Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).

Loading
Pradžia

Natūriniai bandymai

Kodėl reikalingi natūriniai (atitikties) bandymai?

Elektros energijos gamybos objekte esančių atskirų elektros energijos gamybos modulių veikimo charakteristikų bandymais siekiama įrodyti, kad laikomasi KOMISIJOS REGLAMENTAS (ES) 2016/631 reikalavimų.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kokio įrengtosios generuoti galios elektrinėms reikalingi bandymai?

Visoms elektrinėms, kurios vykdys veiklas, nurodytas LR atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo 201 straipsnio 8 dalyje ir visoms kitoms elektrinėms, kurių įrengtoji generuoti galia lygu arba daugiau už 100 kW.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Pažyma iš ESO dėl programos suderinimo, kaip ją gauti?

Reikalinga pasikreipti į objekto projektų vadovą elektroniniu paštu ir pasirašytų, kad projektų vadovas pasirašytų programos suderinimo dokumentą, tik turint šį dokumentą Valstybinė energetikos reguliavo taryba išduos pažymą Paleidimo – derinimo darbams. Svarbu – pažyma išduodama, tik tada, kai visi rangos darbai objekte yra baigti ir rangovas yra pateikęs atliktų darbų aktą.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kur pateikti gautą pažymą iš Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos paleidimo derinimo darbams?

Pažymą kviečiame pateikti Rangovų dokumentų pateikimas, spausti „Teikti dokumentą“ -> „VERT dokumentai“ -> Dokumento tipas „VERT pažyma (iki elektrinės bandymų)“, būtina prisegti ir dokumentą.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kur pateikti prašymą (inicijavimą) bandymams?

Informuojame, kad nuo 2023 – 08 - 21 keitėsi prašymo pateikimo forma elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo - derinimo (natūrinių bandymų) darbams atlikti.

Siekiant užtikrinti patogų ir standartizuotą dokumentų valdymą, visi naujai pateikiami prašymai turi būti pildomi www.eso.lt patalpintoje „Elektrinės vertinimo formoje“. 

Reikalingi dokumentai pateikiant prašymą:

  • Užpildyta elektrinės Atitikties vertinimo ataskaita
  • Suderintas signalų sąrašas
  • VSS (dispečerių) bandymo ataskaita
  • Galutinis Techninis projektas
  • RAA derinimo protokolas
  • TSPĮ struktūrinė schema

Atkreipiame dėmesį, kad pateikiant prašymą, VERT pažyma paleidimo - derinimo darbams ir jau turi būti atsiųsta ir patvirtinta.

Primename:

  • Natūrinius bandymus būtina atlikti prijungiant elektrines, jei vienos ar keleto (prijungtų į tą patį prijungimo tašką) elektrinių suminė įrengtoje generuoti galia ≥100 kW.
  • Bandymų metu atliekama projektinių sprendinių patikra atitikimui techniniam projektui ir elektrinės(-ių) darbo įtaka skirstomajam tinklui bandymai.
  • Bandymų metu pasiekta generavimo galia turi būti ne mažesnė kaip 50% leistinosios generavimo galios (taikoma gamintojams, gaminančių vartotojų atveju ne mažesnė 30 %).
  • Elektrinės prijungimas leidžiamas, jei elektrinės projektiniai sprendiniai atitinka skirstomojo tinklo operatoriaus nustatytus reikalavimus.

Gavę Jūsų užpildytą prašymą, Bendrovė pradės elektros įrenginių techninės būklės patikrinimo - derinimo (natūrinių bandymų) darbus.

Esant poreikiui, susisieksime su Jumis nurodytu el. paštu.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?