Būtinieji

Slapukai naudojami Svetainės funkcionavimui užtikrinti.

Statistiniai

Slapukai naudojami rinkti anoniminę statistinę informaciją apie tai kaip naudotojai naudojasi Svetaine.

Rinkodaros

Slapukai naudojami rinkti informaciją apie tai, kaip naudotojai naudojasi Svetaine ir užtikrinti atskiram naudotojui pritaikytus ir jį dominančius skelbimus.

Funkciniai

Slapukai naudojami siekiant įsiminti naudotojų pasirinkimus ir nustatymus (pvz., kalbos ar laiko zonos).

Loading
Pradžia

Nutolusių parkų klientams

Nuo ko priklauso saulės elektrinės efektyvumas ir pagaminamas kiekis?

Saulės elektrinės efektyvumas priklauso nuo daugelio faktorių, kurie visi turi didesnę ar mažesnę įtaką saulės elektrinės efektyvumui. Didžiausią poveikį generuojamam elektros energijos kiekiui turi tai, kaip elektrinė įrengta – kokiu kampu fotovoltiniai moduliai pakreipti, kaip jie yra orientuoti ar moduliai nėra uždengiami šešėlio.

Lietuvoje į pietus orientuota saulės jėgainė, kurios moduliai yra pakreipti 30-40 laipsnių kampu, per metus 1 kW įrengtos elektrinės galios įprastai sugeneruoja apie 950-1050 kWh, priklausomai nuo geografinės padėties ir tų metų meteorologinių sąlygų. Jeigu saulės moduliai nėra nukreipti į pietus, ir / ar jie nėra pakreipti optimaliu kampu, per metus iš 1 kW įrengtosios elektrinės galios pagaminamas elektros energijos kiekis bus mažesnis.

Dėl optimalaus saulės jėgainės įrengimo ar jos efektyvumo didinimo rekomenduojame konsultuotis su saulės jėgainių įranga prekiaujančiomis įmonėmis, įrengimo darbus atliekančiais rangovais arba parko vystytoju.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Įsigijau nutolusią elektrinę, ką man daryti?

Išsipirkus generuojamą galią iš nutolusio parko Jums nereikia papildomai kreiptis į ESO. Užbaigus parko prijungimą prie skirstomųjų tinklų visus duomenis į ESO perduoda parko vystytojas. Nuo duomenų gavimo dienos ESO elektrinės priskyrimą atlieka per 8 d. d. arba 20 d. d. (transformatorinio jungimo skaitiklio įrengimo atveju). Terminas gali būti ir trumpesnis, priklausomai nuo to, kaip sklandžiai vystytojas pateikia duomenis, jeigu reikalingas duomenų tikslinimas –  priskyrimas gali užtrukti ilgiau.

Jeigu reikia keisti elektros energijos apskaitos prietaisą (skaitiklį), ESO inžinierius Elektros tiekimo sutartyje nurodytais kontaktais (pasitikrinti klientas gali ESO savitarnoje https://mano.eso.lt) susisieks ir suderins atvykimo laiką. Jei Jūsų apskaita įrengta lauke, diegiant skaitiklius Jūsų dalyvavimas nebūtinas. Išmaniųjų skaitiklių diegimas yra nemokama paslauga teikiama visiems gaminantiems vartotojams.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Ar man reikalinga teikti paraišką ESO?

Į ESO, Klientams išsipirkusiems nutolusią elektrinę paraiškų teikti nereikia. Visus reikalingus dokumentus mums pateikia parko vystytojas.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kokia galia man bus priskirta?

Galios dydis priskiriamas pagal vystytojo pateiktus duomenis.  ESO savitarnoje Jums atvaizduojama leistina generuoti galia, pagal kurią yra išdalinami nutolę parkai.

Elektrinės leistina generuoti galia – tai maksimali elektrinėje pagamintos elektros energijos galia, kuri gali būti patiekta į ESO tinklus. Šią galią vystytojas ir ESO sutaria prijungimo sutartyje, elektrinės prijungimo metu.

APVA paramą skiria pagal įrengtąją galią. Elektrinės įrengtoji generuoti galia, kW – tai elektrinę sudarančių įrenginių aktyviųjų vardinių galių suma.

Detaliau apie galių dydžius galite pasiskaityti čia.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kodėl ESO savitarnoje matau mažesnį galingumą nei esu nusipirkęs iš parko?

Taip gali nutikti dėl parko įrengtos generuoti ir leistinos generuoti galių skirtumo. Parko vystytojas siekdamas didesnio elektrinės efektyvumo, tam kad būtų sugeneruojamas pageidaujamas kWh kiekis, įrengia didesnės galios elektrinę, nei sutartyje su Operatoriumi numato atiduoti į tinklus.

Atkreipiame dėmesį, kad APVA parama skiriama pagal įrengtąją (didesnę) elektrinės galią.

Pavyzdžiui, ryte ir vakare elektrinė sugeneruoja didesnį kWh kiekį, tačiau generacija apribojama saulės piko metu (pavyzdys yra pateikiamas apie saulės parką)

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kokią informaciją pateikti APVA, jeigu esu pateikęs paraišką paramai gauti?

Visiems klientams APVA reikalingų pateikti dokumentų sąrašą galite rasti APVA internetinėje svetainėje

 Buitinių gaminančių vartotojų patogumui, ESO ir APVA keičiasi duomenimis, tad Jums nereikia pateikti duomenų apie Jūsų įsigytos nutolusios elektrinės dalies  galią.

Nebuitiniai gaminantys vartotojai gali pateikti leistinos generuoti galios dydį agentūrai (APVA). Jūsų elektrinės įrengtoji galia bus apskaičiuota pagal vystytojo agentūrai pateiktus bendrus parko duomenis.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?
Kada man bus priskirta elektrinė?

Parko vystytojas vartotojų duomenis ir priskiriamų galių dydžius perduoda ESO (jeigu parkas naujas  – tik  užbaigus parko prijungimą prie skirstomųjų tinklų) ir nuo duomenų gavimo dienos ESO elektrinės priskyrimą vartotojams atlieka per 8 d. d. arba 20 d. d. (transformatorinio jungimo skaitiklio įrengimo atveju). Į šį terminą įskaičiuojamas apskaitos prietaiso keitimo laikas, jeigu Jūsų apskaitos prietaisas nėra išmanus. 

Generacija pradedama skaičiuoti nuo elektrinės priskyrimo dienos. Apie tapimą gaminančių vartotoju gausite pranešimą iš ESO ir galėsite matyti elektrinę ESO savitarnoje.

Ar šis atsakymas buvo naudingas?