Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

Pasikeitimai dėl VERT išduodamų techninės būklės patikrinimo pažymų

2019 m. lapkričio 21 d.

Klientams, įmonėms ir gyventojams, prijungiant elektros ar dujų tinklus prie ESO skirstomojo tinklo, kurių prijungimo sąlygos yra išduotos iki šių metų sausio, nuo šiol nebereikia pateikti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) išduodamų, techninės būklės patikrinimo, pažymų. Primename, kad klientams kurių sąlygos išduotos po 2019.01.01 šių techninės būklės aktų jau nereikėjo pateikti nuo šių metų pradžios.

Šiais formalumais pasirūpins - tikrins energetinių įrenginių techninę būklę ir išduos pažymas - gyventojų ar įmonių energetinius įrenginius prijungiantys rangovai. Tačiau jie turi turėti atitinkamą elektros ar gamtinių dujų įrenginių įrengimo ar eksploatavimo veiklos atestatą ir profesinės civilinės atsakomybės draudimą.

„Teisės akto pakeitimas, klientams suteikia galimybę paprasčiau ir greičiau prisijungti prie elektros ar gamtinių dujų skirstomųjų tinklų, kartu taupo klientų pinigus, nes pažymos išdavimas vidutiniškai kainuodavo apie 20-30 eurų", – sako ESO Tinklų vystymo tarnybos vadovas Ovidijus Martinonis.

Klientams primename, kad norėdami prisijungti prie dujų ar elektros skirstomojo tinklo jie turi:

1) pateikti paraišką – prašymą dėl prijungimo sąlygų gavimo, kurią galima pateikti www.eso.lt/savitarna/ ;

2) pasirašyti sutartį dėl gamtinių dujų ar elektros energijos tinklo tiesimo iki sklypo ir apskaitos spintos įrengimo (Šiuos darbus atlieka ESO parinktas rangovas);

3) įrengus elektros ar gamtinių dujų tinklą nuo sklypo ribos iki namo / objekto, Kliento pasamdytas rangovas patvirtina darbų atlikimą ESO (nereikia VERT pažymos);

Klientus raginame visus formalumus, negaištant laiko, susitvarkyti eso.lt savitarnoje, o iškilus klausimams, skambinti nemokamu numeriu 1852.

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba