Dujų balionų keitimas

Pagal Energetikos ministerijos parengtą suskystintų naftos dujų (SND) balionų, naudojamų daugiabučiuose namuose, pakeitimo 2019–2024 metais veiksmų planą, SND balionai  maistui gaminti trijų ir daugiau aukštų daugiabučiuose namuose turi būti pakeisti į kitą saugią energijos rūšį. Vyriausybė iš biudžeto lėšų dujų balionų keitimui į elektros energiją ar gamtines dujas 2023 m. skyrė 3,8 mln. Eur. 

Siekiant, kad nesaugiai eksploatuojamų dujų balionų būtų atsisakyta kuo greičiau ir galimybė gauti valstybės paramą nesukeltų papildomų administracinių rūpesčių gyventojams, daugiabučio namo vidaus darbus organizuoti, įgyvendinti ir paraiškas kompensacijoms gauti turi teikti daugiabučio namo atstovas (daugiabučio namo butų ar kitų patalpų savininkų įgaliotas asmuo, bendrija ar administratorius, veikdamas jungtinės veiklos ar kitu Lietuvos Respublikos civiliniame kodekse numatytu atstovavimo pagrindu).

Paramą 2023 m. administruoja APVA (LR aplinkos ministerijos aplinkos projektų valdymo agentūra). Daugiau informacijos paramos administravimo ir duomenų teikimo klausimais - https://www.apva.lt/paskelbtas-kvietimas-duju-balionu-keitimui-daugiabuciuose ir https://enmin.lrv.lt/lt/naujienos/paskelbtas-kvietimas-duju-balionu-keitimui-daugiabuciuose.

Esant klausimams dėl SND balionų šalinimo projekto, prašome kreiptis į:

APVA (paraiškos teikimas, finansavimo sąlygos, mokėjimo prašymų teikimas, administravimas):
mob. tel. 8 614 99 699, el. p. 
[email protected]

ESO (su energijos tinklu susiję techniniai klausimai): el. paštas [email protected], tel. nr. +370 697 61852

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).