkoje, tiek įrenginiai, tiek ir kompetentingų specialistų konsultacijos šiandien jau yra įperkamos ir mažai verslo įmonei.

Kasmetinė energetinio efektyvumo konferencija – ESO inicijuojamos energijos tausojimo iniciatyvos „Tiek, kiek reikia“ dalis. Šio renginio tikslas yra suvesti energetikus, energetinio efektyvumo sprendimų diegėjus, verslo ir akademinę bendruomenę, kad diskusijos ir vertingos patirtys leistų didinti verslo efektyvumą, išteklius nukreipti naudinga linkme ir tausoti aplinką.

Konferencijoje pristatytus pranešimus galite rasti čia.

Nuotraukų autorius: Rytis Galadauskas („Verslo žinios")