Pradžia

Tinklo priežiūra ir saugumas

Ką reikia žinoti planuojant kasimo darbus?
  • Prieš pradedant žemės kasimo ar statybos darbus, privaloma iš anksto pasitikslinti, ar darbų vietoje ir šalia jos nėra inžinerinių tinklų, kuriems nustatyti žemės naudojimo apribojimai čia ir apsaugos taisyklės.
  • ESO eksploatuojami inžineriniai tinklai pateikiami svetainių www.geoportal.lt ir www.regia.lt žemėlapiuose.
  • Jei požeminių tinklų apsaugos zonose reikia kasti giliau nei 30 cm, prieš pradedant darbus būtina gauti ESO sutikimą, išsikviesti ESO atstovą ir sužinoti tikslią ESO požeminių tinklų vietą.
Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Ką reikia žinoti apie genėjimo darbus?

Už gyventojų valdose augančių medžių priežiūrą šalia elektros linijų atsakingi patys gyventojai (sklypų savininkai).

Kas galėtų atlikti genėjimo darbus?

ESO negali rekomenduoti kas tą galėtų atlikti. Be to, konkurencijos įstatymas numato, kad ESO, kaip dominuojančią padėtį užimantis rinkos dalyvis, negali riboti konkurencijos. ESO partnerių sąrašų sudarymas ir teikimas vartotojams gali būti laikomas konkurencijos ribojimu, nes tokiu būdu ESO partneriai įgytų ženklų pranašumą prieš kitus rinkos dalyvius. Todėl rekomenduojame vartotojams savarankiškai pasirinkti ir nuspręsti kas atliks darbus. Kanalai, kuriais galima rasti įmones atliekančias šiuos darbus: interneto paieškos sistemos arba informacijos telefonu teikimo/konsultavimo įmonės.

Kada reikia genėti medžius?

Savo valdose augančius medžius būtina apžiūrėti kiekvieną pavasarį, kad jie nesukeltų nuostolių Jums ir nepatogumų kaimynams. Įvairius medžius ir vaismedžius reikia genėti anksti pavasarį, kai medžių pumpurai dar nėra išsprogę, o gyvatvores – baigiantis vasarai, kai augalas nustoja augti ir ima ruoštis žiemai. Tuomet yra lengviau nukirpti dar nesumedėjusius ūglius.
Detalesnė informacija: https://www.eso.lt/lt/namams/elektra/tinklo-prieziura-ir-saugus-naudojimas/genejimo-darbai.html

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kaip saugiai elgtis elektros apsaugos zonoje?

Kai nešate ilgus metalinius daiktus (pvz., kopėčias, vamzdžius), atkreipkite dėmesį ar Jūsų nešami daiktai pernelyg nepriartėjo prieš elektros tinklų.
Elektros tinklų apsaugos zonose nekurkite ugnies, nelaidykite aitvarų, neorganizuokite žaidimų, nemėtykite ant laidų daiktų. Bet kokia neatsargi veikla kelia pavojų Jūsų sveikatai ir gali pakenkti elektros tinklams.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kur galiu pateikti prašymą kasimo darbams atlikti?

Prašymą kasimo darbams atlikti galite pateikti čia.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Ką daryti, jeigu pastebėjote elektros vagystę?

Praneškite mums tel. 1852 arba el. paštu pasitikejimolinija@ignitis.lt

Ar šis atsakymas buvo naudingas?