Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).

Loading
Pradžia

Apsaugos zonos

Kas yra apsaugos zona? Kur yra nurodyta, kokios yra taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos apsaugos zonų ribose?

Apsaugos zona – Specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme nurodytų objektų apsaugai skirta teritorija, kurioje turi būti taikomos minėtu įstatymu nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos.

Elektros tinklų ir skirstomųjų dujotiekių apsaugos zonos – elektros tinklų ar skirstomųjų dujotiekių apsaugai skirtos teritorijos, kuriose taikomos specialiosios žemės naudojimo sąlygos (tam tikri ūkinės veiklos apribojimai ar draudimai). Apsaugos zonos, jų dydžiai, specialiosios žemės naudojimo sąlygos apibrėžtos Lietuvos Respublikos specialiųjų žemės naudojimo sąlygų įstatyme, 23-25 str. elektros tinklams, 29-31 str. skirstomiesiems dujotiekiams. Daugiau informacijos galima rasti ir mūsų svetainėje: apsaugos zonos.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kaip nustatyti ir įregistruoti energetikos objekto apsaugos zoną?

Iki 2026 m. gruodžio 31 d. teritorijos, kuriose taikomos įstatyme nustatytos specialiosios žemės naudojimo sąlygos (apsaugos zonos), nustatomos ir registruojamos vadovaujantis „Elektros tinklų, magistralinių dujotiekių ir naftotiekių (produktotiekių), skirstomųjų dujotiekių, šilumos perdavimo tinklų apsaugos zonų, magistralinių dujotiekių vietovės klasių teritorijų planų rengimo (nerengiant teritorijų planavimo dokumento ar žemės valdos projekto) ir tvirtinimo tvarkos aprašu“ (nuoroda). Atkreipiame dėmesį, kad teritorijų plano parengimas ir viešinimas bei teritorijų įregistravimas viešame registre gali užtrukti preliminariai iki 3 mėn.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?