Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

ESO pataria kaip saugiai elgtis potvynio metu

2021 m. vasario 26 d.

Dėl staigiai pakilusios oro temperatūros ir sukilusio vandens, hidrometeorologijos specialistai perspėja apie didelio pavasarinio potvynio riziką. Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) reaguodama į prognozes ir rūpindamiesi žmonių saugumu informuoja kaip saugiai elgtis potvynio metu. Nuolatos stebima ir vertinama situacija, padidintos brigados pavojingiausiose potvynio vietose, stiprinama komunikacija klientams – jeigu iškiltų būtinybė atjungti elektros energijos tiekimą bus asmeniškai informuoti.

Potvynio metu staigiai pradėjęs kilti vandens lygis pavojų kelia kai apsemia transformatorines, kabelines spintas, apskaitos skydus ir kitus skirstomojo tinklo įrenginius bei namuose, ypač jų rūsiuose, esančius elektros įvedimo įrenginius. Potvynio pavojaus zonose esančių žmonių prašome iš anksto pasirūpinti savo ir namų saugumu. Kylant rizikai, jog bus užliejamas elektros tinkas, elgtis pagal ESO rekomendacijas.

Saugaus elgesio rekomendacijos potvynio metu

  • Kuo skubiau sustabdyti elektros energijos tiekimą išjungiant viso namo ar buto įvadinį (automatinį) jungiklį;
  • Iš kištukinių lizdų ištraukti ne tik kompiuterio, bet ir visų kitų elektroninių buities prietaisų maitinimą. Jei to nepadarėte, nereiškia, kad neišjungti įrenginiai tikrai suges, tačiau tokia tikimybė išlieka ir apsisaugoti visuomet pravartu;
  • Iš anksto pasigaminti maisto, įkrauti telefono ar nešiojamojo kompiuterio baterijas, pasirūpinti alternatyviu šviesos šaltiniu – žvakėmis, žibintuvėliais;
  • Įsivertinti rizikas, kad dėl nutraukto elektros energijos tiekimo neveiks vandens siurbliai ir elektriniai vartai;
  • Nesiartinti prie elektros įrenginių, jei jie yra apgadinti ir kibirkščiuoja.

Visais šiais atvejais būtina kuo skubiau apie avariją pranešti ESO nemokamu telefonu 1852. Siekiant užtikrinti gyventojų ir elektros skirstomųjų tinklų saugumą potvynio metu elektros tiekimą išoriniame tinkle saugiai išjungti gali tik ESO specialistai.

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba