Išmaniojo skaitiklio nauda verslui ir gyventojams: kokia ji

2024 m. birželio 21 d.
Išmaniojo skaitiklio nauda verslui ir gyventojams: kokia ji

Jau 900 tūkst. elektros vartotojų Lietuvoje turi išmaniuosius elektros energijos skaitiklius. Jie tampa neatsiejama vis didesnio vartotojų rato ir tinklo dalimi. Kai prietaisai veikia tiksliai ir be trikdžių, daugelis mūsų juos pamiršta, tačiau “Žinių radijo” laidoje „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ekspertės atkreipė dėmesį į naudas, kuriuos siūlo naujos kartos apskaitos prietaisai. Išmanieji skaitikliai – puikus įrankis, leidžiantis lengvai ir suprantamai matyti savo vartojimo duomenis, juos analizuoti ir keisti vartojimo įpročius. 

Naujieji skaitikliai nuotoliu perduoda suvartojimo duomenis ir tinklo parametrus, todėl ESO gali greičiau ir tiksliau nustatyti bei šalinti gedimus, efektyviau valdyti tinklą, o gyventojams nebereikia patiems nurašinėti ir deklaruoti elektros skaitiklių rodmenų. Verslas pliusų įžvelgia dar daugiau.  

Apie išmaniųjų skaitiklių naudą ir galimybes tiek gyventojams, tiek verslui „Žinių radijo“ laidoje „Ekspertai pataria“ kalba ESO išmaniosios apskaitos diegimo programos vadovė Aurelija Židickytė-Orvydė ir „Ignitis grupės“ energetinio efektyvumo programos vadovė Asta Vaitulevičė. 

Laidos „Ekspertai pataria“ įrašą klausyti čia