Susisiekime

ESO prisideda, kad sąjungininkų karių priėmimas į Lietuvą vyktų sklandžiai

2022 m. balandžio 12 d.

Rusijos kariams įsiveržus į Ukrainą, NATO sąjungininkai Lietuvoje dislokuoja vis daugiau pajėgų. Atvykstantiems aljanso kariams įrengiamos trys naujos karinės stovyklos Pabradėje, Kazlų Rūdoje ir Marijampolėje. Įrengiant šias stovyklas svarbus vaidmuo atitenka bendrovei „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) – Krašto apsaugos ministerijos prašymu ESO skubiai atliko įvairius elektros galios įvedimo ir padidinimo darbus.

Skubos tvarka šią savaitę užbaigti ir elektros galios didinimo darbai įrengiant naują transformatorinės pastotę stovykloje „Herkus“. Vykdyti projektą bendrovė pradėjo anksčiau, tačiau dabartinės geopolitinės įtampos paskatino papildomai mobilizuotis, perdėlioti darbus ir viską užbaigti greičiau nei buvo planuota.

„Esamomis aplinkybėmis, viską turime padaryti itin greitai – kartais net keliais kartais greičiau nei įprastai. Situacija padiktavo prioritetą, nes tiesiogiai prisidedame prie Lietuvos ir mūsų žmonių saugumo užtikrinimo,“ – sako ESO vadovas Mindaugas Keizeris ir priduria, jog šiuos darbus, nepaisant to, jog jie neplanuoti, komanda atliko su pasididžiavimu ir dideliu patriotiškumo jausmu.

Pabradėje įkurtoje stovykloje apsigyveno į Lietuvą atvykę Jungtinių Amerikos Valstijų kariai. Šiose stovyklose yra visa reikiama karinė infrastruktūra – kareivinės, administracinės patalpos, valgyklos, kt. Ši naujoji infrastuktūra leidžia užtikrinti tinkamas treniruočių ir gyvenimo sąlygas mūsų sąjungininkams, atsirado galimybė rotuoti vis daugiau užsienio karių Lietuvos viduje.

„NATO sąjungininkų buvimas regione yra mūsų saugumo garantas, o jų buvimas Lietuvoje ir bendros pratybos yra pati geriausia Rusijos atgrasymo priemonė, todėl turime pasirūpinti, kad sąjungininkų kariai pas mus turėtų tinkamas gyvenimo ir tarnybos sąlygas“, – sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

Reikalingos elektros infrastruktūros stovykloms kūrimas – ne vienintelė šiuo metu atliekama veikla. Siekiant užtikrinti priimančiosios šalies paramą į Lietuvą atvykstantiems sąjungininkų kariams, projektų, kur bus reikalingas ESO indėlis užtikrinant energijos tiekimą, ateityje laukia daugiau.