Susisiekime

Apie mus

„Energijos skirstymo operatorius“ (trumpiau ESO), kurį valdo valstybės kapitalo „Ignitis grupė“, skirsto elektrą ir dujas bei prižiūri skirstomuosius tinklus, kad jie būtų patikimi ir efektyvūs, rūpinasi tinklų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu.

Licencijuojama veikla: elektros energijos skirstymas ir gamtinių dujų skirstymas.

Pagrindinės ESO funkcijos: garantinis elektros ir dujų tiekimas, elektros ir dujų įvedimas, elektros ir dujų skirstymo tinklų eksploatavimas, priežiūra, valdymas ir plėtra, jų saugumo ir patikimumo užtikrinimas. Skaityti plačiau

ESO aptarnauja klientus nemokamu numeriu +370 697 61 852 ir savitarnos svetainėje.

Įmonės struktūra

AB „Energijos skirstymo operatorius“ įstatai

Akcininkai

Vienintelis AB „Energijos skirstymo operatorius“ akcininkas yra AB „Ignitis grupė“, valdanti 100 proc. bendrovės akcijų. 

AB „Ignitis grupė“ rekvizitai:

Įmonės kodas: 301844044
PVM mokėtojo kodas: LT100004278519
Įsteigimo data ir registras: 2008 m. rugpjūčio 28 d., Juridinių asmenų registras
Buveinės ir korespondencijos adresas Laisvės pr. 10, LT-04215 Vilnius
Svetainė www.ignitisgrupe.lt

Įmonės veikla

AB „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) skirsto elektrą ir dujas bei prižiūri skirstomuosius tinklus, juose diegia išmaniuosius sprendimus, kad tinklai būtų patikimi ir efektyvūs, rūpinasi jų gedimų šalinimu ir naujų klientų prijungimu. ESO efektyviai valdydama infrastruktūrą, siekia įgalinti energetikos rinkos konkurenciją. 

ESO priklauso tarptautinei energetikos bendrovei „Ignitis grupė“, vienai Didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse. 100 proc. ESO akcijų valdo AB „Ignitis grupė“.

Pagrindinė ESO veikla: elektros ir dujų skirstymo tinklų  eksploatavimas, valdymas ir plėtra, bei garantinis elektros ir dujų tiekimas. ESO aptarnauja 1,8 mln. klientų visoje Lietuvoje. Bendrovės aptarnaujamas plotas kvadratiniais kilometrais siekia 65,3 tūkst. km². 

Veiklos strategija: Bendrovė yra įmonių grupės „Ignitis grupė“ dalis, todėl savo veikloje vadovaujasi bendra strategija. Mūsų pagrindinis siekis yra sukurti 100 % žalią ir saugią energijos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms. Mus vienija, įkvepia ir motyvuoja mūsų vertybės: atsakomybė, partnerystė, atvirumas ir tobulėjimas. Mes esame įvairių energetiškai sumanių žmonių komanda, kurią vienija bendras siekis - sukurti 100 % žalią ir saugią energijos ekosistemą dabarties ir ateities kartoms.

Pagrindinės ESO funkcijos: garantinis elektros ir dujų tiekimas, elektros ir dujų įvedimas, elektros ir dujų skirstymo tinklų eksploatavimas, priežiūra, valdymas ir plėtra, jų saugumo ir patikimumo užtikrinimas. 

Turtas: ESO rūpinasi daugiau nei 127 tūkst. km elektros oro ir kabelių linijomis: 65,5 proc. – elektros oro linijos, 34,5 proc. – elektros kabeliai, eksploatuoja per 9,7 tūkst. km skirstomųjų dujotiekių.

Istorija: ESO įkurta sujungimo būdu reorganizavus elektros ir dujų skirstomųjų tinklų bendroves – AB LESTO ir AB „Lietuvos dujos“. 2016 m. sausio 1 d. LESTO ir „Lietuvos dujos“ baigė savo veiklą kaip juridiniai asmenys, o ESO perėmė abiejų bendrovių turtą, teises ir pareigas, taip pat visą ilgalaikį ir trumpalaikį turtą, ilgalaikius ir trumpalaikius finansinius ir kitus įsipareigojimus, gautinas ir mokėtinas sumas pagal LESTO ir „Lietuvos dujos“ sudarytas sutartis ar kitais pagrindais kylančias prievoles. 

ESO taip pat perėmė visas kitas teises ir pareigas bei prievoles (įskaitant teises ir pareigas pagal sudarytas kolektyvines ir darbo sutartis, bankų sąskaitose esančias lėšas, sutartis su naujaisiais bei esamais klientais, elektros energijos gamintojais, nepriklausomais tiekėjais, taip pat prekių, paslaugų ir/ar darbų tiekėjais) bei teises ir pareigas, kylančias iš kitų sudarytų dokumentų (techninių sąlygų, projektavimo sąlygų ir kt.), išskyrus tas, kurias Lietuvos Respublikos imperatyviomis teisės normomis draudžiama arba kurių negalima perduoti kitam asmeniui reorganizavimo metu. 

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).