Susisiekime

Išmaniojo skaitiklio P1 sąsaja (bandomoji versija)

Išmaniojo elektros skaitiklio P1 sąsajos paslauga leidžia prijungti savo įrenginį prie išmaniojo skaitiklio ir realiu laiku gauti duomenis apie:

 • suvartotos energijos kiekį;
 • pateiktą į tinklą energijos kiekį;
 • galias, įtampas ir sroves.

Detalų duomenų sąrašą, kurį galima gauti per skaitiklio P1 sąsają, rasite čia.

Atkreipiame dėmesį. Nors skaitiklis tinklo parametrus ir suvartojimą apskaito nuolat, tačiau duomenis per P1 sąsają siunčia kas 60 sekundžių.

SVARBU! Paslaugą užsakyti gali tik tie vartotojai, kuriems jau įrengtas išmanusis skaitiklis. Daugiau apie išmaniųjų skaitiklių projektą skaitykite internetinėje svetainėje www.ismaniejiskaitikliai.lt

Prie elektros skaitiklio prijungtas įrenginys gali būti naudojamas įvairiems sprendimams, pavyzdžiui:

 • Perduoti skaitiklio realaus laiko duomenis į vartotojo išmanių namų valdymo sistemą, įmonės energetikos valdymo sistemą ar išmaniąją programėlę. Tai leistų stebėti energijos suvartojimą ir padėtų vartoti energiją efektyviau. Pavyzdžiui, galėtumėte matyti atskirų prietaisų energijos suvartojimą ir priimti sprendimus dėl savo energijos vartojimo pakeitimų;
 • Pagal gautą informaciją iš skaitiklių automatiškai valdyti įrenginius. Pavyzdžiui, jei gaminate elektrą ir tam tikru metu jos pagaminama daugiau nei suvartojate, jūsų išmanių namų valdymo sistema galėtų automatiškai įjungti kondicionierių, šildytuvą ar pakrauti akumuliatorius;
 • Valdyti elektromobilio įkrovimo stotelę, kad ji prisitaikytų prie kitų tuo pačiu metu jūsų namuose naudojamų įrenginių ir efektyviai išnaudotų laisvą galią.
 • Pramonės objektuose skaitiklio duomenys gali būti panaudoti reaktyvinės galios kompensavimui.

Kur rasti P1 sąsają ir kokius įrenginius galite prijungti

P1 sąsają galite rasti skaitiklio apatinėje kairėje pusėje, po dangteliu. Įrenginiai, kurie gali būti prijungti prie skaitiklio, turi atitikti P1 sąsajos standartą DSMR P1 (versija 5.0.2).

Renkantis įrenginį, reikėtų įvertinti elektros skaitiklio įrengimo vietą, nes tai gali turėti įtakos, ar jūsų įrenginys turi būti laidinis ar bevielis. Jei renkatės bevielį įrenginį, reikėtų įvertinti atstumą nuo skaitiklio iki duomenų surinkimo taško. Dažniausiai įrenginiai veikia su Wi-Fi belaidžio ryšio technologija, tačiau tai ne visada gali būti tinkamas pasirinkimas, kai iki skaitiklio yra didesnis atstumas.

Jei planuojate įsigyti įrenginį, kuris buvo sukurtas orientuojantis į kitas rinkas (ne Lietuvą), verta pasidomėti, ar įrenginio programinė įranga yra pritaikyta veikti su Lietuvoje naudojamais išmaniaisiais skaitikliais.

Atkreipiame dėmesį, kad paslauga šiuo metu yra testuojama, todėl įsigytas įrenginys gali veikti ne taip, kaip tikitės arba neveikti visai. Pagrindinės priežastys, kodėl tai gali nutikti yra šios:

 • Iš ESO išmaniojo skaitiklio per P1 sąsają atiduodamų duomenų kiekis yra ženkliai didesnis nei kitų operatorių kitose šalyse. Dėl šios priežasties, ne visi įrenginiai, geba laiku apdoroti siunčiamą duomenų kiekį.
 • Kai kurių matavimų vienetai neatitinka DSMR P1 standarte aprašytų vienetų (perduodamos reikšmės kilovoltas (kV), volto (V), kiloamperas (kA), ampero (A).)
 • Kai kurių, kitose rinkose parduodamų įrenginių veikimui gali būti reikalingas duomuo – skaitiklio identifikatorius. Šiuo metu ESO išmanieji skaitikliai per P1 sąsają šios informacijos neteikia.
 • Galios faktoriaus reikšmė atiduodama „string” formatu be dešimtainės skiriamojo ženklo (pvz.: galios faktoriui esant 0.760 per P1 sąsają atiduodama reikšmė bus 00760, o esant neigiamam faktoriui, pvz. -0.760, per P1 sąsają atiduodama reikšmė bus -760).

Ateityje numatomi P1 sąsajos paslaugos atnaujinimai, kurie išspręs aukščiau paminėtas galimas problemas. Apie būsimus pokyčius P1 paslaugos vartotojus informuosime iš anksto el. paštu.

 

Kaip užsisakyti skaitiklio sąsajos paslaugą ir prisijungti įrenginį

Skaitiklio sąsają galite aktyvuoti pateikę paraišką ESO savitarnoje. Pateikdami paraišką, turėsite susipažinti ir sutikti su paslaugos teikimo sąlygomis. Paprastai, skaitiklio sąsają aktyvuojame nuotoliniu būdu per 2 darbo dienas po paraiškos gavimo. Jei to padaryti nepavyks, į paraiškoje nurodytą išmanaus skaitiklio įrengimo vietą atvyks inžinierius.

Jei jūsų elektros skaitiklis yra po užplombuotu gaubtu, tai pažymėkite paraiškoje. Pateikus paraišką galėsite nuimti apskaitos spintos gaubtą ir laikydamiesi saugos taisyklių savarankiškai prijungti įrenginį. Jei neturite tam reikiamų žinių, rekomenduojame kreiptis į kvalifikuotą specialistą.

Montuojant savo įrenginį būtina vadovautis įrenginių montavimo instrukcija.

Įrenginių montavimo apskaitos spintoje instrukcija

P1 sąsajos duomenų modelis

Paslaugos teikimo sąlygos – sutartis

Dažniausiai užduodamus klientų klausimus rasite čia.

Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).