Susisiekime

Keičiasi prijungimo prie elektros skirstomųjų tinklų sąlygų parengimo paslaugos įkainis

2023 m. vasario 27 d.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naują klientų objektų prijungimo prie bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) valdomų elektros skirstomųjų tinklų sąlygų parengimo įkainį.

Teikiant paraišką prijungimo prie elektros tinklų sąlygoms gauti yra taikomas vienkartinis mokestis, kuris nuo šių metų kovo 1 d. sieks 41,89 eurų su PVM. Dabar galiojantis įkainis yra 31,75 eurų. Įkainio pokyčiui įtakos turėjo komunalinių paslaugų, telekomunikacijų, informacinių technologijų bei partnerių paslaugų sąnaudų augimas.

Nuo 2021 m. toks vienkartinis mokestis taikomas išduodant išankstines prisijungimo sąlygas, naujam prisijungimui, galios didinimui, gaminantiems vartotojams, gamintojams bei elektros skirstomųjų tinklų iškėlimui, kai klientai pageidauja perkelti elektros skirstomuosius tinklus.

Norint į savo namus įsivesti elektrą, galima pasiskaičiuoti preliminarią įmoką elektros įvedimo paslaugos preliminarios kainos skaičiuoklėje, kurią galima rasti bedrovės svetainėje adresu eso.lt/prijungimo-skaiciuokle.

Skaičiuoklės pagalba privatūs ir verslo klientai pagal individualius poreikius ir pateiktą informaciją gali sužinoti preliminarų naujo objekto prijungimo prie elektros tinklų paslaugos kainą.

Pabrėžtina, kad visos paraiškos yra vertinamos individualiai – bendrovės specialistai vertina kiekvieno vartotojo situaciją ir visada siekia suteikti reikiamą informaciją rūpimais klausimais.

Pernai ESO sulaukė 119 tūkst. klientų paraiškų dėl prisijungimo sąlygų išdavimo, tai yra 38 proc. daugiau nei 2021 metais.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).