Susisiekime

Verslo atstovai kasmetinėje konferencijoje žvalgėsi energetinio efektyvumo sprendimų

2016 m. vasario 12 d.

Ketvirtadienį, vasario 11 dieną, beveik trys šimtai dalyvių – daugiausia šalies verslo įmonių vadovų ir energetikų – susitiko kasmetinėje „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) ir „Verslo žinių“ organizuojamoje konferencijoje „Energetinio efektyvumo sprendimai – konkurencingam verslui“.

Renginyje buvo pristatomi tiek svarbiausi pokyčiai šalies energetikos srityje, kurie jau palietė ar dar tik palies nemažą dalį verslo klientų, tiek ir konkretūs, Lietuvoje jau įgyvendinti energetinio efektyvumo projektai.

Nuo unikalaus antrinio fasado iš saulės elementų projekto Klaipėdoje, iki daugiau kaip pusšimtį degalinių apėmusį apšvietimo sistemų optimizavimo atvejo, nuo nematomo, bet ženklius energijos išteklius „suryjančio“ siurblių ūkio sprendimų iki darbuotojus įtraukiančių iniciatyvų ir vizionieriškų „protingai vartojančių“ rajonų Skandinavijos šalyse pristatymo – visa tai dalyviai išgirdo tiesiogiai iš pačių sprendimų autorių lūpų.

Savo projektus pristatė „Statoil Fuel&Retail Lietuva“, „Energus“, „Grundfos Pumps Baltic“, „Glassbel Baltic“, „RETAL“ ir „Tieto“ atstovai, o audito įmonės KPMG Baltics vadovas pateikė įžvalgas apie ES Energetinio efektyvumo direktyvą.

Naują energijos skirstymo bendrovę ESO, kuri įsteigta sujungus „Lietuvos dujų“ ir LESTO, pristatė bendrovės generalinis direktorius Liudas Liutkevičius. Jis atsakė į konkrečius dalyvių klausimus apie elektros galios padidinimą, tinklo patikimumą ir kt.

Kaip ir prieš penkerius metus, konferencija užbaigta iškilmingai – ESO įsteigto „žaliojo protokolo“ konkurso nugalėtojų apdovanojimais. Šiemet Racionaliausios 2015 metų įmonės apdovanojimą pelnė UAB „Šiaulių vandenys“. Be kitų racionalų energijos vartojimą skatinusių priemonių, įmonė pernai įsidiegė ir ISO 50001:2011 energetinio efektyvumo standartą. Jį šiuo metu Lietuvoje turi tik kelios įmonės.

„Žaliosios ambasadorės“ titulas, skiriamas racionalaus vartojimo entuziastams darbuotojams, atiteko Rasai Pečiulaitei, UAB „Eika“ Plėtros ir energetikos projektų vadovei. Ji – jau ne pirmus metus vykdomos nuoseklios „Žalio biuro“ programos „Eika“ verslo centre iniciatorė.

Kasmetinė energetinio efektyvumo konferencija – viena iš ESO vykdomos socialinės iniciatyvos „Tiek, kiek reikia“ dalių. Jo tikslas – suvesti energetinio efektyvumo sprendimų diegėjus, analitikus, energetikus, kad užsimezgę kontaktai ilgainiui virstų realiais sprendimais, leidžiančiais didinti verslo efektyvumą, išteklius nukreipti naudinga linkme ir tausoti aplinką.

Nuotraukų autorė: Judita Grigelytė, "Verslo žinios".