„EGTO Energijai“ sustabdžius veiklą, ESO užtikrins sklandų klientų duomenų perkėlimą į „Enefit“

2023 m. rugsėjo 19 d.
„EGTO Energijai“ sustabdžius veiklą, ESO užtikrins sklandų klientų duomenų perkėlimą į „Enefit“

Nepriklausomam elektros energijos tiekėjui „EGTO Energija“ sustabdžius veiklą ir įsipareigojimus klientams perėmus „Enefit“, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skirs papildomus resursus ir pasirūpins, kad klientų perkėlimo procesas įvyktų sklandžiai. Buvusiems „EGTO Energija“ klientams nereiks atlikti jokių papildomų veiksmų. Elektros energija bus tiekiama įprastai. 

„Elektros energijos sektoriaus transformacija ir rinkos liberalizavimas kai kuriems tiekėjams sukėlė sunkiai įveikiamų iššūkių, tačiau rinkoje veikiantys žaidėjai siūlo klientams konkurencingas sąlygas, o ESO, kaip operatorius, padeda sklandžiai įvykdyti klientų perkėlimą ir užtikrina nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą visiems vartotojams nepriklausomai nuo to, su kuriuo tiekėju pasirašyta sutartis“, - sako  Audrius Buivydas, ESO Sprendimų klientams departamento vadovas.   

„Enefit“ perims „EGTO Energija“ įsipareigojimus daugiaunei7300 klientų. Techninis klientų duomenų perkėlimas į „Enefit“ užtruks kelias dienas. „Enefit“ taip pat konsultuoja klientus ir atsako į iškilusius klausimus.   

„Svarbiausias uždavinys dabar – užtikrinti nenutrūkstamą elektros energijos tiekimą visiems privatiems ir verslo klientams. Jų turėta kainodara ir esminės sutarties sąlygos išliks nepasikeitusios. Taip pat stengiamės, kad EGTO klientai sklandžiai gautų visą informaciją apie paslaugų tęstinumą ir sąlygas. Detalią informaciją vartotojai artimiausiu metu ras mūsų svetainėje, o kolegos klientų aptarnavimo centre bus pasirengę atsakyti į visus klausimus“, – užtikrino „Enefit“ vadovas Vytenis Koryzna.

Pasak V. Koryznos, pirmiausia dėmesys bus skiriamas patikimam tiekimui ir sklandžiam klientų perėjimui, ir tik vienas dalykas iškart pasikeis. „Visiems privatiems klientams mes garantuojame galimybę naudotis energija, pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių, ir mums svarbu, kad visa namams mūsų tiekiama elektra liktų 100 proc. žalia. Kadangi iki šiol visų EGTO paslaugų vartotojų naudota elektra nebuvo žalioji, privatiems jos klientams savo lėšomis užtikrinsime žalios energijos tiekimą. Toks pokytis nepareikalaus iš vartotojų jokių papildomų mokesčių ar pastangų, bet suteiks jiems papildomą vertę“, – sakė „Enefit“ vadovas.

ESO Sprendimų klientams departamento vadovas A. Buivydas primena, kad tiek 5681 buitinis, tiek 1692 verslo klientai turi teisę naujai sudaryti sutartį su jų poreikius geriausiai atitinkančiu nepriklausomu tiekėju.

Šiuo metu buitiniai klientai gali rinktis iš trijų nepriklausomų tiekėjų: „Elektrum Lietuva“, „Enefit“ ir „Ignitis“. Daugiau informacijos apie šiuos tiekėjus galima rasti čia.   

Tuo tarpu verslo klientai gali rinktis vieną iš kelių aktyviai veikiančių tiekėjų, kurių sąrašas pateikiamas čia