Nuosavybės teisė į visas ESO akcijas perrašyta „Ignitis grupei“

2021 m. balandžio 16 d.
Nuosavybės teisė į visas ESO akcijas perrašyta „Ignitis grupei“

Bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) informuoja, kad vykdant 2021 m. balandžio 2 d. Vilniaus miesto apylinkės teismo (toliau – Teismas) sprendimą, vertybinių popierių sąskaitų tvarkytojai balandžio 15 d. ESO smulkiesiems akcininkams, akcijas laikantiems asmeninėse vertybinių popierių sąskaitose, pervedė lėšas už jų turėtas akcijas. Akcininkams, ESO akcijas laikantiems emitento apskaitoje, pinigai bus pervesti pateikus prašymą SEB bankui (žr. žemiau).

Vertybinių popierių sąskaitų tvarkytojai balandžio 15 d. padarė įrašus akcijų sąskaitose apie nuosavybės teisės į likusias ESO akcijas perėjimą „Ignitis grupei“ ir nuo šios dienos 100 proc. ESO akcijų priklauso „Ignitis grupei“.

Lėšos už ESO akcijas pervestos tiems akcininkams, kurie akcijas laikė asmeninėse vertybinių popierių sąskaitose. Tie akcininkai, kurie akcijas laiko emitento apskaitoje, arba buvusių akcininkų teisių perėmėjai, lėšas galės gauti nuo balandžio 15 d. kreipdamiesi į SEB banką. Tam reikia pateikti laisvos formos prašymą:

  • SEB banko klientai tai gali padaryti atvykę į banko skyrių arba prisijungę prie savo el. banko, nurodydami už kokios bendrovės akcijas turi būti atsiskaityta bei asmeninės lėšų sąskaitos numerį, į kurią turėtų būti pervestos lėšos
  • ne SEB banko klientai prašymą atsiskaityti už akcijas gali pateikti iš anksto užsiregistravę į konsultaciją banko skyriuje. Asmenys vizito metu privalo turėti asmens tapatybę įrodantį dokumentą

Kaip ESO skelbė (nuoroda), balandžio 2 d. Teismas tenkino „Ignitis grupės“ pareiškimą dėl juridinę reikšmę turinčio fakto nustatymo ir pripažino, kad visos privalomo jos dukterinės bendrovės ESO akcijų pardavimo metu neparduotos akcijos yra „Ignitis grupės“ nuosavybė, bei įpareigojo akcijų sąskaitų tvarkytojus padaryti įrašus vertybinių popierių sąskaitose apie nuosavybės teisės perėjimą „Ignitis grupei“.