Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

Nauja paslauga palengvins naujakurių finansinę naštą

2018 m. balandžio 27 d.

Nuosekliai veiklos sritis plečianti elektros ir dujų skirstymo bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) nuo šiol daugelį savo paslaugų teiks išsimokėtinai. Lizingu galės pasinaudoti ne tik įsivedantys elektrą ar dujas iki sklypo ribos, bet ir įsirengiantys elektros ar dujų vidaus tinklą, saulės jėgainę ar užsisakę galios didinimą. Tikimasi, kad lizingo paslauga pirmiausia palengvins finansinę naštą naujakuriams – padės lengviau planuoti išlaidas ir palengvins įkurtuvių rūpesčius.

Pasak specialistų, statybų metu nenumatytai išaugusios išlaidos ir lėšų trūkumas – dažniausiai girdimas naujakurių skundas. „Lizingo paslaugą ėmėme kurti girdėdami ir suprasdami sunkumus, su kuriais susiduria nauji klientai, statantys ir įsirenginėjantys namus. Mūsų specialistai atsakingai įvertino mokėjimo atidėjimo poreikį ir jau dabar matome, kad tai aktualu bent kas trečiam naujakuriui“, – sako ESO Paslaugų tarnybos direktorius Ignas Pranskevičius.

Individualių namų statybos ekspertas Robertas Joniškis sako, kad dėl klaidų, kurių neišvengia beveik nė vienas naujakurys, galutinė statybų kaina pradinę sąmatą gali viršyti 10-15 proc. „Natūralu, kad žmonės, statantys pirmą namą, nenumato ir negali numatyti daugybės statybų proceso aspektų. Ypač dažnas atvejis – netikslus inžinerinių sistemų įrengimo kaštų vertinimas.

Kita dažna klaida – remtis draugų, pažįstamų patirtimi, kopijuoti jų sąmatas, nors projektai reikšmingai skiriasi. Kainą išpūsti gali ir neteisingas medžiagų pasirinkimas – neįvertintas kainos ir kokybės santykis“, – dažniausias naujakurių klaidas vardina R. Joniškis.

Jo teigimu, statybų išlaidoms viršijus nusimatytą ribą, žmonės ima taupyti paskutiniuose įsirengimo etapuose – pavyzdžiui, atideda tvoros statybas, kiemo sutvarkymą ir įrengimą, trinkelių klojimą, renkasi pigesnius interjero sprendimus, baldus.

I. Pranskevičius sako, jog naująja lizingo paslauga tikimasi padėti naujakuriams tiksliau suplanuoti biudžetą, paskirstyti išlaidas ir, turint galimybę dalį jų atidėti, sklandžiau įgyvendinti statybų darbus.

Kurdami naują paslaugą, ESO specialistai įvertino ir jos konkurencingumą, ieškodami sprendimo, leisiančio klientams sutaupyti. Pasak I. Pranskevičiaus, daugiausiai sutaupys klientai, pasirinkę 12 mėn. ar ilgesnį išsimokėjimo terminą. Tokiam terminui bendrovės siūlomos sąlygos – vienos iš geriausių rinkoje. Visas ESO teikiamas paslaugas užsisakyti išsimokėtinai paprasčiausia savitarnos svetainėje www.manogile.lt.

„SB Lizingas“, tapusios ESO partnere kuriant šią paslaugą, marketingo vadovė Orinta Žalienė teigia, jog planuojama, kad pirmaisiais bendradarbiavimo metais galimybe atsiskaityti už paslaugas išsimokėtinai pasinaudos 15-20 proc. naujų ESO klientų.

Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba