Visi rūpesčiai mums,
nauda – jums

Kol yra bent kiek šviesos, saulės energija gaminama nuolat, todėl nustokite nerimauti dėl saulės jėgainių efektyvumo – mes užtikriname, kad tai efektyvus ir inovatyvus energijos išgavimo būdas.

Saulės jėgainės
pajėgumas šiuo metu
Vilnius
-
-

Konsultacija ir dokumentų tvarkymas

Suteiksime visą reikalingą informaciją ir jūsų patogumui paruošime bei sutvarkysime visus reikalingus dokumentus.

Projektavimas ir įrengimas

Padėsime jums išsirinkti tinkamiausią saulės jėgainės variantą ir jį įrengsime. Priklausomai nuo galingumo, įrengimo darbai užtruks nuo 15 darbo dienų iki 4 mėnesių.

Garantijos suteikimas

Suteiksime iki 15 metų garantiją ir atliksime nuolatinę jūsų jėgainės priežiūrą.

Suteiksime visą reikalingą informaciją ir jūsų patogumui paruošime bei sutvarkysime visus reikalingus dokumentus.

Padėsime jums išsirinkti tinkamiausią saulės jėgainės variantą ir jį įrengsime. Priklausomai nuo galingumo, įrengimo darbai užtruks nuo 15 darbo dienų iki 4 mėnesių.

Suteiksime iki 15 metų garantiją ir atliksime nuolatinę jūsų jėgainės priežiūrą.

Išskleisti Suskleisti

Pasinaudokite skaičiuokle ir sužinokite preliminarią saulės jėgainės kainą

Stogo tipas
Šlaitinis
Plokščias
Pietinio, pietrytinio arba pietvakarinio stogo plotas
Metinis el. energijos suvartojimas

Apie saulės jėgainių komplektus

Standard

Ekonomiškiausias iš trijų komplektų – saulės jėgainė, atliekanti savo darbą.

Premium

Lietuviška saulės modulių kokybė, kuriai suteikiama 50% ilgesnė produkto garantija.

Premium+

Efektyvesni ir akiai patrauklesni lietuviški saulės moduliai reikalauja mažiau vietos ant Jūsų stogo.

Pasirinkite jėgainės galią

4 100 €
4 890 €
5 820 €
5 950 €
7 320 €
7 970 €
9 080 €
10 000 €
10 835 €
 • „ByD“ (Kinija)
 • 10 m. garantija
 • Polikristaliniai
  saulės moduliai
 • Vieno saulės modulio
  nominali galia – 270 Wp
 • Keitiklis – „Fronius“ (Austrija)
 • 7 m. garantija keitikliui
4 360 €
5 250 €
6 330 €
6 750 €
8 200 €
9 030 €
9 980 €
10 820 €
11 750 €
 • „Solet Technics“ (Lietuva)
 • 15 m. garantija
 • Polikristaliniai
  saulės moduliai
 • Vieno saulės modulio
  nominali galia – 270 Wp
 • Keitiklis – „ABB“ (Šveicarija)
 • 5 m. garantija keitikliui
 • 10 m. garantija konstrukcijai
 • Ne mažiau nei 80 % efektyvumas po 25 m.
4 760 €
5 700 €
6 710 €
7 090 €
8 860 €
9 820 €
10 740 €
11 830 €
12 800 €
 • „Solet Technics“ (Lietuva)
 • 15 m. garantija
 • Monokristaliniai
  saulės moduliai
 • Vieno saulės modulio
  nominali galia –  300 Wp
 • Keitiklis – „SMA“ (Vokietija)
 • 5 m. garantija keitikliui
Išskleisti Suskleisti

Vis dar turite klausimų?
Skambinkite padėsime.

Dažniausiai užduodami klausimai D.U.K.

Ar saulės jėgainės įrengimui taikoma valstybės parama?
Visą informaciją apie valstybės teikiamą paramą saulės jėgainių įrengimui rasite Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros svetainėje www.apva.lt.
Kaip panaudojama pagaminta energija?
Šviečiant saulei jėgainė gamina elektros energiją, kurią naudoja Jūsų įrenginiai. Jeigu saulės jėgainė gamina daugiau elektros energijos nei tuo metu yra suvartojama, likusi nepanaudota energija yra pateikiama į skirstomuosius ESO tinklus. Jeigu Jūsų įrenginiai vartoja daugiau energijos nei tuo metu pagamina saulės jėgainė, energijos skirtumas yra padengiamas iš ESO skirstomojo tinklo atgaunant anksčiau į tinklą pateiktą elektros energiją arba perkant ją iš ESO įprasta tvarka.
Kaip elektrinė veikia debesuotą dieną?
Debesuotą dieną saulės jėgainės pagamina mažiau elektros energijos, tačiau kol yra bent kiek šviesos energija vis tiek gaminama. Dėl debesuotų dienų nerimauti nereikėtų, nes ilguoju periodu kasdien pagamintos elektros energijos kiekis išsilygina ir efektyvumo praradimus debesuotomis dienomis atperka saulėtos dienos.
Kokia saulės elektrinės nauda žiemą?
Žiemą dėl trumpesnių dienų saulės jėgainės pagamina mažiau energijos, tačiau turint saulės jėgainę žiemos metu galima atgauti vasaros metu į ESO tinklus pateiktos elektros energijos kiekį, mokant tik naudojimosi tinklais („pasaugojimo“) paslaugos kainą.
Kuri pasaulio kryptis efektyviausia jėgainei ir kaip kenčia efektyvumas nuo jos nusisukus?
Efektyviausia saulės modulius būti nukreipus į pietus, tačiau jų pasukimas į pietryčius ar pietvakarius žymių efektyvumo sumažėjimo nesukels. Dideli energijos gaminimo efektyvumo praradimai bus pastebimi modulius nukreipus į šiaurės, šiaurės vakarų ar šiaurės rytų kryptis, tad saulės modulius įsirengti šiomis kryptimis nerekomenduojame.
Kokios priežiūros reikalauja saulės jėgainė?
Didelės priežiūros saulės jėgainės nereikalauja – kadangi jose nėra jokių besisukančių ar kitaip judančių dalių, vienintelė reikalinga periodinė priežiūra yra patikrinimas, ar saulės moduliai yra švarūs, neužteršti dulkėmis ar žiedadulkėmis, neuždengti lapais ar sniegu. Saulės modulius dažniausiai užtenka nuvalyti kartą per metus, nes juos nuplauna lietus ar nuslydęs sniegas.
Kas yra gaminantis vartotojas ir dvipusė apskaita?
Gaminantis vartotojas yra elektros energijos vartotojas, galintis ne tik vartoti elektros energiją iš ESO tinklų, bet ir pateikti ją į tinklą vėlesniam susigražinimui (pateikti „pasaugojimui“). Dvipusė apskaita skaičiuoja gaminančio vartotojo suvartotos iš tinklo ir pateiktos į tinklą elektros energijos kiekį. Atkreipiame dėmesį, kad pateikta į tinklą ir suvartota iš tinklo energija neparodo, kiek iš viso buvo suvartota ar pagaminta – ši sistema neskaičiuoja tos energijos dalies, kurią pasigaminote ir iš karto suvartojote.

Turėdamas dvipusę apskaitą gaminantis vartotojas visą pagamintą bet nesuvartotą elektros energiją pateikia į ESO tinklą, o kai elektra jėgainėje negaminama ar pagamintos energijos neužtenka padengti suvartojimą, ją galima atgauti už 3,899 ct/kWh (su PVM) naudojimosi tinklais paslaugos („pasaugojimo“) kainą. Šios paslaugos kainą nustato Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija. Šis apskaitos laikotarpis trunka metus, nuo balandžio 1 iki kovo 31 d. – tai leidžia vartotojams vasarą pagamintą energijos perviršį naudoti ne tik vakare nusileidus saulei, bet ir žiemą, kai trumpos dienos metu pagamintos elektros neužtenka pilnai padengti suvartojimą.

Tais atvejais, kai gaminantis vartotojas per metus suvartoja daugiau EE nei pagamino, už skirtumą klientas moka įprastinę pasirinkto vienos laiko zonos elektros tarifų plano kainą.
Koks optimaliausias modulių pasvirimo kampas?
Optimaliausias saulės modulių pasvirimo kampas yra 30 - 40 laipsnių tarp modulio ir horizontalios plokštumos, tačiau nukrypimas nuo šio kampo žymių nuostolių nesukelia.
Kaip pasirinkti tinkamiausią elektrinės galią?
Renkantis saulės jėgainės galią svarbiausia įsivertinti Jūsų metinį elektros energijos suvartojimą – įsirengus per mažos galios saulės jėgainę Jums reikės mokėti įprastu tarifu už suvartotą, bet nepagamintą elektrą, o įsirengus per daug galingą jėgainę nesuvartosite visos pagamintos elektros energijos ir jėgainės atsipirkimo laikotarpis bus ilgesnis. Saulės jėgainės leistina naudoti galia negali būti didesnė nei Jūsų turimo elektros įvado leistinoji naudoti galia.

Jums tinkamiausią saulės jėgainės galią galite sužinoti pasinaudoję šio puslapio pradžioje esančia skaičiuokle, kuri Jums parinks optimaliausią saulės jėgainės galios dydį remiantis Jūsų energijos suvartojimu bei turimu stogo plotu moduliams įsirengti.
Kokia garantija suteikiama saulės jėgainėms?
Visi mūsų siūlomi jėgainių komplektai turi 25 metų saulės modulių efektyvumo garantiją, užtikrinančią, jog šio termino pabaigoje saulės moduliai veiks ne mažesniu nei 80% efektyvumu.

Produktų garantija „Standard" saulės jėgainės komplektui suteikiama 10 metų saulės moduliams ir 7 metams keitikliui; „Premium" ir „Premium +" jėgainių komplektai siūlo 15 metų produkto garantiją saulės moduliams bei 5 metų garantiją keitikliams.
Koks saulės jėgainės atsipirkimo laikotarpis?
Saulės jėgainių atsiperkamumas priklauso nuo pasirinkto tarifų plano elektros energijos kainos, naudojimosi tinklais paslaugos („pasaugojimo“) kainos, elektros energijos vartojimo įpročių bei kitų faktorių. Pavyzdžiui, su šiuo metu galiojančiomis kainomis, ir gaminimo metu iš karto suvartojant 30% elektros energijos, 3-10 kW galios jėgainė atsiperka per maždaug 12-16 metų, o po šio periodo ir toliau kuria naudą jos naudotojui.
Ar šiuo metu teikiama parama saulės jėgainių įsirengimui?
Šiuo metu galimybės gauti paramos ar kompensacijos saulės jėgainės įsirengimui nėra. Paramą atsinaujinančių energijos išteklių šaltinių plėtrai kuruoja Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas (LAAIF).
Kokius elektros energijos tarifų planus gali pasirinkti gaminantis vartotojas?
Privatus gaminantis klientas gali pasirinkti bet kurį iš siūlomų vienos laiko zonos elektros energijos tarifo planų: „Standartinis“, „Namai“ ir „Namai plius“ arba Vidutinės įtampos. Naudojimosi tinklais paslaugos („pasaugojimo“) kaina žemosios įtampos skirstymo tinkluose yra 3,899 ct/kWh su PVM už kiekvieną atgautą kilovatvalandę.
Ar galima saulės jėgainę įsirengti ant žemės?
Saulės jėgainę galima įsirengti ir ant žemės, tačiau ESO šiuo metu siūlo saulės jėgainių įrengimą tik ant pastatų stogų.
Kas mokės už įkrautą elektros energiją?
Elektromobilių įkrovimo stotelės suvartotos elektros energijos kiekis yra apskaitomas kartu su kitų prie to paties elektros įvado prijungtų elektrinių prietaisų suvartojimu, todėl už elektrą mokėsite taip pat, kaip ir už kitų įrenginių suvartojamą elektros kiekį pagal pasirinkto tarifų plano įkainius.

Verslui ar Verslui+ skirtos įkrovimo stotelės gali būti prijungtos prie nuotolinės valdymo ir mokėjimo platformos, kurios pagalba įkrovimo stotelės savininkas galės gauti užmokestį iš vartotojų, kurie naudojasi įkrovimo stotele, taip padengiant elektros energijos bei dalį įrangos kaštų.
Daugiau Mažiau