Susisiekime

Energetinis efektyvumas

Efektyvus energijos vartojimas – viena svarbiausių priemonių mažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų ir kitų teršalų išmetimą.

„Ignitis grupė“ ir jos dukterinė bendrovė ESO su Energetikos ministerija 2020 metų spalio mėnesį pasirašė trišalį energijos taupymo susitarimą. Juo ESO iki 2030 m. įsipareigoja sutaupyti ne mažiau nei 1,6 TWh galutinės energijos. 

Susitarime numatyta, kad ESO pati arba per kitus asmenis įgyvendins energijos vartojimo efektyvumo priemones, kurios padės sutaupyti energijos galutinių vartotojų įrenginiuose ir objektuose. 1,6 TWh sutaupymas yra ambicingas tikslas – palyginimui, tokį elektros energijos kiekį visi Lietuvos gyventojai suvartoja per maždaug pusmetį. Daugiau apie susitarimą rasite čia (nuoroda).

ESO 2020 m. gruodžio mėn. su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija pasirašė ir energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą.

Bendrovė įsipareigoja šviesti ir konsultuoti galutinius garantinio tiekimo vartotojus energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimais taip padedant vartotojams mažinti energijos vartojimo kaštus bei didinant energijos vartojimo efektyvumą.

Pagal susitarimą 2021-2030 m. ESO įsipareigojo informaciją apie efektyvų energijos vartojimą teikti savo interneto svetainėje, skelbti energijos taupymo patarimus spaudoje ir spaudiniuose, klientams teikti palyginamąsias analizes kartu su energijos taupymo patarimais.

Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.

Informaciją apie patarimus, kaip sumažinti energijos švaistymą Jūsų namuose, rasite čia.