Susisiekime
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba

Elektros įvedimas

Stengiamės, kad nauji elektros energijos klientai galėtų kuo greičiau ir paprasčiau pradėti naudotis elektra, todėl dedame visas pastangas, kad prijungimas būtų paprastas. Kviečiame susipažinti su visais prijungimo proceso žingsniais.

Viskas, ką turite žinoti prieš pateikiant paraišką
Pasiskaičiuokite, kiek Jums reikia elektros galios ir kokia preliminari paslaugos kaina

Skaičiuoklę rasite čia.

Atkreipiame dėmesį, pildydami paraišką norimą elektros galią po atliktos galios didinimo paslaugos galėsite rinktis tik iš lentelėje nurodytų reikšmių.    

Įvado tipas  Leistinoji elektros galia (kW)
Vienfazis įvadas

3, 4, 5.

Trifazis įvadas

7, 9, 11, 14, 18, 22, 28, 35, 45, 60 (esant poreikiui daugiau nei 60 kW, galite rinktis ir toliau 1 kW tikslumu).

Susipažinkite, kaip apskaičiuojama elektros įvedimo paslaugos kaina

Kviečiame susipažinti čia.

Pasiruoškite visus reikiamus dokumentus

Pildant paraišką, prašysime pateikti: 

  • Pastato ir žemės sklypo bendrasavininkių laisvos formos sutikimą (dokumento pavyzdys čia). Jei turtą valdo kartu su sutuoktiniu – bendrasavininkių sutikimo nereikia;
  • Laisvos formos įgaliojimą, jei paraišką pildote ne kaip įmonės savininkas ;
  • Situacijos planą su pažymėta pageidaujama elektros skaitiklio įrengimo vieta (pavyzdys).

Vėliau prašysime Jūsų pateikti likusius dokumentus: 

  • Statybą leidžiantį dokumentą (jeigu VĮ „Registrų centras“ nėra įrašų apie įregistruotus pastatus) patvirtinantį, kad sklype iš tiesų planuojama statyti statinius ir naudoti elektrą. Spauskite čia ir iš anksto pasitikrinkite, ar Jums reikės pateikti šį dokumentą. Dažniausiai užduodamus klientų klausimus matysite čia.

Jeigu projektą rengs ESO – statybą leidžiantį dokumentą prašysime pateikti po projekto patvirtinimo per 12 mėnesių. Prijungimo darbus pradėsime tik, kai gausime dokumentą. Jei praėjus 12 mėn. nebūsime gavę iš Jūsų dokumento, prašysime grąžinti 100% ESO patirtų projektavimo išlaidų (grąžinsime likusią įmokos dalį arba prašysime primokėti, jei įmoka nepadengs patirtų kaštų).  

Jeigu projektą rengsite Jūs – statybą leidžiantį dokumentą prašysime pateikti po projektavimo patvirtinimo. Kai tik gausime dokumentą, parengsime Prijungimo paslaugos sutartį ir apskaičiuosime prijungimo įmoką.  

  • Rangovo aktą, patvirtinantį Jūsų vidaus elektros įrenginių tinklo techninė būklę ir saugumą. Kai tik gausite Prijungimo sąlygas, jas turėsite pateikti pasirinktam elektrikui, kuris parengs Rangovo aktą.

SVARBU: darbus pradėsime tik gavę visus reikiamus dokumentus.

Norite užsisakyti paslaugą?

Pateikite paraišką ESO savitarnoje

Kviečiame prisijungti prie ESO savitarnos ir greitai bei patogiai pateikti paraišką (instrukciją matysite čia). Pildydami paraišką, komentarų lauke prašome pateikti  kuo išsamesnę informaciją apie objektą tam, kad mūsų komanda pasiūlytų Jums geriausius techninius sprendimus.

Atkreipiame dėmesį, kad prijungimo kaina labiausiai priklauso nuo: 

  • Elektros galios poreikio, todėl svarbu atsakingai įvertinti prašomos galios kiekį.
  • Apskaitos spintos įrengimo vietos (rekomendacijos dėl vietos pasirinkimo). Mūsų rekomendacija Jums: jei skaitiklį galima įrengti ant jau esančio elektros stulpo – tai dažnai nereikalauja projekto rengimo ir kainuoja mažiau; jei netoli Jūsų sklypo jau yra skaitiklių spinta ir joje yra laisvos vietos – toks prijungimas taip pat yra paprastesnis. Kviečiame atsižvelgti į šiuos aspektus sklypo plane žymint norimą apskaitos spintos vietą.

 

SVARBU: kai tik gausime paraišką, atsiųsime Jums išankstinio mokėjimo sąskaitą už prijungimo sąlygų parengimą - 31,75 Eur su PVM. Kai tik gausime mokėjimą, per 3 d. d. įvertinsime paraišką ir per 3 d. d. parengsime prijungimo sąlygas.

 

Viskas, ką turite žinoti apie projektavimo darbus  
Projektą rengia KLIENTAS

Jūs arba Jūsų pasirinktas projektuotojas turės pagal atskirai išduotas prijungimo sąlygas parengti projektą (brėžinius ir planus DWG formatu), jį susiderinti su atsakingomis institucijomis. Dažniausiai prijungimo projektai derinami su savivaldybe, kaimynais, per kurių žemę tiesiamas elektros tinklas, Nacionaline Žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos, Telia, Jūsų gyvenvietės vandens tiekėju, šilumos tinklais, Kultūros paveldo departamentu bei kelių direkcija. Kai pateiksite suderintą projektą, paskaičiuosime prijungimo įmoką ir parengsime prijungimo paslaugos sutartį. Parengto projekto skaitmeninę versiją (brėžinius ir planą DWG formatu bei kitus dokumentus PDF formatu) prašome patalpinti čia.

Projektą rengia ESO

Projektą parengsime mes ir suderinsime su atsakingomis institucijomis. Parengti projektą įprastai užtrunka nuo 2 iki 4 mėn. ESO projektuotojas su Jumis gali susisiekti, jei reiktų gauti suderinimus su kaimynais dėl elektros tinklo tiesimo kaimynų žemėje.

Pasirinkite elektros energijos tiekėją

Kviečiame apsilankyti čia ir pasirinkti elektros energijos tiekėją bei sudaryti tiekimo sutartį. Nepasirinkus tiekėjo, elektros energijos tiekimą Jums užtikrins garantinis tiekėjas ESO. 

Prašysime peržiūrėti parengtą Prijungimo paslaugos sutartį bei apmokėti prijungimo įmoką

Jeigu projektą rengs ESO – per 3 d. d. nuo paraiškos pateikimo, savitarnoje pateiksime Prijungimo paslaugos sutartį, kurioje matysite Jums apskaičiuotą preliminarią prijungimo paslaugos kainą, Jūsų objekto prijungimo sąlygas bei specialiąsias sutarties sąlygas. Su sutarties bendrosiomis sąlygomis galite susipažinti čia.

Jeigu projektą rengsite Jūs –  per 3 d. d. nuo paraiškos pateikimo, parengsime Jums atskirai prijungimo sąlygų dokumentą, kuriame bus nurodyti visi būtini atlikti veiksmai ESO tinklo pertvarkymui. Jūsų projektuotojas pagal prijungimo sąlygas turės parengti projektą. Kai pateiksite suderinti su visomis institucijomis suderintą projektą, per 5 d. d. parengsime Prijungimo paslaugos sutartį su apskaičiuota preliminaria prijungimo įmoka. Kartu su sutartimi gausite ir išankstinę sąskaitą paslaugos apmokėjimui. Jei kaina vėliau keisis, apie tai Jus informuosime asmeniškai.

Atkreipiame dėmesį, jei gavus Prijungimo paslaugos sutartį, nurodytos prijungimo sąlygos Jūsų netenkina (pvz. norima galia), paslaugos sutarties nutraukti nereikia. Norint gauti kitą pasiūlymą, Jums reikės savitarnoje teikti naują paraišką ir sumokėti 31,75 Eur su PVM už naujų prijungimo sąlygų parengimą (daugiau skaitykite čia).

SVARBU: kai tik sumokėsite sutartyje nurodytą įmoką, Jūsų sutartis bus laikoma pasirašyta, todėl papildomai sutarties pasirašyti nereikia. Darbus pradėsime vykdyti kai tik gausime įmoką ir visus reikiamus dokumentus. 

Įsirenkite elektros tinklą objekte ir pateikite Rangovo aktą

Kol vykdome objekto prijungimo prie skirstomųjų tinklų darbus, prašome pradėti rūpinti elektros tinklo savo objekte įrengimu. Šią paslaugą galite užsisakyti iš mūsų (daugiau skaitykite čia) arba pasirinkti kitą kvalifikaciją šiems darbams turinčią įmonę. 

Kai tik įsirengsite savo objekte elektros tinklą, prašysime pateikti Rangovo aktą, kuris patvirtina Jūsų vidaus elektros įrenginių ir tinklo techninė būklę ir saugumą. Rangovo aktas yra išduodamas po atliktos varžų matavimo paslaugos. Šią paslaugą gali atlikti bet kuris Jūsų pasirinktas atestuotas elektrikas. Rangovo akto užsakymas ir parengimas nėra įtraukti į elektros įvedimo kainą, todėl prašysime Jūsų pasirūpinti šiuo dokumentu patiems. Rangovo aktą prašome pateikti čia

Atkreipiame dėmesį, jeigu objektui nuosavybės riba nustatoma 6-10 kV tinkle, tokiu atveju turi būti pateikiamas ne Rangovo aktas, bet Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos išduota pažyma. Daugiau skaitykite čia

SVARBU: rangovui parengus aktą, mūsų rekomendacija Jums – susipažinkite su dokumentu, paprašykite, kad rangovas prieš pateikiant aktą mums, Jus supažindintų taip pat su visa informacija. 

Jei reikia pertvarkyti ESO tinklą, pradėsime vykdyti projektavimo ir rangos darbus

Jeigu projektą regs ESO – projektavimo ir rangos darbus pradėsime, kai tik sumokėsite apskaičiuotą preliminarią paslaugos įmoką. Taip pat kviečiame tuo pačiu metu pasirūpinti Rangovo aktu, nes be jo negalėsime įrengti elektros skaitiklio.   

SVARBU: jei parengus projektą paaiškės, kad padidėjo prijungimo įmoka – prašysime sumokėti papildomai.   

Jei projektą rengsite Jūs – lauksime, kada Jūs arba Jūsų pasirinktas projektuotojas atliks projektavimo darbus ir suderins projektą pagal ESO prijungimo sąlygas. Prijungimo darbus pradėsime vykdyt Jums pateikus suderintą projektą ir sumokėjus Prijungimo paslaugos sutartyje nurodytą įmoką. Taip pat kviečiame tuo pačiu metu lygiagrečiai pasirūpinti Rangovo aktu, nes be jo negalėsime įrengti elektros skaitiklio. 

Parengsime Nuosavybės ribų aktą

Įvedus elektrą, parengsime Jūsų objekto nuosavybės ribų aktą. Dokumentą matysite prisijungę  savitarnojeprie objekto informacijos ir paraiškos stebėsenoje. Nuosavybės ribų akte nurodysime Jūsų objekto techninę informaciją: leistiną galią, fazių skaičių ir nuosavybės tarp ESO ir Jūsų tinklų ribą iki kurios gedimo atveju ESO tvarko tinklą.  

Pastatysime elektros skaitiklį

Jums pateikus Rangovo aktą ir įsigaliojus sutarčiai su pasirinktu tiekėju, per 2 - 4 d. d.paraiškoje nurodytais kontaktais su Jumis susisieks ESO inžinierius susiderinti patogaus darbų atlikimo laiko ir atvyks pastatyti elektros skaitiklį.

Pateiksime galutinę PVM sąskaitą - faktūrą paslaugos apmokėjimui

Atlikus visus darbus, parengsime galutinę paslaugos PVM sąskaitą-faktūrą. Jei po atliktų darbų susidarys permoka - ją grąžinsime Jums į tą pačią sąskaitą iš kurios atlikote mokėjimą, jei susidarys nepriemoka – prašysime Jūsų sumokėti papildomai.    

Naudokitės elektra!

Ar ši informacija Jums aiški?
Klientų aptarnavimas
Dujų avarinė tarnyba