Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).

Loading
Pradžia

P1 sąsaja

Ar ESO parduoda įrenginius skirtus skaitiklio sąsajai? Kur galiu nusipirkti įrenginį?

ESO įrenginiais neprekiauja, tačiau suteikia galimybę prijungti įrenginį, kurį vartotojas įsigyja savo nuožiūra, atsižvelgiant į norimą funkcionalumą ir duomenų perdavimo ryšio būdą. 

Svarbu paminėti, kad įrenginys turi būti suderinamas su DSMR 5.0.2 P1 sąsajos standartu.

Kai perkate įrenginį, būtinai pasidomėkite, ar įrenginio programinė įranga bus palaikoma Lietuvos teritorijoje bei su Lietuvoje įrengtais skaitikliais. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kokį įrenginį galima prijungti prie P1 sąsajos?

Prijungiamas įrenginys turi veikti pagal DSMR 5.0.2  P1 sąsajos standartą. Jei planuojate įsigyti įrenginį, kuris buvo sukurtas orientuojantis į kitas rinkas (ne Lietuvą), verta pasidomėti, ar įrenginio programinė įranga yra pritaikyta veikti su Lietuvoje veikiančiais skaitikliais. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Iki skaitiklio sąsajos norėčiau atsivesti duomenų perdavimui skirtą laidą, kaip tą galiu padaryti?

Jei P1 sąsajos nuskaitymo įrenginį montuosite savo patalpose ir iki skaitiklio norėsite atsivesti duomenų perdavimo laidą, turėkite omenyje, kad laidą į apskaitos spintą galima atvesti tik per tam skirtas kabelių įvedimo angas (t. y. gręžti skyles apskaitos spintoje draudžiama). 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Ar skaitiklio sąsajos paslauga mokama?

Paslaugos bandomoji versija yra nemokama.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Ar galiu įrenginį prie skaitiklio prisijungti pats?

Jei turite tam reikiamų žinių ir laikotės saugos taisyklių, įrenginį po paraiškos pateikimo prisijungti galite ir patys. 

Jei neturite tam reikiamų žinių rekomenduojama kreiptis į kvalifikuotą specialistą. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Mano skaitiklis po užplombuotu gaubtu, ką daryti?

Pateikus paraišką ir joje pažymėjus, kad jūsų skaitiklis yra po užplombuotu gaubtu, yra leidžiama nuimti gaubtą (kartu ir gaubto plombą) bei prisijungti įrenginį patiems. Tačiau svarbu atkreipti dėmesį, kad jungiant įrenginį turite laikytis saugos taisyklių, o jei neturite tam reikiamų žinių rekomenduojame kreiptis į kvalifikuotą specialistą. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Sugedo prie skaitiklio sąsajos prijungtas įrenginys, noriu jį pakeisti, tačiau gaubtas užplombuotas. Kaip elgtis?

Dėl gaubto ir gaubto plombos nuėmimo (kai nėra teikiama skaitiklio sąsajos įjungimo / išjungimo paraiška) turite kreiptis bendruoju tel. +370 697 61 852. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kokius duomenis galima gauti per skaitiklio sąsają?

P1 skaitiklio sąsaja siunčia realaus laiko duomenis apie energijos suvartojimą, pagamintą ir pateiktą į tinklą energijos kiekį, galių, įtampų bei srovių duomenis. Šie duomenys perduodami DSMR 5.0.2  P1 standartu. Detalų duomenų sąrašą rasite čia.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kur perduodami ir kaip tvarkomi mano duomenys iš P1 sąsajos?

Duomenys iš P1 sąsajos perduodami tik į vartotojo prijungtus ir valdomus įrenginius. Už duomenis, kurie surenkami iš P1 sąsajos į vartotojo prijungtą įranga, yra atsakingas pats vartotojas arba vartotojui duomenų surinkimo paslaugą teikiantis asmuo. Jei naudojatės trečiųjų asmenų sprendimais / paslaugomis, kurie iš Jūsų skaitiklio P1 sąsajos surenka duomenis, turėtumėte pasidomėti kokiais tikslais yra naudojami Jūsų duomenys bei susipažinti su paslaugos teikėjo asmens duomenų politika. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Šiuo metu esu prisijungęs savo įrenginius prie seno tipo apskaitos prietaiso. Ar pakeitus skaitiklį į išmanųjį turiu iš naujo teikti paraišką dėl prisijungimo prie P1 sąsajos?

Taip, nauja paraiška būtina, kadangi keičiasi prisijungimo sąlygos. Susipažinti su P1 paslaugos sąlygomis galite čia.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Prie senosios apskaitos esu prijungęs įrenginius, kurie nuskaito skaitiklio duomenis per RS485 ryšio sąsają. Ar pakeitus skaitiklį į išmanųjį mano įrenginiai veiks?

Išmanieji skaitikliai turi kitokią ryšio sąsają ir ji veikia pagal DSMR 5.0.2  P1 standartą, todėl pakeistus jūsų esamą skaitiklį į išmanųjį jūsų turima įranga nebeveiks. Norint, kad pakeitus skaitiklį jūsų įranga ir toliau galėtų nuskaityti skaitiklio duomenis, reikėtų atitinkami pritaikyti įrangą prie DSMR 5.0.2  P1 standarto. Įprastai tokiais atvejais naudojami DLMS protokolo keitikliai, tačiau dėl konkretaus sprendimo jūsų atveju rekomenduojame kreiptis į savo įrenginių/sprendimo tiekėją. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Prie skaitiklio sąsajos esu prisijungęs įrenginį, bet nustojau gauti duomenis, ką daryti?

Įrenginiui nustojus rinkti duomenis vertėtų pasitikrinti ar skaitiklio P1 sąsaja vis dar aktyvi ir ar Jūsų įrenginys nėra sugedęs.  

Ar P1 sąsaja aktyvi galite sužinoti patikrinę ar skaitiklio ekrane šviečia indikatorius virš užrašo “P1”.  

Jei P1 indikatorius šviečia, labai tikėtina, kad jūsų prijungtas įrenginys nustojo veikti. Jei tam, kad pasiekti įrenginį bus reikalinga nuimti apskaitos spintos gaubtą kreipkitės bendruoju tel. +370 697 61 852. 

Ar šis atsakymas buvo naudingas?