Susisiekime

ESO darbuotojai Vingio parke pasodino kelis tūkstančius medžių

2022 m. balandžio 23 d.

Prisijungdami prie visoje šalyje vykstančios miškų sodinimo talkos, šimtai bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir visos „Ignitis grupės“ darbuotojų didžiausiame Vilniaus miško parkas – Vingio – pasodino pustrečio tūkstančio sodinukų. Šis kiekis – ne atsitiktinis, būtent tiek įsigyta už dalį sėkmingai įgyvendintos energetinio efektyvumo iniciatyvos sutaupytų lėšų.

Iniciatyva buvo siekiama ugdyti energijos nešvaistymo įgūdžius, paskatinti efektyvaus energijos vartojimo temos plėtrą bendrovės viduje bei energiją darbo vietoje naudoti atsakingai. Keltas ir finansinis tikslas – sutaupyti lėšų, skirtų ESO pastatuose sunaudotai elektros energijai apmokėti. Iš sutaupytų lėšų ir yra sodinami medžiai – 2,5 tūkst. eglių ir ąžuolų.

ESO darbuotojai ne tik stebėjo aplinką ir savo veiksmus (ar nepamiršta išjungti apšvietimo, kompiuterių, ar reikia tiek daug elektrinių arbatinukų ir pan.), bet taip pat dar kartą įsitikino, kaip svarbu kokybiškai rinkti duomenis ir juos analizuoti. Taip galima priimti sprendimus, kurie leidžia nešvaistyti energijos ir sutaupyti.

Apie šimtas darbuotojų iš visos „Ignitis grupės“ įmonių kartu sodinti eglės ir ąžuolai augs greta Geležinio Vilko gatvės. Taip kuriama apsauginė juosta, sauganti Vingio parką nuo triukšmo ir taršos. Eglės tinkamiausios ir geriausiai suformuos tokią apsaugą. Taip pat šioje vietoje joms bus tinkamos sąlygos augti. Ąžuolai sodinimui pasirinkti todėl, kad tai viena geriausių vietinių medžių rūšių, jų Vingio parke yra mažokai. Jie taip pat puikiai augs ir tiks Vingio parke.

Medžių sodinimas – vienas iš būdų, kaip galime prisidėti prie gražesnės ir švaresnės aplinkos kūrimo. Tai svariai prisideda prie klimato šiltėjimą skatinančių dujų išmetimo mažinimo. Tuo tarpu atsakingo energijos suvartojimo iniciatyvos yra būdas komandiškumui stiprinti, ypač jei jos atliepia įmonių darbuotojų vertybes.

Vingio parkas yra itin vilniečių ir miesto svečių pamėgta vieta, todėl ESO dovanoja ne tik mišką. Taip pat bendrovė imasi meniškai atnaujinti pačiame parko centre esantį transformatorinės pastatą, kuris yra šalia estrados.