Susisiekime

Energetinis efektyvumas verslui

Įmonės, kurios skiria dėmesio efektyviam energijos vartojimui, tampa konkurencingesnėmis – mažėja produkcijos ar paslaugų savikaina. 

Priemonės, kurios prisideda prie efektyvesnio energijos vartojimo: 

1. Matuokite ir kontroliuokite savo energijos duomenis: pasitelkite energijos apskaitų monitoringo sistemas.
Nuolatinė energetinio ūkio kontrolė leidžia: 

    a. nuolatos sekti įrangos efektyvumą; 
    b. tiksliai įvertinti ir kontroliuoti produkcijos savikainą, vertinant energijai skiriamus kaštus; 
    c. identifikuoti žmogiškojo faktoriaus sukeliamas klaidas; 
    d. kontroliuoti veiklos ciklų energetinį efektyvumą. 

 1. Efektyviai naudokite aukštos energetinės klasės  biuro techniką(daugiau apie energijos vartojimo efektyvumo skalės sistemą rasite čia) : 

  a. prioriteto tvarka atnaujinkite monitorius: kuo aukštesnės energetinės klasės monitorius, tuo mažiau energijos sunaudos kiekvienas įrenginys; 
  b. ieškokite spausdintuvo su miego režimu ir automatinio išsijungimo režimu. Abu gali užtikrinti, kad spausdintuvas nenaudos energijos tuo metu, kai niekas nespausdina; 
  c. pasirinkite spausdintuvą su įvairiais kokybės nustatymais – kartais jums nereikia aukštos kokybės spausdinimo dokumento versijos, kuri sunaudoja daugiausiai rašalo ir energijos. Turėdami spausdinimo kokybės parinkčių,  galite sutaupyti energijos ir sutaupyti išlaidų. 

 2. Kompiuteriuose, mobiliuosiuose telefonuose, planšetėse įjunkite energijos taupymo funkcijas. Paprasčiausiai patikrinę įrenginių nustatymus, atlikę keletą pakeitimų bei išjungę nenaudojamas programas, ir taupysite elektros energiją, ir tausosite įrenginių baterijas.  

 3. Nenaudojamus prietaisus išjunkite. Naudokite prailgintuvus su įjungimo ir išjungimo funkcija arba įsidiekite modernius elektros lizdus (angl. smartplug), kurie yra valdomi per mobiliąją aplikaciją. Su moderniais elektros lizdais greičiau ir patogiau įjungsite ir išjungsite prietaisus su išmaniuoju telefonu ir nešvaistysite energijos.  

 4. Naudokite išmaniojo apšvietimo sistemas. Juk nieko nėra patogiau už galimybę vieno mygtuko paspaudimu
  reguliuoti šviestuvų įjungimą, išjungimą ar šviesos intensyvumą. Šiuolaikinėse apšvietimo sistemose yra integruotos LED lemputės, kurios pasižymi ilgaamžiškumu ir ekonomiškumu. Rečiau lankomose patalpose įrenkite judesio daviklius, kad šviesa įsijungtų tik žmogui užėjus į patalpą ir išsijungtų jam išėjus – taip eliminuojama žmogiškoji klaida, kai išeinant iš patalpos yra pamirštama išjungti šviesą.
   

 5. Išvalykite ortakius ir vėdinimo angas. Išvalę visas susikaupusias dulkes ir nešvarumus, prisidėsite prie savo sveikatos gerinimo (plaučiai jums padėkos) ir drauge palengvinsite šildymo bei vėsinimo sistemų darbą. Prižiūrėdami vėdinimo ir šildymo sistemas sutaupysite energijos ir netgi pailginsite sistemos tarnavimo laiką.

 

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).